Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi értelme "Flexitáriánusként"...

Mi értelme "Flexitáriánusként" bekategorizálni magad?

Figyelt kérdés
2017. nov. 17. 12:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem semmi ... az egész fogalomnak nincs értelme valaki vagy eszik húst vagy nem. Attól hogy alkalmanként fogyaszt csak még ugyanúgy mindenevő maximum finnyás.
2017. nov. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
48%
Semmi. A hal ugyanúgy hús (döglött állat), így ez az irányzat nem tartozik a vegetarianizmus változatai közé.
2017. nov. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
Semmi. Egy újkeletű műszó.
2017. nov. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

#hanonymus

Azok a peszkotariánusok, meg akik azt hiszik, hogy vegák. Sok értelme annak sincs szerintem.


Én azokra gondoltam, akik ugyanúgy akármit megesznek, csak esetleg más időközönként, aminek a "szabályait" soha, sehol, senki nem vitatta meg, tehát nincs is definiálva, de azért szeretik ezt egy fancy névvel illetni.

2017. nov. 17. 21:03
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Az ilyen jelzőket nem én ragasztom magamra hanem a társadalom. Én nevetségesnek tartom azt hogy peszkateriánusnak nevezzem magam, mert nem vagyok fóka és nagyon ritkán eszem halat, viszont vegetáriánusnak nem nevezhetem magam, mert az sérti a "valódi" vegetáriánusok érzéseit, de ha húsevőnek nevezem magam, akkor bajban vagyok, mert az emberek nem fogják fel, hogy NEM vagyok hajlandó halon kívül más húst megenni és ha ezt mondom, rögtön sipákolni kezednek, hogy honnan szedjenek nekem halat, rosszabb vagyok mint egy vega. Hát sehonnan. Vega kajákon élek ugyanis, csak nem kötöm gúzsba magam hülye szabályokkal.


Karácsonykor eszem halat, meg szökő évente egy tonhalas pizzát vagy salátát. Ezért célszerűbb azt mondani, hogy vegetáriánus vagyok és nem csak "néha eszem húst" hanem egyáltalán ne várják el és ne sértődjenek meg, hogy nem eszem "húst". Az általam főzött ételek 90%-a vegán (kókusztejszínnel, kókuszzsírral stb) van néhány dolog amit csak tojással szeretek (lecsó, gomba pöri) és mint írtam, évente párszor hal. De ezt olyan körülményes így elmagyarázni, egyszerűbb az hogy figyu, vegetáriánus vagyok és akkor már mosoly van, mert azt legalább el lehet intézni, de a halat....

2017. nov. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

Amúgy valóban inkább a társadalom kategorizál be "minket".

Az én meglátásom szerint az, hogy "a hal nem hús" valahol a vallásokban és a hagyományokban gyökerezik. Még ma is 2 tavaszi napon, hamvazószerdán és nagypénteken elvileg a vallásos hagyomány miatt nem szabadna húst enni, és ezeken a napokon a legtöbb étkezdében és menzán mindenhol halat sütnek...

2017. nov. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%

Hanonymus: igen, pontosan innen ered. Az a lényeg, hogy a zsidóknál a hal ugyanolyan alapélelem volt, mint mondjuk a kenyér, ha a halat tiltják be, az úgy vette volna ki magát, mintha nálunk a böjtben lisztet vagy hagymát nem szabadna enni.


A mai vegetáriánusoknak persze az emiatt keletkező fogalmi zavar érthetően kellemetlen, mindig kell mondani külön, hogy "és halat sem", mert sokaknak nem egyértelmű.

2017. nov. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%

Flexitáriánus vagyok, már 10 éve az voltam, mikor megtudtam, hogy egyáltalán van rá szó... szerintem se a flexik, se a vegák, vagy vegánok nem azért azok amik, hogy annak nevezhessék magukat, hanem mert ilyen életmóddal érzik jól magukat...

Én pl kipróbáltam annak idején a 100%vega kosztot és bizony bejött, jobb tőle a közérzetem, jobb a székletem, energikusabb vagyok... de azért, hogy azt mondhassam vega vagy vegan vagyok én nem fogok örökké lemondani a húsról... ha megkívánok egy jó vadast, vagy bármit, akkor bizony megeszem 1-2havonta... attól sem riadok vissza, hogy én öljem meg az álatot...

2017. nov. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Egy kis érdekesség, ha már a hal témán lovagoltok, nyulat is lehet enni keresztény böjtök alatt, ennek az az oka, hogy megnem mondom melyik francia kolostorban böjt alatt közel stávol nem volt olyan patak, vagy tó, amiben lehetne halat fogni, de nyúl az volt rengeteg... és mivel a nyúl is "szálkás", hallá nyílvánították a nyulat :)

Ennyi... vallás... :D

2017. nov. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
... :D
2017. nov. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!