Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, nektek mivel van...

Vegánok, nektek mivel van tele a kamra, mélyhűtő?

Figyelt kérdés
Érdekelne, ki mivel szokott feltárazni otthon, mi az pl. amiből sokat vesztek, és lefagyasztotok belőle, vagy amit előre elkészítetek, és csak elő kell venni a fagyasztóból/kamrából, ilyesmik.

2018. okt. 24. 22:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Télire mindig van eltéve paradicsom, paprika mert ezekből az import verzió szerintem ehetetlen.

cukkini, padlizsán általában van lefagyasztva télire, mert egyrészt a hazait preferálom másrészt ezek sem az igaziak télen.

Spenót, sóska is van fagyasztva, mert úgy jól eláll.

Brokkoli, karfiol, krumpli, tök, hagyma, stb. általában frissen veszem mert ezt télen is kapni és nincs ízbeli különbség.

Zölbab, sárgabab szintén lefagyasztva.

Fekete bab, vörös bab, fehér bab, vöröslencse, lencse, quinoa, rizs, kuzskusz, bulgur, hajdina, árpa, köles, zab, rozs stb. van üvegekben elrakva (hüvelyesek szárazon, nem konzervet veszek).

Olajos magvakat ősszel vásárolok be, dió, mogyoró, mandula, stb., szintén üvegekben vannak elrakva.

Nem szokványos alapanyagokból csicseriborsó és csicseriliszt, szójagranulátum és sörélesztőpehely van itthon, amúgy semmi különös.

A száraztésztákat szintén üvegekben tartom, valamint a lisztet, cukrot is, bár ez utóbbiakból nem sok fogy.

2018. okt. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
ma 17:28-as: megírnád, hogy fagyasztod a padlizsánt és mire használod utána? Nekem ez az az kevés zöldségféle, amit nem szoktam fagyasztani, mert néhány kísérlet után feladtam! Köszi elöre is!
2018. okt. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem nekem szólt de a padlizsánt blansírozni kell fagyasztás előtt az a titka :)
2018. okt. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

vegán család, kis hűtő, mélyhűtőben max 2kg cucc fér: spenót, zöldbab, kukorica 1-1, spájzban 2-3 ládában alma, hagyma, krumpli, répa, brokkoli. polcon: 1-2 zacskó lencse, sárgaborsó, 2-3 kukoricakonzerv, paradicsompüré. sok rizs, lisztek, olaj, száraztészta, házilekvár, zöldfűszer (fél kilós zacskóban veszem, többfélét), olajos mag (darált mák 2-3 zacskó, szezámmag, napraforgómag, lenmag) kókuszreszelék, mazsola. 1-1 olívabogyó, mustár, szószok, torma, ilyesmi.

A kertben nem terem annyi, amit le lehetne fagyasztani, megesszük nyáron, vagy lekvárt főzünk.

2018. okt. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!