Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánok jobb emberek?

A vegánok jobb emberek?

Figyelt kérdés

Amúgy valóban egy szép jó gondolkodás, hogy azért nem esznek állati dolgokat, mert az rossz az állatnak, illetve elvenni valamit stb. Szerintem ez valóban egy nagyon önzetlen szép jó gondolkodás.

De vajon a vegánok az életben is jobb emberek, jobban segítenek a másikon, empatikusak, önzetlenebbek és jobban szeretik az embereket?


2019. márc. 17. 18:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

A veganizmusnak az emberszeretethez semmi köze, egy állatjogi mozgalom. A kérdésnek semmi értelme.

Kb. annyi logika van benne, mintha azt kérdezted volna, hogy a barna hajúak vagy a kék szeműek önzetlenebbek és empatikusabbak-e.

Az, hogy valaki vegán csak egyvalamit mond el róla, attól még millió különféle vegán ember van, mindnek más a személyisége.

2019. márc. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos ezt ma már így fogják fel. De legalább benned megfordult a megkérdőjelezése. Igazából az első jól kifejtette. Ez ma már úgy működik, mintha a vegan termékek megvásárlásával tisztább lenne a lelkük, aki pedig megeszi a csúnya húst az rossz ember. Na ez a rossz üzenet, amit sok divat instasztár és a reklám közvetít.
2019. márc. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Jobban szeretik e az embereket??!! :D

Meg empatikusabbak?! Most ezt csak én nem értem?


A vegánok nem embereket nem esznek, hanem állatokat! Valamit súlyosan összekevertél, maximum az állatokat szeretik jobban. Én egy ízig vérig vegánt ismerek, de ritka nagy embergyűlölő.

Pont azért, mert szerinte az ember a végletekig kihasználja a természetet, elég lenne fele ennyi ember a bolygóra, és globálisan kötelezővé tenné a születésszabályozást a túlnépesedés ellen. :D

Emberbarát... meg önzetlen... XD Ha rajta múlna, inkább tömeggyilkos lenne. :D

2019. márc. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Önzetlen a francokat, simán baromság. Ennyi erővel akkor semmiféle gyógyszert ne szedjen, mert mindet állaton tesztelik, kozmetikumok dettó, állatorvos tudása dettó, orváslás jórésze dettó és még lehetne folytatni a sort amihez állatok vére tapad. Ja, persze az már nem zavarja őket, mert ami nem látnak az uyge nem is létezik...
2019. márc. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

Én vegán vagyok.

Életemben senkinek sem ártottam önszántambol, csak azért, hogy nekem jobb legyen.

Amikor tudatosult bennem hogy az állatok is ugyanúgy viselkednek a halállal szemben, mint az emberek, nem ettem húst, és tejet, tojást, mézet stb...


Nem mondom azt, hogy a veganok jobb emberek, de kell egy tudatosság ahhoz, hogy meglépd ezt a döntést.

Vérvegankodni azért nem jó, mert azzal bebiztositod, hogy az adott kicsapongásodat elszenvedo fel nem lesz vegán.

Én egyszer csináltam ilyet, egy napig tartó érvcsere volt. Természetesen megnyertem, igazat adott nekem, de maradt húsevő, mert úgy neki könnyebb...:(


Szóval a veganok nem jobb emberek, csak tudatában vannak, hogy mit tesznek az állatokkal.


Engem meg az a gondolatkiserlet segitett megérteni, hogy van egy öcsém. A disznók kb. egy 3 éves gyerek szellemi szinvonalan járnak. Nos. Nem nehéz összerakni a képletet.

Hamarabb mehetne át rajtam az egész inkvizíció, minthogy annak a gyereknek baja legyen.

2019. márc. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%
Nálad tuti...
2019. márc. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

4# a vegàn nem használ olyan kozmetikumot, ami állatokon volt tesztelve, vagy állati eredetű összetevőt tartalmaz.

A gyógyszer más tészta, de ha csak ennyi bűne lenne minden embernek az állatokra nézve, az lenne a legkevesebb.

Én nem mondanám jobb embereknek, inkább olyanoknak, akik gondolnak a jövőre, illetve önzetlenek, le tudnak mondani a finom falatokròl, hogy az állatoknak ne kelljen szenvedni érte.

Persze sok idegesítő vegàn van, nem szeretik jobban az embereket az tuti , de alapjában véve jók a szándékaik, hiszik, hogy az egész bolygó javát szolgálják ezzel.

2019. márc. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
27%
6-os A gondolat kísérleted alapján az a gyerek meg sem születik, nem azért születnek a haszonállatok, hogy a paradicsomban éljék le életüket, hanem, hogy megegyük őket, ha nem eszel meg egy csirkét, akkor a piacgazdaság működése miatt lejjebb meg a csirke ára, és más valaki eszi meg, aki egyébként nem engedhette volna meg magának. Ha sokan nem esznek meg egy-egy csirkét, akkor megint a piacgazdaság működése miatt nem is keltetik ki azokat a csirkéket, innentől lehet filozofálhatni, mi a jobb, egy rövid, de biztonságos élet, vagy ha meg sem születsz.
2019. márc. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

9.

Vigyázz ezzel a gondolatmenettel, mert ennyi erővel minden férfi tömeg+sorozatgyilkos egyszerre.

Mennyi spermium is termelődik másodpercenként, amiből ugye gyermek lehetne?

Meg a nők, akik menstruálnak, elvették egy gyermek életének a lehetőségét.


Persze értem a gondolatodat, de itt az ellenérv.

2019. márc. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

Inkabb ne szülessen meg, mint hogy egy apró mocskos lyukban élje le az életèt és pár hónaposan levàgjàk.

Vannak, akik malacot tartanak háziállatként. Az élet, az nem, ami az ipari allattartas mögött van.

Láttam már személyesen szarvasmarha vágóhidat működés közben. Komolyan, ennél az is jobb, ha nem születik meg.

2019. márc. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!