Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A tojásevéssel mi a gond...

A tojásevéssel mi a gond vegán szempontból?

Figyelt kérdés
Ne az iparban gondolkodjunk most, tegyük fel otthon van egy hatalmas kertem és ott tartok egy pár tucat tyúkot!
2018. jún. 26. 11:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
Nekem az ég világon semmi, senkit nem ölünk meg vele, a tojás pedig a legjobb fehérjeforrás.
2018. jún. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%

Nekem vannak tyúkjaim, nem eszem meg őket, a barátaim. Egész nap szabadon kapirgálnak kb. 1000 négyzetméteren, este maguktól ülnek el az óljukba.

A tojásaikat viszont megeszem. Kakas nincs most éppen mellettük, mégis tojnak tojást, mert hát a tyúk, az ilyen... Ha nem enném meg a tojást, megromlana, mert ugye terméketlen.

Ezeket a tojásokat siratni kb. olyan, mintha egy nő minden menstruációja alkalmából elgyászolná a távozó, meg nem termékenyített petesejtjét.

Lehet, persze, de nem kell másoknak ugrani azért, mert ők nem teszik :)

2018. jún. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
69%

A vegán életmód szerint semmi állati eredetü dolgot nem használunk, mert az állat nem erre készíti. A tojás célja a szaporodás, és a tyúkoknak igen nagy megterhelés egészségügyileg a majdnem folyamatos tojásrakás, ezért nem támogatni való dolog.


Szóval a vegán felfogás szerint az állatok és a tölük származó összes élelmiszer és egyéb termék nem használható - és ez nem vita tárgya a továbbiakban.


Ez kb olyan, hogy te sem eszed meg a macskádat vagy a kutyádat - és hiába mondja akárki, hogy ebben nincs semmi elítélendö, NEKED továbbra is az marad.

2018. jún. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
33%
Az a gond, hogy a legtöbben úgy vagytok művegák, hogy közben halovány fogalmatok sincsen róla, hogy mi ellen is tiltakoztok!!
2018. jún. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#3

Nem arra gondoltam, hogy egy vegán miért nem eszik tojást. Szerintem mindenkinek a maga dolga, ki mit eszik vagy nem eszik.

Arra gondolok amikor, hogy finoman fejezzem ki magam, másokra is ferde szemmel néznek, mert esznek tojást.


#4

Miért feltétel hogy bárki bármi ellen is tiltakozzon? Tán van valami vegán hierarchia, és aki nem tiltakozik semmi ellen, hanem "csak" nem használ semmilyen állati eredetű terméket (bármilyen megfontolásból is), az kevésbé lesz vegán?

2018. jún. 26. 15:26
 6/19 anonim ***** válasza:
73%

A tojásipar tömeges állatöléssel jár, ez világos. Ez még egy sima vegának is problémát okozhat, bár mint tudjuk, nem teszi.


Egyes vegánoknak az állatok rabságban, az ember kedvére s hasznára tartása sem jön be.


Amit te írsz, az nekem teljesen OK, igaz, ha majd egyszer talán vegán leszek, nyilván nem eszem ilyen tojást sem. A veganizmus definíciója szerint nem eszik az ember állati terméket, akinek OK a házi tyúk tojása, az nem lesz vegán...

Ha tudnám pótolni a kieső tojást, simán vegán lennék, etikai, ökológiai és egyéb okokból.

Sokaknak az állati telített zsírral egészségügyi problémájuk is van.


S ugye, ha az emberek boldogan esznek tojásos ételeket, recepteket cserélnek, ötleteket kapnak, akkor törvényszerűen elkezdenek ipari tojásokat használni rá. Ez mikroszkópikus dolog lehet, de nekem ez is benne van a pakliban. Nem tiszta a dolog. Eszem a tojást, ajánlom a tojást - s jó eséllyel állatkínzás útján kapott tojásokat vesznek azok, akik kedvet kapnak tőlem. Igaz, ez a húsra is igaz, márpedig eléggé teljes fehérjeforrás listában azt is szoktam említeni, ez kihagyhatatlan. Nem mintha nélkülem nem jutnának el hozzá.


A tojásnak erős szaga is van, tuti sok vegánt undorít emiatt vagy más okból. Számos oka lehet, hogy valaki nem eszik tojást.

2018. jún. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%

Ja, hogy másokra miért néznek ferde szemmel... Intoleránsak, illetve érzékenyek s együttérzőek az állatokkal szemben. Plusz amiket írtam, rossznak tartják a haszonállattartást és a tojást, a házit is.


Az emberek túl nagy része elvárja, hogy mindenki úgy egyen, mint ő, mert ő tudja a tutit, mindenki más tévelygő. A harcos vegánokon ez nagyon látszik, de minden más csoportban is bőven vannak ilyenek. Pl. akik idiótának nézik azt, aki nem eszik húst vagy tejet vagy cukrot. Borzalmasak tudnak lenni az emberek.

2018. jún. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
96%

"Arra gondolok amikor, hogy finoman fejezzem ki magam, másokra is ferde szemmel néznek, mert esznek tojást."


Ez nem a vegánság miatt van, vannak síma vegetárianusok is, meg mindenevök is, akik feltétlen át akarnak mindenkit a saját rendszerükre téríteni - és EZ AZ, ami problémás, függeltenül az egyén életmódjáról.


Egy értelmes ember elmondja a véleményét, ha MEGKÉRDEZIK, de mindenkit ezzel nyakon önteni folyamatosan, az enyhén szólva is bunkóság!

2018. jún. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
56%

Pl az hogy a tyuk szervezete nem arra van tervezve h naponta tojik hanem évente kb 10-15 tojás lenne a normalis.

Ha elveszem a tojást serkented a gyakoriságát es az erre kitenyésztett tyuk eleve par év alatt beledöglik a folyamatba. Magyarán: gyakorlatilag állatkínzás arra biztatni a tyúkot hogy szaporodjék tudván hogy úgysem kelhet ki egy tojás sem, miközben a szervezete belepusztul a kiürült kalciumba es a tojócső gyulladásba.


Természetes körülmények közötta tyúkok megeszik a ki nem kelt tojásokat ezzel pótolvaa tojáshoz szükséges ásványi anyagokat (papagáj stb is igy tesz). Ha elveszem a tojást megakadályozom ebben es rosszat teszek neki...

2018. jún. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
28%

Ha valaki vegán általában három fő oka van: etnikai, környezetvédelmi és egészségügyi.

A házi tojásevéssel egészségügyi szempontból van a legnagyobb baj, elég magas a koleszterintartalma, és még sok minden más, javaslom MINDENKINEK a Kína-tanulmány című fantasztikus könyv elolvasását!!!

Egyébként a nem fias tojásokat a tyúkok saját maguknak feltörik és elfogyasztják, ezzel pótolva a fontos tápanyagokat. Tehát nem az embereknek tolják!!!

2018. jún. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!