Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok! Ez szerintetek normális?

Vegánok! Ez szerintetek normális?

Figyelt kérdés

[link]


A videóban a kopasz alultáplált terhes nőci arról beszélhogy a születendő gyereke is csak gyümölcsöt fog enni. Szerintetek ez is tök oké meg egészséges vagy már a beteges kategória?



#vegán #elmebaj #fruitarian
2019. márc. 25. 15:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%

Ez nem a veganok kérdésköre, hanem a fruitarianoke, ahogy jól is írtad a kulcsszavakban.


Vegán étkezéssel minden tápanyagot be lehet vinni, meg a B12-t is, csak nem biztos hogy koszos zöldségeket akarsz enni pl.


Szóval a veganok miért is vannak megszólítva?

Ez olyan, mintha a húsevő társadalmat kérdőre vonnam, hogy miért jó csak marhahúst enni.

(Igen, van ilyen táplálkozási forma)

2019. márc. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A fruitarian a vegán diéta egyik ága, konkrétan a tökéletesen vegán diéta ahogy ők mondják. Meg én kifejezetten a vegánok véleményére vagyok kíváncsi, mert a fruitarianok szerint úgy is ez a követendő példa.
2019. márc. 25. 15:28
 3/17 anonim ***** válasza:
61%

Gyermekem, te tényleg nem érted?

Halmaz: vegán / mindenevő

Reszhalmaz: gyumolcsevo / csak vörös hús evo

az, hogy a gyümölcsevo veganok mit gondolnak, hogy a gyumolcsevestol visszano a cápák uszonya, és 200+ IQ lesz a gyereknek, nem érdekes.

Geoid Földön élünk, attól még hogy páran azt mondják, hogy lapos...

2019. márc. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%

Nem egy nyelvet használunk?


Nem, én vegán vagyok.

És mint írtam: a vegán táplálkozás meg elfogadható.

De a csak gyümölcs nem, tápanyagok szempontjabol stb...


De a veganokat ne kérd számon, hogy van egy KISEBB csoport, akik úgy gondolják hogy csak gyümölccsel megoldódik az étkezés.

2019. márc. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem számonkérem szimplán a véleményükre vagyok kiváncsi mert ők fél lábbal benne vannak ebben a dologban és kíváncdi vagyok rá hogy az ő szemszögükből ez mennxire normális és követendő vagy éppen az ellentéte.
2019. márc. 25. 15:39
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Rohadtul nem követendő példa ez a nő, és ezt a vegánok és húsevők is ugyanúgy tudják. Itt józan ész kérdése a dolog..
2019. márc. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%

A legtöbb vegàn változatosan táplálkozik. Illetve sok vegàn nem kényszeríti az eletmodjat a gyerekère.

Nem normális, ráadásul közzé is teszi, befolyàsolja a kevésbé okos embertàrsait is.

2019. márc. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%

Vegán vagyok, és úgy gondolom, hogy csak azért tetted fel a kérdést, hogy provokálhass. Számtalan példa, tanulmány, szakember támasztja alá, hogy növényi étrenden lehet teljes értékű, egészséges életet élni. Nemcsak akkor, ha vegán vagy, hanem akár egészségügyi, akár környezetvédelmi megfontolásból teszed. Sőt, előfordul, hogy képzett orvosok javasolják a növényi étrendet egyes betegségek esetén.

Igaz, ez nem mindenkinek egyszerű, mert csak akkor működik, ha elég változatosan táplálkozol. Nemcsak akkor, ha vegán vagy, hanem akkor is, ha húsimádó. Hacsak néhány féle ételt eszel mindig, akkor mindegy, hogy az gyümölcssaláta, vagy pacal rántott hússal, hiánybetegséged lesz.


Sem a vegánok, sem a mindenevők, sem a fehérek, sem a feketék (tetszőlegesen folytatható a sor) nem állítják, hogy ez egészséges és követendő példa. Ez az általánosítás és a "fél lábbal benne vannak" azt mutatja, hogy fogalmad sincs, mit eszik, aki növényi alapon táplálkozik. Segítek: nem köretet és gyümölcsöt, de még csak nem is füvet a réten. Ha érdekel, ma már könnyen utána tudsz nézni, hogy milyen az egészséges növényi étrend.


Ez a nő egy a millió vegán közül, és jó példa arra, hogy rosszul is lehet ezt csinálni. De nem arra, hogy a milliót ez alapján ítéld meg. Attól, hogy valaki vegán, még nem fog tapsolni egy ilyen hülyeségnek.

2019. márc. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%
Hát amúgy rohadt jól néz ki ez a nő, nem erre számítottam mielőtt megnyitottam a videót. Egy nagyon jó kondiban levő boldog kismama akinek genetikailag fentebb van a hajvonala, de tisztán látszik a maradék hajának a sűrűségén, hogy ez nem hajhullásos kopaszság.
2019. márc. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
jah úgy néz ki mint egy 60 éves svéd fószer.
2019. márc. 25. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!