Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák! Ti gondoltatok már...

Vegák! Ti gondoltatok már arra, hogy húst esztek?

Figyelt kérdés

Olyan emberekre gondolok itt, akik régebben ettek húst. Nagyon sok húsos ételt szerettem, viszont az állatokat jobban sajnálom annál, hogy én élvezetből egyem őket.


Nem olyan régóta lettem vegetáriánus (úgy három hónapja) de egyik napról a másikra lettem az. Bem mondom, hogy annyira nagyon megnehezítené a dolgom, bár furán néznek néha a boltban, mert még tini vagyok, és ilyen korban az ember nem nagyon láthat ilyet. Viszont van mikor ránézek egy virslire és elgondolkodom azon, hogy ez elég finom volt. Persze attól még nem eszek belőle, vagy ilyesmi, csak néha nagyon elgondolkodom az ilyeneken. Bár ez csak az olyan hústermékeknél van, ami nem nagyon látszik, hogy... Szóval egy csirkecombot többé nem vennék a kezembe.


Veletek is szokott ilyen lenni? Rosszul érzem magam emiatt...


2019. máj. 11. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne érezd magad rosszul. Megszoktál egy étrendet, ami kényelmes és finom volt. Ezen nem lehet egyik napról a másikra változtatni. Ahhoz, hogy legalább ugyanolyan finom ételeket ehess, sokat kell próbálkoznod, kísérletezned újdonságokkal. Nem elég elhagyni a húst és köteteket enni, mert az nagyon unalmas és egészségtelen is. De új ételeket megismerni sok idő. Amíg nem alakult ki az étrended normális, hogy megkívánod a húst.


Ami segíthet: egyél változatos, laktató ételeket. Sok hüvelyest, olajos magvakat (általában ezekből eszik az átlag ember kevesebbet). Keress recepteket és próbálj ki új összetevőket. Ha nem szeretsz főzni, akkor is találhatsz pár perc alatt összedobható szendvicskrémeket, fasírtokat, stb.


Sok embernek segítenek az átállásban a húshelyettesítők. A szójavirslik között pl. vannak olyanok, amik meglepően hasonlítanak az "eredetire". Ezek feldolgozott termékek lévén nem igazán egészségesek (nem rosszabbak, mint a húsos verziók), ezért nem ajánlott folyton ezeket enni húsételek helyett. De jók akkor, ha nem tudod mit egyél, nincs időd főzni, vagy nem szeretnél teljesen mást enni, mint a család. A húst sem ízre, sem állagra nem utánozzák teljesen, de hasonlóan lehet enni őket. Ne félj kísérletezni ezekkel.

Olvass vega/vegán blogokat, nézz videókat, és tanulj! Így élvezet lesz az evés.


(Off: honnan tudják az emberek a boltban, hogy vegetáriánus vagy?)

2019. máj. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez normális, mindenkivel előfordult már:)
2019. máj. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!^^


A boltban úgy tudják, hogyha nem vagyok biztos valamiben, általában megkérdezem az eladókat, hogy van-e benne hús. Vagy amikor a barátaimmal étterembe megyek. Egyszer be is szóltak, hogy miért vagyok ilyen fiatalon már vegetáriánus.


Nem mintha korhoz lenne kötve...

2019. máj. 12. 15:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, van, mivel-a többség-nem azért lett vegetáriánus, mert nem szereti a húst. Ergo kívánhatja néha, sőt.


De most, hogy befejeztem a válaszadást, hadd fűzzek hozzá még valamit: a kérdésednek a kifejtős részétől az idegbaj kerülhet, mert az egészből az jön le, hogy fel akarod hívni magadra a figyelmet, az egész 'sztorizásnak' semmi köze nem volt a kérdéshez.

Ezt hívják kirakatvegaságnak.

De igen, szokott az ember mindenféle életkorú vegetáriánusokat és vegánokat látni, tinikorban meg már pláne.

És eddigi tapasztalataim szerint, ez majdnem mindig az első néhány hónapos vegáknál fordul elő, hogy kérve-kéretlenül beszélnek róla, akár hozzátesz a kérdéshez, akár nem. Majd elmúlik...

És most jöhet a lepontozás a goromba válasz miatt, de-vegaként- semmi nem tud ennél jobban felidegesíteni.

2019. máj. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!