Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok, vegánok! Mit...

Vegetáriánusok, vegánok! Mit esztek, ha közös főzés, bográcsolás van a családban?

Figyelt kérdés
Grillezésnél, szalonnasütésnél stb. tudok külön sütni valamit, de egy bogrács kajánál vagy benti főzésnél mit tudnék (t)enni?
2019. máj. 20. 19:14
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Az hol tolerancia, hogy egy társaság egész nyáron nem bográcsozhat húsos kaját, amit imád, csak mert én egyedül nem eszem húst? Nem opció, hogy ne menjek...az sem tolerancia, hogy nem megyek, mert hús lesz, csak durcázás.


Köszönöm a valódi ötleteket.

2019. máj. 20. 20:58
 12/18 anonim ***** válasza:
10%

Pl ott tolerancia hogy a tolerancia fogalma az hogy elfogadjuk EGYMÁST. Ha olyan étel készül amit 5-ből 1 vagy 2 nem ehet akkor az nem elfogadás hanem kirekesztés.



Emellett pedig senki nem mondta higy egész nyáron nem ehetnek csak azt hogy ha meghívnak, megtisztelnek annyival hogy figyelembe vesznek engem is:)


Sajnálom hogy neked nincsenek igazi barátaid vagy a családod nincs rá tekintettel, de neked kellene átgondolnod az életedet és nem másokat bántani azért amit a szeretteidtől nem kapsz meg. Esetleg beszélhetnétek erről nyíltan is ahelyett hogy magadba fojtod ezt a sok agressziót, mert láthatóan szorongást okoz nálad és ezért vagy ilyen tiszteletlen másokkal szemben akik neked csak segiteni akartak.

Hidd el, ha elmondod nekik őszintén hogy mi bánt és tényleg törődnek veled meg fognak érteni, nem kell félned! :)


Az nem megoldás hogy szégyelled magad és elbújsz meg suttyomban mást eszel vagy azt hazudod nem vagy éhes...

2019. máj. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
13%

Hát ne haragudj de én csak sajnálni tudlak. Hidd el majd egyszer kinövő ezt a buta gondolkodást és rájössz mi az hogy elfogadás és szeretet. Mert az bizony nem a te hozzáállásodban rejlik hogy “nem érdekel ki mit eszik aki nem azt eszi mint a többség pukkadjon meg” hanem abban amit én írtam, hogy mindenki számára megfelelő megoldás születik.

Ez nem más “seggének a kinyalása” ahogy nem túl költőien fogalmaztál csupán megbeszélés és elfogadás kérdése. De ez nekünk nem is téma a családban vagy a barátok között mert egyértelmű hogy senkit nem rekesztünk ki senkit.

Tényleg az lenne a megoldás, ha beszélnél erről a környezeteddel. Ne hagyd hogy lenyomják a torkodon hogy te semmit sem érsz mert máshogy étkezel vagy gondolkodsz mint ők mert ez nem igaz. Látom, hogy nagyon bánt ez a hozzáállás, úgyhogy tényleg azt javaslom változtass ezen, mert nagyon meg vagy keseredve.

2019. máj. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
64%
Csatlakozom azoknak a népes táborához, akik szerint egy normális családban ez nem lehet probléma. A család is tud 1-1x húsmentesen enni, nincs ebből vita. Ahhoz nekem sem lenne kedvem, ha kirekesztenének és azt mondanák, oldjam meg magamnak. Komolyan, nem is értem ezt a hozzáállást!
2019. máj. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
71%

Keverednek a dolgok. Az nem kirekesztés, ha készül hús is meg húsmentes kaja is, úgy, hogy ne érintkezzenek. Ez a normális. A kirekesztés a két véglet:

- csak hús van, a vega meg nem ehet semmit,

- lenne nem húsos kaja is, de a vega tüntetően távol marad, mert ezek itt húst is esznek.

2019. máj. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
75%

Én nem vàrnàm el, hogy mindig vega kaja készüljön, csak miattam. Ha teszem azt vagyunk 10-en és csak én nem eszek húst? Mindenki hozzám alkalmazkodjon?pl egy céges főző versenyen kimondottan kellemetlen lenne ezt kérnem.

Családi körben másabb, de én ott sem várom el.

Ez egy húsevő világ, mi vagyunk a kisebbség.

2019. máj. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem is az a normális, ha mindenki azt eszik, ami neki megfelel. Az meg végképp nem elvárható, hogy 10 ember alkalmazkodjon 1-2 másikhoz.

Ha a vegák/vegánok (jogosan) elvárják, hogy a többiek akceptálják öket és az étrendjüket, akkor ennek alapfeltétele, hogy ök is ugyanilyen toleránsak legyenek a többiekkel szemben.

Az ilyen agresszív személyek, mint a 63 és 70 %-os válaszolók azok, akik miatt a legtöbb ember elutasító a vega/vegán emberekkel szemben, és ök éppen annak teszik a legrosszabb szolgálatot, amit támogatni akarnak.

Én ugyan mindenevö vagyok, de soha nem kényszerítem rá senkire az étrendemet, söt igyekszem mindenkinek a neki elfogadható fogásokat készíteni, maximálisan figyelembe vége az elveiket (pl. abszolút külön készítem a húsmentes ételeket, külön edényben, külön fözökanállal és dafigyelek, hogy még véletlen se tudjon akárcsak átcsöppenni vagy átfröcccsenni bármilyen kevés valami is a húsos ételekböl), illetve nem készítek olyan ételeket, ahol felismerhetö a húsok eredeti anatómiája (pl csirkecomb, csülök), hanem lehetöleg semleges kinézetüeket válaszot a menükbe, de azt tölük is elvárom, hogy ök is tiszteletben tartsák mások szokásait.

2019. máj. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Oké, szóval az volt a lényeg, hogy ha egyféle húsos bogrács kaja készül, akkor hogy tudnék olyat enni, amit nem bent a konyhában készítek el előtte vagy közben, hanem ott kint süldögél. Ha szólok, nyilván készül valami nekem külön, nem ez a kérdés... Lesz olyan, hogy nem húsos ételt készítünk és olyan is, hogy többfélét, húsosat-nem húsosat, pl. grillezésnél. Hetente legalább egyszer kint főzünk, nem várom el, hogy miattam ne lehessen húsos étel bográcsozáskor...Végképp nem állok le hisztizni emiatt, hogy akkor én nem megyek.

Abszolút nem értem ezt az elfogadós szöveget, tolerálni más étkezési szokásait nem azt jelenti, hogy háttérbe szorítom magam, és én is csak azt fogok enni a jelenlétében, amit ő.


Még egyszer nagyon köszönöm A választ, hogy alufóliába csomagolva tegyek valamit a bogrács alá a parázs szélére.


Ugyanis ez nem ciki, nem kivételezés, nem kirekesztés, nem hatféle dolog főzése... Nem fogok magamnak külön bográcsban főzni, mert egyrészt én inkább akkor érezném magam kirekesztve, másrészt iszonyú gazdaságtalan lenne. Külön sütögetni sem fogok, amikor más bográcsozik. Utána, amikor ők elkészültek és már rég ettek, pláne nem.


+ Külön köszönöm a gyümölcs grillezés ötletét.

2019. máj. 22. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!