Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Érdemes belekezdeni a vegetári...

Dixiee28 kérdése:

Érdemes belekezdeni a vegetáriánus életmódba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mostanában egyre többet gondolkozom azon, hogy vajon érdemes lenne-e teljesen elhagyni a húst az étrendemből. Milyen pozitív hatásokkal járna, ha meglépném ezt a bizonyos lépést?

Köszi!



2018. aug. 29. 16:52
 1/6 Krausz Marcell válasza:
56%

Kedves kérdező!


A helyes étrend és egészséges táplálkozás kulcsszerepet játszik a testi és lelki egészség fenntartásában. A vegetáriánus életmód mellett sok érv szól, azonban akadnak ellenérvek is. Tény és való, hogy a túlzott, mindennapi húsfogyasztás nem a legmegfelelőbb módja a tápanyagok bevitelének. A sok hús fogyasztása leterheli a szervezetet. Azonban egy kiegyensúlyozott vegetáriánus diétához hozzátartozik az is, hogy az állati fehérje bevitelének a megszűnésével egyéb fehérjeforrások után kell nézni. Én úgy gondolom, hogy a legideálisabb az alkalmi húsfogyasztás. Nézzük meg például egy csimpánz étrendjét. Mindenevők, való igaz, de a táplálékuk nagy része növényi eredetű. Szerintem a legszembetűnőbb pozitív hatás az, hogy az embernek pár hét vegetáriánus étkezés után sokkal több energiája marad, a hús emésztése rengeteg energiát leköt a szervezetben.Továbbá az is nagyon fontos, hogy a vegetáriánus étrend nem mindenkinek való. Mielőtt belekezdenél, mindenképp kérd ki dietetikus tanácsát!


Szép napot!

2018. aug. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%
Nem.
2018. aug. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%

Nem. Ha nem viszed túlzásba a hús fogyasztását, akkor teljesen felesleges elhagyni. A két véglet nem jó.

Meg attól, hogy valaki vegetáriánus, még egyáltalán nem biztos, hogy egészséges. Több ismerősöm is van, aki nem eszik húst, mégis túlsúlyos vagy kövér, mert rengeteg tésztafélét és kenyeret eszik. Többet, mint egy átlagos ember.

2018. aug. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bazita ***** válasza:
62%
Egy ilyen döntéssel nem kell elköteleződnöd. Legyen változatos és kielégítő, és próbáld ki 1-2 hónapig.
2018. aug. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
61%
Szerintem mindenképp érdemes belekezdeni de figyelj a fokozatos váltásra ha egyik napról a másikra teszed nagyon fogod kívánni és úgy fogsz rá gondolni mint egy megvonásra mióta én vega vagyok sokkal tobb féle ételt eszem regen meg sem kozelitettem oket tobb mint fel ev alatt eddug nem sikerult igy teleennem magam hogy mozdulni se birok 8kg sujt is vesztettem mostanaba nincs olyan undorom a kajatol sokkal tobbet eszek foleg ha emlegyek a nagyszuleimhez ott van minden vegan menyországa
2018. szept. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
11%

A hús elhagyása önmagában már sokat segít, jóval csökken a rák, szív-és érrendszeri megbetegedések, vese-és májbetegségek, cukorbetegség kockázata.

A legjobb persze a teljes értékű növényi étrend (tej-és tojásmentes), hiszen ezen megkap a szervezeted minden szükséges tápanyagot, és pl. a telített zsírok helyett csak telítetleneket fogyasztasz, elhagyod teljesen a koleszterint, az állati horomonokat (tejtermékek, tojás főleg), az erősen allergén és gyulladáskeltő laktózt és kazeint, az állati termékekben található baktériumokat, javul az emésztésed (az állati termékekhez nagyon sok gyomorsav kell, nehezen emészthetőek, míg a növényi ételek rostban dúsak és javítják az emésztést); javul a keringés, a rák esélye a minimálisra csökken és helyreáll a hormonháztartás (elsősorban az antioxidánsoknak és a fitoösztrogénnek köszönhetően ami a növényi ételekben van csak), stb.

2018. szept. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!