Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, nektek mivel van...

Vegánok, nektek mivel van tele a kamra, mélyhűtő?

Figyelt kérdés
Érdekelne, ki mivel szokott feltárazni otthon, mi az pl. amiből sokat vesztek, és lefagyasztotok belőle, vagy amit előre elkészítetek, és csak elő kell venni a fagyasztóból/kamrából, ilyesmik.

2018. okt. 24. 22:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem vagyok vegán, vega, de télire telerakom a fagyasztót lehetőleg mindenféle zöldséggel. Nyáron sokkal olcsóbban meg tudom venni, mint télen amennyiért árulják. Így egész télre van: borsó, bab, karalábé, karfiol (idén csak módjával, nyáron is drága volt!), répa-gyökér, zöldpaprika, petrezselyem.

Tököt nem raktam el, majd veszek friss sütő-tököt, sok mindent lehet belőle csinálni! Meg majd a káposztát veszem frissen, lehet hogy olcsóbb lesz a hordós káposzta, mint a nyers fejes káposzta, akkor majd eszem azt!

2018. okt. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen, elnézést, vegetáriánusok is írjanak nyugodtan!
2018. okt. 25. 09:20
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Vegán vagyok, és gyakorlatilag mindenféle zödlséget, gyümölcsöt lefagyasztok szezonban , mindig van otthon tartós élelmiszer - rizs, tészta, zabpehely, kuszkusz, bulgur, árpagyöngy, stb, krumpli, különbözö olajok, füszerek (nem füszerkeverékek), zöldségkonzervek, de ezt ugyanígy csináltam, mielött vegán lettem. A különbség csak annyi, hogy tejtermék, tojás, húsféle nincs itthon.
2018. okt. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

#1-es vagyok!

A rizs helyett én is évek óta bulgurt használok, az elmúlt hetekben próbáltam ki a kuszkusz! Nagyon tetszik! Olyan grízgaluskát kavartam belőle, hogy 7 nyelven beszél. Próbáljátok ki! :))

2018. okt. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
ma 14:17-es: hogy készítetted a grízgaluskát kuszkuszból?
2018. okt. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
magvakat eszek, persze a környékbeli madarakkal nem vagyok jóban, de első az egészség.
2018. okt. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy mint a közönséges búzadarából:

a tojást felvertem (mi a fehérjét is a sárgájával együtt) és bele annyi kuszkuszt, hogy inkább egy kicsit lágy maradjon. Hagytam egy kicsit állni, hogy bedagadjon, megszívja magát. Ugyanazzal a teás kanállal szaggattam, mint amikor búzadarából kavartam, mégis hatalmasak lettek.

Ne leszűrd, hanem szűrőkanállal merd ki, különben ripityára törik.

2018. okt. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Köszi!
2018. okt. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A kamrában majdnem minden polcon konzervek, befőttek, mártások. Ha a kedvenceimet leárazzák, egész évre bevásárolok. Főként hüvelyesek, paradicsommártás, padlizsánkrém, házi hummusz, meggybefőtt. Hüvelyeseket szárazon is veszek, de sokkal kisebb mennyiségben. Szárazak: tészták, rizs, köles, bulgur, magvak, dió, mogyoró, mandula.

Fagyasztottak: zöldségek, gyümölcsök, házi fagylalt (télen is), leves. Ha valamiből nagyobb mennyiséget veszek egyszerre, fogyasztásra készen le szoktam fagyasztani. Pl. tofu pácolva, növényi sajt, zöldségek felvágva és befűszerezve.


Szerintem nem sokban tér el egy nem vegán konyhájától. Nálam is mindig van sajt és kolbász, időnként saját készítésű sonka, tejföl, túró. Hús helyett falafelt, növényi fasírtokat eszem. A különbség annyi, hogy sok "helyettesítőt" én készítek, mert vidéken nehezen beszerezhetők, vagy nagyon drágák. Ilyenkor nagyobb adagokat csinálok, így ezekből nálam több van a kamrában, mint egy átlagos háztartásban húsból, tojásból vagy tejtermékekből.

2018. okt. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%

Konzervet elvből nagyon ritkán veszek, a benne levő tartósítószerek, egyéb adalékanyagok miatt.

És ha már leértékelik, akkor gyanús, és erősen megnézem a szavatossági időt, nem hogy kb. egy évre való készletet felhalmozzak belőle.


Ezekből a zöldségekből, ha a piacon frissen vásárolt nem fér a fagyasztómba, akkor mindig csak egy hétre szükséges mennyiséget vásárolok. A többi: romoljon a boltosnak! Majd a köv. héten ismét csak veszek annyit, ami belátható időn belül elfogy. De konzervet sohasem!

2018. okt. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!