Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Van köztetek olyan aki vega...

Van köztetek olyan aki vega vagy vegán? Ti mit esztek/isztok?

Figyelt kérdés

2018. júl. 26. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Én vegán vagyok egy ideje (pontosabban vegán rendszer szerinti étrenden vagyok), és mindent eszem, ami nem hús (a hal meg csirke is hús!), nem tej vagy tejtermék és nem tojás.

Sok száz féle zöldség van, rengeteg gabonaféle, hüvelyesek, ezekböl millió ételt lehet összeállítani, amik finomak is, és jól is esnek.

Ha konkrét receptek érdekelnek, akkor add be a keresöbe a vega/vegán címszót (a you tube-on is érdemes), csak gyözd végig próbálni, amit érdekesnek gondolsz.

De itt, ebben a topikban is kereshetsz a recept vagy étrend címszóval, sok mindent kiad.

2018. júl. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Lakto-ovo vgyok, sajt, tej, túró, tojás, stb.


Mindent eszek húson kívül, sőt, nekem kifejezetten jót tett, hogy elhagytam a húst, okslla jobb a közérzetem nincs teltségérzet, puffadás, lement a gyomorsavam.


A vérképemre meg figyelek, félévente megnézetem :)

2018. júl. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Vegán vagyok... nagyon változatosan eszünk, olyasmiket amiről "mindenevő" koromban el sem tudtam volna képzelni hogy van értelme enni, pedig nagyon finom.

Reggelire vagy vacsira pl. csokis chia pudding banánnal, áfonyával vagy épp eperrel, zabkása mogyoróval, dióval, fahéjjal... almás vagy banános palacsinta... hummusz, avokádókrém, padlizsánkrém, teljes kiőrlésű, magvas pékárúk, diós-mogyorós-étcsokis műzli máktejjel vagy kesu vagy épp mandulatejjel... csicseriomlett/rántotta, sült avokádó koktélparadicsommal, kesusajt vagy épp tofu-feta, friss gyümölcssaláta, babpástétom, mandula vagy mogyorókrém, zöldséges tortilla wrap, szezámmagos tofus szendvics kínai kellel, vegán sushi, különféle saláták, stb.


Ebédre is mindig valami más van ma pl. wok zöldségek (brokkoli,paprika,cukkini, gomba)voltak chop suey módra szejtánnal, rizzsel, a héten volt ratatouille, hideg uborkakrémleves tofuval, spenótos gnocchi, stb.

2018. júl. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A palacsintát ásvány vízzel csinálod vagy raksz hozzá valamilyen növényi tejet? Ha igen milyet? Tojást mivel pótolod?
2018. júl. 26. 22:47
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Sokféle vega korszakom volt... Brutál túlevős cukros-tésztás-tejes-tojásos-zöldséges, szénhidrátdús paleo, szénhidrátszegény paleo és ketogén is. Nekem a ketogén volt messze a legjobb fizikailag, de azért hosszútávon nem csinálom, kedvelem a szénhidrátbombáimat is, sajna mennyiségben, főleg, mióta jobb kenyeret sütök, mint valaha, pedig már 10-15 éve se ment nagyon rosszul. Voltak gluténmentes éveim, de már elmúlt. Amúgy tojásmentes éveim is voltak, nem tudom, hogyan éltem túl lakto vegaként, igaz, akkor még szénhidrátdúsan ettem, úgy pedig még a növényi étrend se olyan korlátozó.


Mit eszem? Amit az aktuális diétám megenged (persze rajtam múlik, megváltoztatom-e hirtelen, azért ezzel nem szeretek visszaélni) s amihez kedvem van, leginkább. Még az általam csak napokra követett növényi étrend is átkozottul bőséges, nem lehet felsorolni a kismillió finom és érdekes ételt.

Igazából rengetegszer készítek növényi ételt, annyira jók :D S elég megszokottak is sok esetben, számos hagyományos magyaros étel alapból növényi vagy könnyen azzá alakítható, pl. paprikás krumpli (bár azt én galuskával szeretem, de attól még megoldható tojásmentesen, elég könnyen), lecsó, káposztás és krumplis tészta... A rakott krumpli neccesebb, az nekem csak vega (kifejezetten elrontja a hús, akárcsak a paprikás krumplit, ha engem kérdezel, vegaságom előtt sem szerettem úgy őket), bár van vegán verzió is, ami tuti finom, de még nem próbáltam.

Sok indiai ételt is eszem, dahl, curry, miegymás. De eszem sushit is, abból is van növényi még az étteremben is, nemhogy házilag. Növényi pizza is van s oly sok tésztaétel...


S ha behozzuk a tojást, akkor még színesebb a kép, az egy roppant sokoldalú alapanyag.

A tejtermékek széles köre pedig még több lehetőséget ad. Amikor évekre vega lettem, nem is tűnt úgy, hogy bármit kihagytam volna, hisz igazából nem. Csak a húst, de az addig sem izgatott annyira nagyon, bár némelyiket szerettem. Nem pótolható, de nem is kell. Mi lenne, ha megtudnám, hogy egy egészséges ember húsa egyedien finom? Igazán hiányozna az életemből? Kétlem. Ez igen sok alapanyagra átvihető adott esetben. Annyi minden marad...


Igazából ha az ember kizár valamit, sokszor bejönnek olyan dolgok, amiket az átlagember nem eszik. Sokféle gabona van, érdekes magvak és maglisztek (ez utóbbi nálam már szinte alig van, de pl. a makadámdióliszt nagy szerelmem, jó kis fűszer :D kevés kell belőle, de odavagyok az ízéért), különleges növényi tejek... Régen sosem ettem csicseriborsót vagy hajdinalisztet (most sem szoktam, de megjegyzem esetleges növényi időszakaimra. hajdina nélkül én vegán "palacsintát" még nem tudtam kreálni), de még kölest vagy gerslit sem.


A palacsintába rengeteg éve nem teszek tejet, nem kell. Növényi tejjel kicsit lágyabb, de ha csak vega a palacsinta, akkor egyszerűen nem lesz benne folyadék, ott a tojás, ekkor ízlik a legjobban. Ha már nincs benne tojás, maradok a nyersvegán gyümölcslapnál, az szuper, úgyis többnyire édesen eszem a palacsintát, de aszalhatnék valami cukkinis lapot is, ha akarnék... De akkor már inkább hajdinás-cukkinis sült majdnempalacsinta, az gyorsabban megy.


A tojást sokféleképpen lehet "pótolni". Lenmag és víz, édes cuccokban banán, bundázásnál csicseriborsó, chia mag... Ezeket ismerem. Palacsintánál már írtam a hajdinalisztet, attól nem szakad szét, persze itt a hajdina a tojást és a búzalisztet helyettesíti egyben.

Felverni pedig a csicserikonzerv levét lehet, bár ezt még nem próbáltam, de a vegánok lelkesek, hogy ilyen is van.


Napokig írhatnék. Legutóbb éjjel jártam egy vegán blogon, most nagyon benne vagyok a témában.

2018. júl. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
A palacsintát növényi tejjel csinálom, pürésített alma, banán, barack BÁRMILYEN gyümölcs jó tojás helyett bele és egészségesebb is. Vagy valamilyen őrölt mag, esetleg ragadósabb liszt.
2018. júl. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Amúgy még egy kis ihlet... van egy app ami ilyen heti kajatervet dob fel nekem (tök hasznos, most hogy építkezünk marhára nincs időm gondolkodni rajta), a héten ezek szerepelnek benne választéknak:


mangós zabkása, bogyós kókuszjoghurt mogyoróval, ananászos-kókuszos zabkása, banános zabpalacsinta, smoothie bowl 5-5 féle maggal és gyümölccsel, paprika-tofu saláta,paradicsomos hummusz wrap, lime-os csicseriborsósaláta retekkel, tofus-gombás pannini, paprikás-paradicsomos bulgursaláta, kókuszos-lime-os joghurt kókuszreszelékkel, körtés-mogyorós joghurt, többféle gabonás almás pite, avokádós fehérbabsaláta, borsó-kukorica "fasírtok", cukkinisaláta, áfonyás chia pudding, kuszkuszsaláta, aszalt paradicsomos fehérbabsaláta, avokádós uborkasaláta, mangós curry wrap


paprikás vöröslencse dahl, babfélékkel töltött paprika paradicsomos szószban, gnocchi bolognese, édesburgonyakrémleves, török vöröslencseleves, diós-rukkolás "pesztós" tészta, céklás tortillasaláta, quacamolés bab wrap, padlizsános paradicsomos egytálétel, kuszkuszos grill zöldség, spenótos currys krumpli, thai tofus gombás egytálétel, falafel burger, szecsuáni zöldségtál, farfalle paradicsommal, bazsalikommal, olajbogyóval, paprikaszószos spaghetti, texmex saláta, pirított mandulás sült avokádó, töltött padlizsán, brokkolikrémleves, édesburgonyás spenótos rakottas, quinoás cukkinihajók, lencse-bulgur fasírtok


Hát el sem tudom dönteni mit főzzek...

2018. júl. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
44%
Tojás helyett sütikbe/édesebb dolgokba összenyomott banánt szoktam, de más ételekbe pl vegán"húsok" felvizezett chia magot (ragacsos állaga lesz tőle :D ).
2018. aug. 3. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!