Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi értelme van az ilyen...

Mi értelme van az ilyen ételeknek, mint pl. vegán bacon, vegán kolbász?

Figyelt kérdés

Ha valaki vegán életmódra vált, akkor ő ugye nem akar többé húst enni. Viszont akkor mi szüksége van olyan ételekre, mint pl a vegán bacon, vegán kolbász, vegán virsli??? Hiszen ezek tulajdonképpen hasonlítanak a "normál" társaikra, annyi különbséggel, hogy növényi alapúak, de a forma, íz stb. hasonló. Ha valaki lemond a húsról, akkor miért akar pl kolbászutánzatot enni? Pont hogy undorodnia kellene a kolbásztól, és helyette pl. sült zöldségeket enni.

A kérdéssel nem célom megsérteni a vegán étrenden élőket, egyszerűen csak nem értem a dolgot.



2019. jan. 22. 16:58
1 2
 11/19 anonim válasza:
100%

Én pl eü okokból nemigen fogyaszthatok tejtermékeket, tojást, húst meg bazi ritkán.

Bár vegán aki nem hívom magam, de azért van akinek nem csak elvi kérdés. Persze az is van benne nálam, de, ha vegánnak hívnám magam még azt hinnék divatolok.😏

2019. febr. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
ma 09:29-es: én is eü okokból nem fogyaszthatok állati termékeket, de éppen azért, mait írtál, nem mondom magam vegánnak - mert erre a elgtöbb ember igen agresszívan reagál, hanem azt mondom, hogy csak növényi eredetü élelmiszereket tudok enni. Érdekes módon így sokkal kevesebb embernek van ezzel gondja.
2019. febr. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
23%
Az baj, ha én a kérdezővel értek egyet? Vagy legalább akkor ne hívnák vegán baconnak, ugye értitek? Például ott a falafel, amit mégsem hívunk vegán fasírtnak, pedig lehet hasonlóan fűszerezni.
2019. febr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Igen, pontosan ezeket az elnevezéseket nem értem én sem! Pl a margarint sem úgy hívják, hogy "vegán vaj", meg az étolajat sem, hogy "vegán zsír", és a tofut sem, hogy "vegán hús".

Egyébként köszönöm a válaszokat mindenkinek, most már értem, hogy miért léteznek ilyen ételek, bár a névadással valóban lehetnének kreatívabbak :D

2019. febr. 8. 20:30
 15/19 anonim ***** válasza:
89%

"a margarint sem úgy hívják, hogy "vegán vaj", meg az étolajat sem, hogy "vegán zsír", és a tofut sem, hogy "vegán hús"."


Elöször is a margarin jóval régebbi találmány, mint a vegánság, eredetileg a zsír illetve vaj helyettesítésére fejlesztették ki a háború alatt.

Az étolaj meg több évezredes "találmány", azaz semmi köze a vegánsághoz, és nem zsír helyettestítö!

A tofu szintén nagyon régi találmány távolkeleten, és ez sem hús helyettesítésére való!


Mellesleg szerintem nem zavaróbb a vegán kolbász elnevezés, mint pl. a hagymatorta, mivel a torta édesség, a hagyma meg még véletlen sem - ebben az esetben is csak a kinézetete az, ami alapján elnevezték!

2019. febr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, megtennéd, hogy idelinkelsz a kedvünkért legalább 1 olyan terméket akármelyik gyártótól, aki "vegán bacon, vegán kolbász"-t gyárt? (Mert még sose láttam ilyet, és kíváncsi lettem hogy néz ki.)
2019. febr. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
85%
Minden nyelvben megtalálhatóak a többjelentésű szavak és kifejezések, mikor a szavak különböző jelentései között összefüggés található. A vegán bacon azért marad bacon, mert színében, állagában és felhasználásában is a széles körben ismert baconra hasonlít így ha azt mondod vegán bacon mindenki tudni fogja milyen típusú ételről beszélsz, akkor is ha életében nem látott még konkrétan olyat. És más hasonlóan létrejött szavak miért nem zavarnak? Miért nem reklamálod a lúdgége elnevezést? A birsalmasajt? A hitlerszalonna? A pelenkatorta? Aztán valahogy így alakult a helyzet a zebrával, a daruval, a levéllel vagy a villanykörtével is! Hogy is mertük elnevezni a gyalogátkelőhelyet zebrának, hát egy darab zebrát nem tartalmaz! Az emelő daruban egy szál darumadár sincs, felháborító! :D
2019. febr. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó igen! :D

Multkor valami hamis aranygaluskáról raktak ki receptet. Erre elkezdtek háborogni, ha valami gluténmentes meg laktózmentes, ne merjék “hamis xy-nak” nevezni, mert az NEM UGYAN AZ!

Hát könyörgöm... bárcsak ez lenne életem legnagyobb problémája de tényleg! :D

2019. márc. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Hát kedves kérdező, engem jobban zavar hogy oltásnak neveznek egy génterápiás készítményt. Sokkal megtévesztőbb.
2021. okt. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!