Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit esznek szegény vegánok,...

Mit esznek szegény vegánok, mit esznek, mert minden zöldség és gyümölcs génmódosított?

Figyelt kérdés

ezt kérdezte egy húsevő ismerősöm, felsorolva példákat, az almát és krumplit, ami nem oxidálódik, nem barnul meg néhány óra alatt ha felvágod, mint régen, a gumi állagú ízetlen paradicsomot, epret, stb...


Nem vettem el a kedvét a szép piros színű hústól, ami ki tudja mit evett előtte...


2019. márc. 3. 08:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
A genmodositas miert lenne rossz? Nezz mar utanna alaposan!
2019. márc. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%

Amiket felsoroltál, a vegyszerek, növényvédő szerek miatt vannak.

Lehet piacon vásárolni, lehet biogazdálkodásból ill lehet otthon is termeszteni.

Én sem szeretem a bolti paradicsomot, epret. Furcsák, nekem ízetlenek.

2019. márc. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Génmódosított termékeket emberi fogyasztásra nem árulnak az európaiunióban. Génmódosított szója van csak a piacon. De takarmányként hasznosítva. Ez már itt hülyeség. Természetesen a különböző növényfajták létrehozása során ismódosul a gé kédzletük ahogy ketesztezik őket egymással. De ez nincs másképp az állatfajták létrehozásánál sem. Nem a természet alkotta a tej meg hús hasznosítású teheneket. ☺
2019. márc. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Igazából semmi jelentősége :)
2019. márc. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Kérdezd meg tőle, hogy szerinte az általa megevett állat mit evett élete során..
2019. márc. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Csak szólok, gyakorlatilag minden zöldség, gyümölcs és állat amit megeszünk génmódosított, több évezrednyi szelektív tenyésztésnek és termesztésnek az eredménye és jórészt nem élnének meg emberi beavatkozás nélkül. A mezőgazdaság mindig is arra törekedett, hogy ellenállóbb, gyorsabban növekvő és tápanyagdúsabb terményeket arassanak, az már vitatható, hogy a GMO ma jó irányba halad-e.

És azt is tudod, hogy az állat akinek a húsát a boltban megveszed, életében nem látott füvet és valódi tápot, talán napfényt se?

2019. márc. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

AZ ismerösöd olyan ostoba, hogy nem is igazán érdemes vele foglalkozni.

A zöldségek meg gyümölcsök nem génmódosítottak (mármint nem mesterségesen, mert a természetes szelekicót is lehet annak tekinteni).

Amire ö gondol, az egyszerüen szelekció, amit évezredek óta végeznek, azt a növényt szaporítják, aminek a tulajodnságai jobban megfelelnek az igényeknek: pl, nagyobb, ízesebb, szebb a szine, jobb az állaga, stb.

Az ízetlen zöldség/gyümölcs meg nem azért ízetlen, miert ilyenre tenyésztették, hanem mert éretlenül vagy féléretten szedik, hogy jobban bírja a szállítást.

De ugyanezek érvényesek az állatokra is, ez a fajta szelekció ott is megvolt/megvan, külnben még mindig vadászni kellene, ha húst akarna enni.


Szóval az ismerösöd buta, a kérdése idióta, és nem érdemes vele vitatkozni, mert aki ennyire korlátolt, az nem vitaképes!

2019. márc. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Utána kéne nézni, mi számít génmódosításnak, ha nem lenne génmódosított minden termesztett zöldségünk, akkor nem lenne ekkora a Föld emberi populációja, csak max 5-600 millió, mivel az eredeti zöldségek mellett nem lehetne ennyi embert etetni
2019. márc. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez az "észlényhez" lenne egy kérdésem: ö mit szokott enni a húson kívül? Mert növényeket garantáltan, ha másként nem körítés (krumpli, rizs, tészta) vagy kenyér formájában, és akkor ugyanott van, amint azok, akik nem eszik a húst!
2019. márc. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#9 én is ezt akartam írni. Szegény nem vegán, ha nem eszik gyümölcsöt meg zöldséget, mert génmódosított, csak húst meg húst, hamarabb be fog krepálni, mint aki csak zöldséget, gyümölcsöt eszik.
2019. márc. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!