Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért lettetek vegetáriánusok?

Miért lettetek vegetáriánusok?

Figyelt kérdés

szerintem én soha nem leszek vegetáriánus(valahogy el se tudom képzelni milyen lehet) de nagyon érdekelne hogy ti miért lettetek azok vagy hogy mit éreznétek ha húst kellene ennetek

a válaszokat előre is köszönöm:)

15/l



2012. dec. 14. 14:10
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

én simán az lennék, nem vagyok ugyan, mert néha eszem húst, de általában nem kívánom, nem szeretem, néha kimondottan undorítónak találom

az állatok életének védelmébe nem megyek bele, ez másodlagos szempont, én annál több összetevője van, minthogy azt gondoljam, bárkinek is jobb lesz, ha nem eszem húst:)

szóval én egyszerűen csak nem igazán szeretem!

2012. dec. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Apukám betegsége miatt neki muszáj volt, mi pedig vele tartottunk hogy könnyebb legyen neki. Azóta 6 év telt el, már nem is szüleimmel élek, de olyan húsundor alakult ki nálam hogy az hihetetlen..
2012. dec. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Van aki csak divatból nem eszik vagy megjátsza a dolgot,egy kis álszenteskedés egyesek részéről.Viszont ismerek olyat akinek a szervezete tiltakozik a hús ellen. Ami abból áll,h bármilyen húst megeszik,kihányja igy a kellemetlenség elkerülése végett nem eszik húst pedig,szereti csak nem akar rosszul lenni tőle!
2012. dec. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok vegetáriánus, de sokszor nem kívánom a húst, a legtöbb húsos ételből kipiszkálom. Valamelyik nap pedig láttam egy műsort, ahol mutatták a szarvasmarha és sertés tartást, és annyira sajnáltam őket, hogy egy kis helyen tartják őket, a napjaik meg vannak számlálva, és csak azért élnek, hogy megegyük őket. Vajon az emberek mit szólnának, ha ők is ezért élnének?

Persze tudom, hogy ezeknek az állatoknak semmivel nem lesz jobb, ha én személy szerint vegetáriánus leszek, és azt is tudom, hogy van, ahol normális körülmények között tartják az állatokat, de akkor is sajnálom őket.

2012. dec. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
86%
el nem tudnám képzelni egyik étkezésemet sem hús nélkül. egyszerűen nem tudok jól lakni hús nélkül.
2012. dec. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
34%
Aki fizikai munkás sokat gürizik nem bírná répán.Divat az egész.Egyébként azért van tépőfogunk hogy húst tudjunk enni.
2012. dec. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
79%
Én azért elég sok olyan embert ismerek aki vallási okok miatt vegán, és fizikai munkát végez(kőműves, gyári munkás, fakitermelésben dolgozók..) Pedig biztos van tépőfoguk :DDDD
2012. dec. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim válasza:
28%
nem lettem
2012. dec. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok vegetáriánus,de sokszor nem kívánom,és nem is eszem meg a húst.

Már nem egy műsort láttam az állatok tartásáról,szörnyű volt,szinte már kínzásnak tartom amit művelnek sok helyen,majdnem elsírtam magam rajt,pedig nem vagyok elérzékenyülős fajta!

Én amúgy is inkább zöld-evő vagyok! :)

2012. dec. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban megutáltatták velem. Hús volt otthon hússal, ha nem ettem meg, akkor meg ordítozás, hogy mit finnyázok már megint... Nem mondom, ha vendégségben húsos kaja van, hát nem túrom a tányér szélére, nah de, hogy itthon is ilyesmit egyek, az már ki van csukva.
2012. dec. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!