Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Lett köztetek azért vegán...

Lett köztetek azért vegán vagy vegetáriánus valaki mert egy idő után elkezdtett undorodni a húsféléktől, esetleg tejtermékektől?

Figyelt kérdés
húsevő vagyok, mindig is az voltam, de ezeket tapasztalom magamon
2018. jún. 20. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
van ilyen barátom.
2018. jún. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Én vegetáriánus lettem amiatt mert az osztállyal megnéztünk egy videót "születéstől az asztalig címmel" láttam hogy tartják azokat az állatokat és köszönöm nem kérek belőle.
2018. jún. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Nem, és nem is hiszem, hogy ezen az úton vagyok, egyszerűen csak van egyfajta állaga a húsoknak - elkészítéstől függően - amilyennek lennie kellene, és ha ettől eltér, képtelen vagyok leküzdeni rosszullét nélkül. Inkább csak finnyásnak nevezném magam, de ha étteremben lehet normális vega kaját választani, inkább azt rendelem, húst csak olyan helyekről, ahol biztos tudom, hogy jól csinálják, és onnan se mindegy, milyen fajtát.
2018. jún. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hústól és tejterméktől pont nem, egyszer 1-2 évig tojásundorom volt. Van egy erős szaga a tojásnak, ugye s néha érzékenyebb vagyok rá.


A húst csak iszonyatosan untam. Annyira, hogy vega lettem sok évre.

2018. jún. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14%

mert a trágyalén termesztett saláta sokkal jobb :D a bolti zöldségek legtöbbje köszönő viszonyba sincsennek a zöldségekkel, fel vannak fújva, még valamivel kezelik is őket, nem teljesen egészséges

én is sajnálom az ipari körülmények közt tartott állatokat, ezért eszek inkább házi jellegű húst, ami nem tápról nevelkedett, meg volt a maga öröme az életben, látott legelőt stb...

megértem a vegákat is, és nem ítélem el őket, ők ezt az utat választották, ha nekik ez a jó csinálják

2018. jún. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
En sokszor ettem rosszul elkeszitett, rossz izu hust itthon. Pl amikor egybe meg van sutve a csirke es valamennyire latszanak a belso szervek maradvanyai a csontokon, azt ki nem allhatom es egyenesen rosszul leszek tole. Mostanaban nem is nagyon eszem hust, max ha tenyleg latom hogy nincs benne "undorito" resz, de pl ha egy porcra raharapok vagy meglatok egy eret akkor is elfog a hanyinger. Persze itthon sokat csesztetnek ezzel, de akkor mar inkabb eszem halat vagy zoldseget
2018. jún. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem undorodok, unom s utálom.


Mostohaanyáméknál minden másnap sült hús, hétvégén rántott hús két napig, amikor nem az, akkor fasírt, stb.


Gyakorlatilag értelmes kaja - zöldség, főzelék - nem is volt, csak hús meg hús... pfuj.


Lassan 6 éve kb heti egyszer ha eszek valami húsfélét, amit épp kívánok (fasírt, szárny, kolbász), de ennyi a max, és amikor nem jut eszembe simán elvagyok nélküle hónapokig is.

2018. jún. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én igazából nem undorodok, nem az hogy undorító vagy ilyesmi (most a húsról beszélek) hanem egyszerűen nem kívánom. Nem is vagyok "hivatalosan" vegetáriánus de ibm évent 5ször ha eszek húst szóval...
2018. jún. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%

Növényi étrendű vagy vegetáriánus lehetsz.

Aki vegan az az állatok miatt lett az, nem pedig a belőlük készült termékek iránti undor miatt.

2018. jún. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Orvosin egy jó ideig vegetariánus voltam, mert a boncoláskor érzett szagot éreztem a húsokon (bár egyáltalán nem hasonlítanak) . A boncolásokat kifejezetten élveztem és semmitől nem lettem rosszul, csak mikor enni akartam húsfélét, akkor jöttek elő az "emlékek az orromból" és valahogy arra jutott az agyam, hogy én emberhúst készülök bevinni a szervezetembe, pedig nem. Mikor megéreztem a nyers hús vagy bármilyen húskészítmény szagát, elfogott a hányinger. Később kiterjedt a tojásra, vajra és a sajtra is. Mostmár eszek húst néha, viszont erősen fűszerezem, de sokszor előfordul, hogy hetekig nem fogyasztok a hányinger miatt. Bár a tojással még mindig hadilábon állok és mikor a páromnak főzök pl. kacsát, na hát az kész kínszenvedés.
2018. jún. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!