Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánok, vegetáriánusok...

A vegánok, vegetáriánusok valóban eléggé szeretik a csípős ételeket?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre jellemző rájuk
2019. máj. 5. 15:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%
Valamivel pótolni kell az ízeket.
2019. máj. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%

Van, aki szereti vega/vegánként is a csípös ételeket, meg egy csomó nem vega/nem vegán is, aki kifejezetten erösen szeret enni. Meg van vega/vegán, illetve nem-vega/nem-vegán, aki nem szereti a csípös, erös ételeket.


A megfigyelésednek csak annyi alapja lehet, hogy elég sok indiai eredetü étel megfelel a vega/vegán kritériumoknak és az indiai ételek jó része kifejezetten erös.


De legalább ennyi példát találhatnál a vega/vegán ételek közt, aminek gyakorlatilag semmi íze sincs.


(Meg az elsönek: az ételeknek nem maga a hús ad ízt, hanem a füszerezés, a hús íze csak egy kis plusz ezekhez.)

2019. máj. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

A csípős ételek szeretete meg a húsmentes étkezés kzöt semmi összefüggés sincs.

Rengeteg ember szeret erős ételeket enni (lásd a "magyaros" fűszerezés), és esznek húsokat is (pörköltek, stb), meg sokan nem esznek semmiféle erőset, sem húsok esetében, sem csak növényí étrend mellett.


Én évtizedekig mindenevő voltam, azaz ettem húst meg növényeket is és közepes mértékben szerettem az erős ételeket. Most több éve nem eszem semmiféle állati terméket, és most sem fűszerezem másként az ételeimet.


Szerintem inkább függ az egyéni ízléstől, mint az adott étrendtől, hogy ki mennyire erős csak csípős ételeket szeret.

2019. máj. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
Igen valóban én is sok indiai ételt készítek és sok csípős.
2019. máj. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én vegán vagyok és nem szeretem az erös vagy csípös ételeket.
2019. máj. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A férjem vega és nem szereti a csípőset. Én eszem húst, és én sem szeretem a csípőset.
2019. máj. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az enyhe csípősség tényleg ad egy kis pluszt, de a nagyon csípőseket nem szeretem. Valamivel több enyhén csípős ételt eszem, mint mielőtt vegán lettem volna.
2019. máj. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én sokkal kevésbé eszem csipösen, mióta vegán vagyok, mert korábban föleg a húsokat szerettem erösen, a zöldségfélékhez szerintem nem illik igazán. (de ez egyéni ízlés kérdése)
2019. máj. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én és a férjem mindig is szerettük a csípős ételeket, még mielott vegánok lettünk is.
2019. máj. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A válaszok alapján a vegetártianusok meg vegánok vagy szeretik a cspipös ízeket vagy sem, ahogy a mindenevö társaik is.

Magyarul az étkezési rendszer és az ízlés közt nincs egyenes összefüggés.

2019. máj. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!