Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Sok ilyen divat vegán ember...

Sok ilyen divat vegán ember lehet?

Figyelt kérdés
Van egy vegán haverom aki állandóan hangoztatja hogy mennyire egészségesebb mennyire jobb a csak teljes növényi értékű alapú táplálkozás és hogy a szegény állatok illetve milyen rossz a környezetünknek és a többi és a többi. Egyszer nálam volt egy hétig a nyaralóba és valóban csak növényi ételeket evett viszont egyszer korán reggelk kimentem vécézni valami és motoszkálást hallottam a konyhában és ő volt és épp kolbászt evett mikor odanéztem nagyon zavarodottan eltette a kolbászt. Ő a mai napig tagadja hogy kolbászt evett volna de hát nem vagyok vak..
2019. márc. 23. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe jutott erről egy régebbi kérdés. Egy lány mesélt erről itt a GYK-n hogy ő enne húst, de mivel mindenki a környezetében úgy tudja vega, megszégyenülve érezné magát ha bevállalná a húsevést, mert megtagadná az elveit.

Közben bevallotta, hogy titokban amikor lehet, eszik húst.

Szóval ez lehet egyeseknél valami lelki betegség, frusztráltság, de nem divatból szerintem.

Talán olyan ez, mint amikor ország világ előtt kijelentem, hogy leszoktam a cigarettáról, közben még sem sikerült, de nem akarok megszégyenülni, viszont sutyiban rágyújtok a wc-ben.

De akkor is agybaj, mert nem másokért váltunk életmódot, hanem magunkért.

2019. márc. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor lehet ez a magyarázata hogy miért van az hogy sok vegánnak mégis jó a vérkép 😁😁🙄
2019. márc. 23. 09:45
 3/6 anonim ***** válasza:
37%
Vega kolléganőm úgy tömte magába a tepertyűs pogácsát az irodai bulin, hogy öröm volt nézni. :D
2019. márc. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Elöfordul, hogy VAN ilyen is, de a többség komolyan csinálja!
2019. márc. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Én csak magamról tudok nyilatkozni, és én maximálisan betartom a vegán szabályokat.

Ennek "ellenére" a vérképem azóta jó, meg a vérnyomásom illetve egy csomó egyéb egészségügyi paraméterem. Ha nem hiszed, az a te dolgod, de ettöl még nem igaz, hogy annak lesz jó a vérképe, aki titokban húst is eszik.

2019. márc. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%

Nem értem, az ilyen minek kínozza magát. Ha nem belülről jön a késztetés, hogy nem kívánod, nem bírod/akarod megenni, akkor felesleges eljátszani. Aki nem vegán, annak a szemében ez inkább jelent hátrányt, mint elismerést, tehát a nem vegán barátoknak megjátszani még nagyobb őrültség.


A barátod szerencsére ritka kivétel. A vegák és vegánok többsége nem eszik húst titokban sem, hiszen a saját döntésük volt, hogy elhagyják. Ettől még lehet valaki teljesen egészséges. Nemcsak azoknak van rendben a vérképe, akik titokban húst esznek.

2019. márc. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!