Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudnátok mondani egyszerű...

Tudnátok mondani egyszerű recepteket, amiket akár egy 13-14 éves is el tud készíteni?

Figyelt kérdés

A legjobb lenne, ha főként zöldségből állna, a fiam nagyon szereti őket. Kitalálta, hogy ő szeretne magára főzni, egészséges kajákat. Eddig mindig én főztem (csak ketten vagyunk), de ő is ki szeretné próbálni. Általában mindig valamilyen hús volt itthon, de ezen mindketten szeretnénk változtatni, és a lehető legkevesebb húst enni. Tegnap délután leültünk és keresgettünk a neten és könyvekben is zöldséges ételeket, de elég nehéznek tűnt az elkészítésük, és sokáig tart. Ő olyan 2-3 körül jön haza a suliból, én pedig fél 4-kor a munkából.


Tudnátok ajánlani recepteket? Az sem lenne baj, de diétásak lennének, úgyis van mindkettőnkön pici felesleg.

Köszönöm szépen mindenkinek!



2019. márc. 16. 01:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Sütőben sült zöldségmix nagyon finom. Feldarabolt sárgarépa, zeller, édesburgonya pici zsradékon megsütve, ízlés szerint picit fűszerezve különleges finom és egészséges kaja.
2019. márc. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Zöldségkrémlevesek. Ezek egy teljes kiőrlésű, magvas zsemlével kiegészítve igen laktató ételek. De lehet őket rizzsel, gerslivel, egyebekkel is táplálóbbá tenni.


Receptek pl.:

[link]

[link]

[link]

[link]


krémleves bármilyen zöldségből lehet pl. cukkini, brokkoli, karfiol, krumpli, édesburgonya, hagyma, gomba, stb.


Nagyon egyszerűek pl. a rizottók (hagyma, zöldség/gomba, rizs, vízzel felönt, kavargat amíg sűrű nem lesz és megpuhul...)

[link]

[link]


Vagy a zöldséges tészták (tésztát kifőz, mellé serpenyőben elkészíted a zöldségeket....)

[link]

2019. márc. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Életemben először, kb. ennyi idősen zöldborsófőzeléket főztem. Annyira egyszerű, anyukám csak azt mutatta meg előtte, hogyan kell a rántást elkészíteni. Lehet hozzá enni pl. tükörtojást. Sokféle főzeléket főzhet így, egyik se túl bonyolult. Lehet kicsit egészségesebbé tenni, ha finomliszt helyett mondjuk zabpehelylisztet használtok, étolaj helyett kókuszzsírt.
2019. márc. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!