Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok, vegánok! Mit...

Vegetáriánusok, vegánok! Mit esztek, ha közös főzés, bográcsolás van a családban?

Figyelt kérdés
Grillezésnél, szalonnasütésnél stb. tudok külön sütni valamit, de egy bogrács kajánál vagy benti főzésnél mit tudnék (t)enni?
2019. máj. 20. 19:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
7%
Leépítettem a gyilkos húsevő ismerősöket. Az nem igazi vegán aki zellert rágicsál közben körbekumbájázva ugrabugrál egy állat értelmetlen lemészárlása körül.
2019. máj. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

Ha vega/vegán vagy, akkor értelemszerüen neked különkell valamit készíteni.

Grillezésnél külön (és ha csak egy grill van, akkor elöszörre) sütöd a hús/állatmentes ételeket, utána sütik a többiek a sajátjukat.

Ha van két grill, akkor az egyik állatmentes, a másik meg az általános.

Grillezni rengeteg féle zöldséget lehet, szóval a mit nem gond, a probléma általában a különtartás a húsos ételektöl.

Bográcsnál fözöcskénél ugyanígy külön edényben a neked való valamit.

Rengeteg olyan étel van egyébként, amit pl bográcsban lehet készíteni és böven beleférhet a vegán kategóriába kis odafigyeléssel. Csak egy példa: a paprikáskrumpli minden további nélkül mehet, csak szalonnát meg kolbászt nem szabad beletenni. (Mellesleg korábban ez nem is volt szokásos, a paprikás krumpli húsmentes étel volt)

Ami mindenképpen megoldható, azok a különbözö körítések meg saláták, minden további nélkül ehetöek

2019. máj. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Vegetáriánus vagyok, nem vegán. Amikor bográcsozás van, akkor én szoktam magamnak vega saslikot vagy csak simán héjában sült krumplit készíteni, úgyhogy a saslikot is és a krumplit is becsomagolom alufóliába és a parázsra teszem.
2019. máj. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Grillezni sajtot szoktam, szallonasütésnél alufóliában batyut sütök a parázson, ebben általában hagyma, krumpli, sajt, egyéb zöldségek vannak. De lehet simán kukoricát is sütni nyárson. Bográcsban hagymás bab szokott lenni, de akár lecsót is lehetne csinálni benne. Vagy paprikás krumplit vega verzióban. Ilyenkor két adag bogrács van nálunk, először megfőzzük a vegát, utána a húsosat.
2019. máj. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

A köretből ehetsz nyugodtan, a bográcsban főtt pörkölthöz leginkább főtt krumplit készítenek. Az mellé készítel magadnak valami sült, főtt, rántott akármit.

Ha vendégként veszel részt ilyen közös családi vacsorán, akkor is megbeszélheted előre a háziakkal, hogy ők készítenek valamit neked külön, vagy a köret mellé te magad akár otthonról viszel...

Persze kérdés, hogy a háziak egyáltalán tudják-e, hogy nem eszel húst.

2019. máj. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

Nekem ezek azok az alkalmak, amikor hanyagolom az egészséget és megveszek mindent, ami grillezhető. Ki szoktam próbálni a közelben kapható előre elkészített virsliket, grillkolbászt, szejtánt. Mellé pácolok tofut és padlizsánt, amit meg lehet sütni nyárson vagy grillen is. Ezekből szoktam saslikot csinálni, kiegészítve paradicsommal, paprikával, hagymával és meglocsolva fűszeres olajjal. Egyszer félkészre sütött, hideg falafelt tűztem a zöldségek közé és az is isteni volt.


Ha csak egy bogrács van, akkor magamnak nyárson sütök mellette, és kenyérrel és salátával eszem. Ha van lehetőség, akkor készítek zöldségeket, amit egy edényben a tűz felett meg lehet sütni, és a mindenevők is szívesen fogyasztják köretként. Emellé eszem a tofut és társait. Korábban próbálkoztam grillezhető növényi sajttal, de nagy csalódás volt.


Ha szívesen kísérletezel, akkor a szejtánt és a gabonavirsliket magadnak is elkészítheted.

2019. máj. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%

Szűk családi körön belül külön főzünk rám is, 2 bograccsal.

Nagyobb rokoni és ismerősi körben a kutyát nem érdekli, hogy vegetáriánus vagyok. Én pogácsát vagy ha van külön köret, azt szoktam enni, a bográcsos kajabol értelemszerűen nem.

Ha van tűz, akkor abban esetleg tudsz sütni külön magadnak zöldséget mondjuk, vagy vega kolbászt.

Ha gàzon főztök, ez kiesik.

Szerintem az se gáz, ha viszel magaddal ilyenkor kaját külön. Igazából a társaságtól függ, hogy mennyire alkalmazkodnak hozzád. Ha jó fejek, akkor simán lehet 2 bográcsban főzni. Slambuc, paprikás krumpli, lecsó pl tök egyszerű vega vagy vegàn módra.

Ha 1 bogrács van, akkor a szalonna és a kolbász miatt ezek kiesnek, ha az elején teszik bele.

2019. máj. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%
(Azért az jó, hogy az első válaszoló gyilkosozhat másokat, de amikor én megjegyzem, hogy valszeg kölcsönös egyetértéssel építették le egymást, azt törölteti...) Barátom vegetáriánus, semmi gondot nem okoz neki is készíteni valami külön kaját (fóliás krumpli, kukorica, zöldségek megpirítva), de olyan is volt, hogy ő csinált vega bográcsost és mind azt ettük. Továbbá több gyümölcs is isteni grillezve, őelőtte ilyenről nem is hallottam, de nagyon jók :)
2019. máj. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
40%
Nem megyek ilyen eseményekre, és a család is tudja, hogy engem nem lehet ilyenekre hívni. Gyerekkoromban még kényszerítettek, hogy elmenjek disznóvágásra, ott ordibáltak velem, hogy mi az, hogy nem akarom nézni, meg nem akarok finom alig hűlt dögöt enni. Aztán rájöttek, hogy nem kéne. Egy idő után már én főztem inkább a családnak és a barátaimnak. Rá is jöttek, hogy jobb.
2019. máj. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

Nem megyek olyan helyekre ahol nincsenek rám tisztelettel. A veganizmus egy elvi dolog, nem holmi diéta.


Ahogy muszlimot sem hívunk disznótorra, úgy vegánt se olyan bográcsozásra ahol csak húsos étel készül.


A családom, barátaim hála az égnek normálisak és ki tudunk egyezni egy gombapaprikásban vagy paprikás krumpliban pl.


Ha ők jönnek hozzám én is olyan étellel készülök amit a hitük/életmódjuk megenged. Nem rakok pl. olyan ételt a cukorbeteg édesapám elé amit nem ehet és ő sem várja el hogy jó arcot vágjak a húsos bográcshoz. Tolerancia és megértés kérdése.

2019. máj. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!