Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szerintetek belekezdjek a...

Szerintetek belekezdjek a lakto-ovo vegaságba?

Figyelt kérdés

Először szeretném leszögezni, hogy nem erkölcsi okai vannak a döntésemnek. Tudom, hogy az állat sokat szenved azért, hogy megehessük. Láttam videókat erről, és több vegát erről beszélni, szóval tisztában vagyok ezekkel, és azzal is, hogy a tej/tojás kitermelése sem épp egy barátságos folyamat.

Nem undorodom a hústól, szeretem az ízét. Kevés ember szereti nálam jobban a kolbászt, pirított szalonnát, és imádom a csirke, marha, és vadhúsokat, ahogy egy csomó minden mást is.

Viszont, egy ideje, miután megettem órákig érzem az ízt, nehezen emésztem, fáj a belem, háborog a gyomrom, szóval rosszul vagyok utána.

A kávéval is ugyanez volt, de azt régen se nagyon ittam, viszont a családunkban mindennap van hús, a nővérem vega, és őt elítélik ezért. Igaz, ő térítget, és sokszor ellenséges velünk, amiért húst eszünk, és olyan termékeket használunk, amiket állatokon teszteltek.

Nekem viszont semmi bajom a húst fogyasztókkal, én is szívesen ennék, ha nem lenne tőle bajom, és nem bántanék senkit azért, amit eszik, csak én ehessek rántott hús helyett mondjuk rántottát.

Ez így szerintetek hülyeség? Érdemes bele kezdenem?

16/l



#vegetarianizmus #hús #étkezés #lakto-ovo vegetáriánus
2018. nov. 3. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Ha fájdalmaid, panaszaid vannak tőle, mindenképp.

Próbálj ki egy növényi élelmiszerekben gazdag, ZSÍRSZEGÉNY étrendet, egyél sok rostot, és figyeld meg van-e javulás.

Kerüld a feldolgozott cukrokat, fehér lisztet, hozzáadott olajat, stb.-t is.


Ha ötletek kellenek kaja tekintetében, meleg szívvel tudom ajánlani az ezt ettem ma vegán vagy a spórolós vegán kaják csoportot facebookon.


Hozzáteszem - nem térítésként, hanem jótanácsként - hogy a tejtermékek, tojás megemésztése hasonlóan megerőltető, és emellett roppant károsak is az egészségre, úgyhogy hosszútávon természetesen ami az egészséget illeti, a növényi étrend lehetne a "célkitűzés". Nekem 13 évembe telt, mire eljutottam odáig.

2018. nov. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Azért is nem szeretnék lemondani a tejről, tojásról, mert szeretem őket, nekem nincs bajom tőlük, és hús helyett alternatívát jelentenek.

Olvastam cikket arról, hogy ez a fajta vegetarianizmus a legkevésbé kockázatos a kamaszok számára, mert kicsi a hiánybetegségek kialakulásának valószínűsége. Plusz, nem akarom megnehezíteni annyira saját magam, és a családom dolgát, ha van finom süti, akkor azt nem szeretném kihagyni/külön, csak nekem adagot süttetni, épp elég, hogy ebédkor mást eszem, és a szenyámba nem az kerül, mint nekik.

Ettől függetlenül köszi, viszont a tejből, és tojásból valószínűleg nem engedek. Kajákat meg néztem, Végh Dóri videóiban vannak jó ötletek, és nem vegánként még talán egyszerűbb is megcsinálni őket, mert kevesebb dolgot kell helyettesíteni speckó cuccokkal.

2018. nov. 3. 10:34
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is ki kellene próbálnod ha így érzel.

Bár nyilván a veganizmus jóval egészségesebb, de a vegetarianizmus is egy kezdet.

2018. nov. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Ha fájdalmaid, panaszaid vannak tőle, inkább fordulj orvoshoz, ő majd kivizsgálja, hogy mi bajod van.(persze végül lehet, hogy ő is húsmentes diétát javasol majd)

És ezt nem a vegaság ellen mondom, hanem mert egészséges embernek nem szabadna, hogy panasza legyen a húsfogyasztástól, úgyhogy érdemes lenne megvizsgáltatni, mert ha csak tünet mentességet érsz el a hús elhagyással, attól még lehet, hogy a probléma megmarad.

2018. nov. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Végülis nem olyan súlyos a dolog, meg szerintem közrejátszik, hogy az étrendem amúgy sem a legegészségesebb mostanában. Viszont, ha elhagynám a húst, akkor a szüleim is késztetést éreznének, hogy legyen itthon több egészséges dolog, és talán jobban lennék. Nem mindig vagyok nagyon rosszul, van, hogy csak szimplán nem olyan jó utána a közérzetem, de nincsenek különösebb panaszaim.

Orvoshoz ritkán járok, kb 2 évente, amikor beteg vagyok, nem szeretnék ennél gyakrabban menni.

2018. nov. 3. 10:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Hasztroenterológiára menj!
2018. nov. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy neked okosabb lenne csak a hús mennyiségét korlátozni kezdetben, és egyébként odafigyelni az egészségesebb táplálkozásra. Amit leírsz, az simán lehet a túl sok zsír vagy a túl kevés rost miatt.


Aztán ha ez beválik, akkor teljesen el is hagyhatod a húst később. De szerintem a fokozatosság segít abban, hogy ha egyszer nagyon vágyódsz egy húsételre, és eszel belőle, ne érezd úgy, hogy vége a vega "karrierednek".

2018. nov. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azóta, hogy kiírtam a kérdést, volt 2 húsevésem: az egyik még aznap, egy pizzafeltéttel, a másik tegnap hallal.

Mindkettő után rosszul lettem.

Szerintem egy ideig hanyagolom, aztán 1-2 hónap után megpróbálom mégegyszer, hátha addigra elmúlik ez a rosszullét

2018. nov. 6. 18:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, egyél több rostot.

A tüneteid tipikusan rostszegény táplálkozásra utalnak.

2018. nov. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azóta sok rostot eszem:

Zabpelyhet, chia magot, salátákat, gyümiket.

Megint megpróbálkozom a hallal, hátha most nem lesz rossz

2018. nov. 8. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!