Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miert ilyen aggresszivek...

Miert ilyen aggresszivek egyes vegánok?

Figyelt kérdés
Van vegán ismerősöm aki tisztára meg van botránkozva hogy húst eszek. Vagy elkezdi hamis okfejtését hogy mennyire rossz a hús stb. De ide is szokott írni olyan vegán aki teljesen lehülyézi az embert ha esetleg más véleményen van
2019. márc. 23. 15:56
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

Én ahhoz tudnám hasonlítani ezt a jelenséget, mikor egy nőnek szülés után csontritkulása lesz a nem megfelelő táplálkozástól.

Mert ugye a magzat az első, és az ő kalcium igényét az anya szervezetéből vonja el. Tehát a szervezet lebontja magát az egészséges utódlás miatt.


A vegánoknál a teljes értékű fehérje hiányzik, így a szervezet fenti példákhoz hasonló szélsőséges esetekben, elkezdi lebontani az agyat. Lévén, tele van fehérjével.

Szóval agysorvadás. Légy vele belátó, az igazi erő a megbocsájtásban mutatkozik meg!

Gondold el, minél inkább vegán, annál inkább megbomlik az elméje, és annál fanatikusabb vegán lesz... ez egy ördögi kör!

És igen csúnya vég! Szóval szánd meg szegény embert, öleld a kebledre, és vegyél neki novemberben egy szál krizantémot.

2019. márc. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Van ilyen "hús evő" is aki meg a vegánokat és a vegákat nézi le és szólogat be nekik. Szerintem ezzel nem kellene foglalkozni. Ez nem egy vérre menő küzdelem. Nem igazán értem, hogy mért ilyen agresszívak az emberek, mert nem csak a vegánok, mert mind a 3 táplálkozásnak meg van a maguk elmebetegje. De ez nem ok szerintem az ellenségeskedésre.



Amúgy, ha megfigyeled a mai társadalom olyan, hogy mindenben csak a konfrontációt keresi. Sokan vérre menő küzdelmet folytatnak, mint valami veszett kutya. De bármiben, ahol a másik nem ért egyet.

Gömbföld vs laposföld, fideszesek vs ellenzékiek, rasszisták vs migráns simogatók, linuxosok vs windowsosok.....

2019. márc. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Azok még a kezdő vegánok lehetnek, akik még nem tapasztalták meg, hogy az okoskodásaikkal el is veszthetnek egy barátságot, vagy a jó kapcsolataikat családtagjaikkal.
2019. márc. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Több vegánt is ismerek, külföldieket is, soha nem téma a húsevés, furcsának is találnék egy ilyen típusú kötekedést.
2019. márc. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Noblesse Oblige ***** válasza:
68%

Én ezt nem a vegánokhoz kötném, hanem emberekhez.

A veganizmus elvek mentén terjedt el, ami figyelembe veszi az állatokkal való bánásmódot (állatvédelem), csökkenti a környezetterhelést (környezetvédelem) és a többi. Amik így leírva helyesek és dicséretesek... de mint olyan kisajátíthatják olyan emberek is, akik nem önmagban ezen elvek miatt követik ezt az életmódot.

Én is ismertem olyan vegán férfit, aki erősen támadta mindazokat, aki nem az ő által helyes elveknek megfelelően élt vagy tért meg. De ezen embernél lényegtelen volt, hogy milyen étrendet követ, ugyanis maga az ember olyan volt, hogy bármi amit ő magáénak tudhatott, vagy jellemezett, azt mind arra használta fel, hogy bizonyítsa, ő mennyivel értékesebb ember mint mások. Tehát ha volt diplomája akkor azért volt ő különb és hangoztatta, hogy csak azzal lehet elérni az életbe bármit is. Azért hordott ökológiai gazdálkodásból származó biopamut ruhákat, hogy ezzel is bizonyítsa mindenkinek, hogy ő milyen jó és figyelmes ember. Úgyhogy az, hogy ő mit evett az teljesen lényegtelen, mert az ember számított.


Van több vega ismerősöm is, de a többieknek nem okoz nehézséget tiszteletbe tartani mások életvitelét és nem mások fölé helyezni magukat. Inkább az a gyakoribb, hogy nekik szólogatnak be.


Ha zavaró ez a viselkedés, akkor azt tudom tanácsolni, hogy hallgasd végig, mondj rá egy "oké"-t és folytasd az életed tovább.

2019. márc. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Én is inkább emberekhez kötném, de sajnos azt hozzá kell tennem, hogy bár muszáj a vegánok között is ilyen mitugrászoknak létezni már csak a nagy számok törvénye alapján is, de az 1-es válaszolóhoz hasonló tudatlan, fődbuta és arrogáns ostobát a húsevők között arányaiban is többet fogsz találni. Ehhez elég csak itt rákeresni a hasonló kérdésekre és olvasgatni a válaszokat.
2019. márc. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Most burkoltan te is lehülyèzted a vegànokat, amiért hamis okfejtèsről beszélsz.

De egyébként a vegànsàg sok ember számára szinte egy szekta lesz. Van aki nagyon tultolja és mindenkinek folyamatosan beszòl, kioktat stb..

De az ilyenekből van a kevesebb, csak ők a leghangosabbak.

Egyébként sajnálja gondolom az állatokat és nem tudja megerteni, hogy te hogy tudod megenni.

De ennyi, nincs joga beleszolni.

Én is vegàn vagyok, de pont most főzök huslevest és oldalast a páromnak. Ő nem vegàn, nem fogom megtèrìteni. Lehet így is, nem mindenki győzködi a többieket.

2019. márc. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

1, te sem vagy jobb náluk.

Nem az a baj, ki hogyan táplálkozik, a kérdés sem erről szól. CSak arról, miért kell a saját étkezési szokásainkat erőltetni másokra és bizonygatni, miért jobb az övénél...

2019. márc. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok vegán ,de én is inkább emberhez ,nem a vegánsághoz társítanám ezt a fajta passzív agresszív viselkedést . Igazából akinek a saját élete nincs rendben,az szeret nagyon másokéban vájkálni,és megjegyzéseket tenni . Illetve jellemző még,hogyha nem tud valaki mást felmutatni , kisebbségi komplexusos akkor ezt próbálja kiélni hamis fölényeskedéssel . Nárcisztikus jellemvonás .

Amúgymeg kit érdekel , röhögd ki. Magát minősíti . Ráadásul hülye is szegény,mert célját sem éri el,hogy el kezdj érdeklődni a vegánság iránt,mert visszataszítóvá teszi .

2019. márc. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha te a lehülyézést agresszívnak titulálod, ami általában úgy szokott lenni, hogy a húsevő valamilyen hülye indokot hoz fel az állat holokauszt támogatására pl élet körforgása, fehérje hiány, egyéni döntés, azért született hogy megegyük , stb stb. reggelig sorolhatnám a buta indokokat,akkor gázkamrába toloncolást, állatok nyakának átvágását minek nevezed?

https://www.youtube.com/watch?v=rVR7NjnMkIc

2019. márc. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!