Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Valaki magyarázza már el...

Valaki magyarázza már el nekem légyszi hogy mi értelme van a vegetarianizmusnak?

Figyelt kérdés

2018. júl. 7. 21:14
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
91%

A vegetarianizmusnak több indoka lehet, van, aki nem szereti a hús ízét, van, aki beteg töle, és van, aki nem akarja, hogy megöljenek állatokat.


Egyébként nem értem, miért tavar téged, ha valaki vegetáriánus?

2018. júl. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:

engme nem zavar csak szimplán ostobának gondolom azt aki nem eszik húst.

ez hosszú távon egészségtelen a szervezetnek szüksége van állati eredetű fehérjékre

2018. júl. 7. 21:21
 3/51 anonim ***** válasza:
27%
Értelme semmi, csak divat amihez indokokat is gyártanak.
2018. júl. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
61%
ne keress benne értelmet. hiába van, téged nem érdekel ha ilyen kérdést teszel fel...
2018. júl. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:
utolsó akkor szerinted minek tettem fel a kérdést ha nem érdekel?
2018. júl. 7. 21:23
 6/51 anonim ***** válasza:
72%

Pax

Én nem vagyok vega,csak húst nem eszűnk.

Mármint csirke,marha stb...

Virsli,párizsi,elvétve.

Sima olajat és tésztát,rízst használok főzésre.Tojassal az árán kivűl semmi tajom.

A kaloria számlálás meg marhára nem érdekel.

A sűlt,párolt zöldség tésztaszósszal imádom

2018. júl. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
85%

"engme nem zavar csak szimplán ostobának gondolom azt aki nem eszik húst.


ez hosszú távon egészségtelen a szervezetnek szüksége van állati eredetű fehérjékre"


Ebben nem értek egyet veled, ugyanis nekem azóta szünt meg egy csomó bajom, amióta nem eszem húst.

Elötte sok éven keresztül vesegondjaim voltak, az izületeim gyakorlatilag folyamatosan be voltak gyulladva, minden kaja után felfújódtam, estére 4-5 kg-mal nehezebb lettem vizesedés miatt, éjjel legalánn 3-5 alkalommal felébredtem, hogy Wc-re kell menni, a vérnyomásom jóval magasabb volt, mint kellene, állandóan fáradt voltam - és minden úgy, hogy az orvosok semmi okat nem találták ezeknek.

Aztán egyszer elkezdtem a hús nélkül étrendet - öszintén szólva fogadásból egy hónapig - és egy hét múlva észrevehetöen kezdtek csökkenni a problémáim, ezért a hónap lejárta után is megtartottam ezt a rendszert az étkezésben.

Azóta hosszabb idö eltelt, és a felsorolt panaszaim eltüntek, de egyébként is sokkal jobban érzem magam általánosságban is.

Nekem nem hiányzik sem kajaügyileg a hús, sem egészségileg, és orvosilag is tökéletesen rendben vagyok (a laboreredmények sokkal jobbak, mint régebben), annak ellenére, hogy azóta jóval idösebb is lettem.

2018. júl. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
89%
Én nem szeretem annyira a húst, ezért csak kevesebbet bírok megenni belőle. Emiatt inkább vega kajákat eszem.
2018. júl. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
85%
onnan tudom, hogy nem érdekel a válasz, mert aki vakon leostobáz egy réteget egy tulajdonsága miatt, az még egy normális választ se szokott felismerni. eddig minden hozzád hasonló szóhasználatú embernél ezt láttam.
2018. júl. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
82%
A vegetariánus nem eszik húst, manapság egyébként inkább a vegánizmus a divat, ők semmilyen állati eredetű ételt nem fogyasztanak, se tejtermék, se tojás, mindegyiket lehet jól csinálni, de minél több élelmiszercsoportot zársz ki, annál nagyobb odafigyeléssel kell összeállítani az étrendet. Van akinek nagyon is jót tesz a húsmentes étrend, nem kellene ezért leostobázni valakit.
2018. júl. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!