Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ti mit használtok "húspótlékké...

Ti mit használtok "húspótlékként", ha pl. hamburgerpogira vágytok? (Tofu nem játszik szójaallergia miatt. )

Figyelt kérdés

Nyilván tofu a legkézenfekvőbb, épp e miatt kérek segítséget, mert ezen kívül nem hallottam még másról. Nemrég kezdtem az életmódváltást. :(

Vörösbabpürét láttam még, de kíváncsi vagyok, kinek mi jött be erre a speciális esetre.



2018. nov. 20. 15:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Én több hasonló kérdést tettem fel kezdö koromban, mivel én sem ehetek szójatermékeket, keress ebben a kategórában vegán címszóra, ott sok tippet találhatsz.
2018. nov. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
42%

Semmit.

Tapasztalatom szerint, aki pótolni akarja a húst, az előbb utóbb újra eszik húst...

Új ételeket, új állagokat kell megismerni és lesznek új kedvencek amik mellé nem kell húst pótolni...

2018. nov. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó: ebben nincs igazad, nem feltétlen az ízt magát akarja valaki pótolni, hanem a menüben betöltött szerepét. És ez az, ami tényleg kihívás, mert - ahogy a kérdezö is teszi - egy hamburgert "húspogácsa" nélkül nehéz elképzelni, és csak olyasmi jöhet szóba, ami ennek jellegét pótolja, azaz az állaga meg a füszerezése illik a többi hozzávalóhoz és az egész is hasonló ízélményt ad, mint az eredeti.
2018. nov. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
19%

Ahogy íratm, tapasztalatom szerint.

8 éves tapasztalatom van etéren...

Egyébként marha egyszerű, nem eszem hamburgert, mert abból mindig hiányozni fog a hús.

A kezdetekben mindig úgy csináltam, ha pl megkívántam valami húsosat, akkor inkább kerestem valami vega spéci kaját, amivel kiváltottam az egészet, így mára már meg sem kívánok olyan kajákat, amikből hiányolnibkeplene bármit.

2018. nov. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Tényleg nem az ízt akarom pótolni, hanem itt pl. legyen valami a hamburgerben, ami laktató, nem csak paradicsom, ubi meg saláta.

A húst pedig a miatt kell elhagynom, mert a gyomrom már nem tudja befogadni. Ugyan ez a tejjel. Ha bármelyiket eszek, egyből kezdődik a gyomorgörcs. Voltam gasztroenterológián, okot nem talált a doki, laktózérzékeny sem voltam soha. De őszintén örülök neki, sokkal egészségesebbnek érzem magam, mert olyan zöldségeket is beépítek így az étrendembe, amit eddig szinte egyáltalán nem ettem.

Lehet, hogy a hús íze hiányozni fog, de jelenleg a gondolata is felkavarja a gyomrom, így egyhamar nem térek rá vissza.

2018. nov. 26. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!