Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vega étrendre igyekszem...

Vega étrendre igyekszem átállni. Károsodhat -e és miben a szervezet ha megvonom tőle az állati fehérjéket? Mivel tudom ezt helyettesíteni? Szójára allergiás vagyok. Sclerosis multiplexeseknek nem lesz belőle baj ha vegák?

Figyelt kérdés

2015. jún. 14. 17:55
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
16%
Mivel az ember mindenevő, a vega étrend káros. De ha beteg vagy, akkor feltétlenül kérdezd meg az orvosodat. Csak ő tud neked hiteles választ adni.
2015. jún. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
18%

Ha negyedévente ellenőrzésre (v félévente) behív az orvos ellenőrzésre hogy hogy vagy, kérdezd meg tőle. Ő fogja neked itt elmondani, mi max csak tapasztalatokat tudunk megosztani itt.

Több ismerősöm vega, de egyik sem beteg. Egyiküknek sem ment az egyik napról a másikra való váltás. Sok sok év, fokozatosan vonták el a húst, nem hirtelen. Így szinte észrevehetetlen volt.

Én is nagyon kevés húst eszem, rám is mondják hogy inkább vagyok vega mint húsevő, de nem mernék rátérni erre az életmódra. MInd azok a növények, zöldségek, amik ezt pótolni tudják, nagyon drágák. Meg persze én eleve azt hiszem, ha az ember mindenevőnek van "bekódolva", akkor legyen mindenevő kategória: azaz növény és húsevő - pl gumós zápfog. Ennek értelmében a természetestől való eltérést nagy eséllyel érezné meg a szervezeted. De ki tudja. Egy próbált "megér" neked? Ha shubod lesz ezt követően, akkor megjártad. Persze szteroiddal helyre tudnak hozni. De milyen áron.

Én nem kockáztatnám az biztos!

Jó ezt mondja olyan, akire ha ráfúj a szél, máris shubja van...

2015. jún. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:

Tehát vegán akarsz lenni? Mert ha csak a húst hagyja el valaki, az elég sima ügy, eszik más állati fehérjét, plusz növényieket, változatosan és kész.

Vegánnak lenni trükkösebb, megoldható, talán nem árt szedni kiegészítőt 1-2 dologra, de ezt a mindenevők is teszik. Viszont szerintem oda kell figyelni, anélkül nem érdemes csinálni.

2015. jún. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim válasza:
A témában érdekes olvasnivaló a www.overcomingms.com oldal. Vegán + halak, tengergyümölcsei étrenddel nagy sikereket érnek el az SM kizárólag életmóddal kezelésében.
2015. jún. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Mindenkinek KÖSZÖNÖM a válaszokat. A shubos sorstársamnak:Na hát!te is?fiam Brutus?Egy cipőben járunk?!Rémálom lehet ha ennyire könnyen kapsz shubot.Én a torokgyuszikkal vagyok így.Ha rámnéz, elköhhinti magát v.ki akkor máris fáj.Jobbulást ,sok erőt Neked !Tudom hogy fokozatosan kell rátérni.Ezt teszem 1 hónapja.Eleve ki is akarom kérdezni a dokimat erről.Azért kérdeztem meg itt is mert kíváncsi vagyok a tapasztalatokra,több szem többet lát.Az állandó fejfájásaim migrénjeim eltűntek amióta irtó ritkán eszem húst és sokkal nyugisabb vagyok.
2015. jún. 15. 11:03
 6/33 anonim ***** válasza:
76%

Effektíve nincs olyan, hogy állati eredetű fehérje hiány. A szervezetünk aminosavakból építi fel a saját fehérjéinket, aminosavakat sokféleképpen be lehet vinni, növényekből is.


Autoimmun betegséggel inkább vigyázz a gabona és hüvelyes fehérjékkel, növényi fehérjék közt is vannak ártalmasak.

2015. jún. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
Vegánnak lenni még egészségesként is nehéz, autoimmun betegséggel még nehezebb. Vigyázni kell a fehérjére. Mondanám a virágport, de olyat egy vegán nem eszik.
2015. jún. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
46%

Szia! Egészségtelen, mert nem jutsz hozzá így pár eszenciális aminosavhoz... amit a test nem tud előállítani.

Amúgy hány éves vagy?

Én is SM beteg vagyok és 20 éves. Ha gondolod írj

2015. jún. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

növényekben is vannak számunkra esszenciális aminosavak, a vegánok is hozzájutnak ezekhez O_o

(húsevő beállítottságú élelmiszermérnök)

2015. júl. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
30%
Nekem az emelt biosz érettségin nem ezt mondták. És benne van a követelményrendszerben is.
2015. júl. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!