Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán család havi étkezése...

Vegán család havi étkezése mennyiből jön ki?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egeszseges vegan csaladok mennyit költötök havonta ètelre? Hanyan vagytok? Esetleg leirnatok 1-2 napi menutoket is? Néha azt érzem,hogy túl sok megy el ételre...Köszönöm

#egészség #növényi alapú #Vegan étkezes #havi koltesgvetes
2019. máj. 21. 20:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%

Változó, sok minden függvénye, de átlag 120-140 ezer, és hárman vagyunk.(32, 38, 4 évesek)


a héten biztosan lesz:

vöröslencsés cukkinilasagna

lecsó házi kenyérrel

gombafasírtos hamburger sütőben sült kakukkfüves

burgonyával


gyakran készítem még:

muszaka

falafel házi pitával

indiai vöröslencse leves

házi pizza

cukkinivel vagy gombaraguval töltött vegán lángos

hamis túrógombóc(kölesből) házi eperszósszal

vöröslencse bolognai

fokhagymás "tejfölben" sült padlizsán zöldséges bulgurral és vegyes salátával

2019. máj. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%

Egészséges, teljes értékű (feldolgozatlan ételektől mentes) vegán étrend nálunk havi 160-200€-ból jön ki 2 főre; ezt úgy hogy a férjem fizikai munkát végez, mellette 2x sportol én pedig és szintén heti 2x sportolok, tehát eleve több tápanyagra van szükségünk.


Németországban élünk, itt érdemes figyelembe venni, hogy sokminden jóval drágább, tehát átszámolva bár 50-60.000 ft ez 2 főre egy hónapra, itt 2-3-4x annyiba is kerülnek a zöldségek, gyümölcsök, magvak, hüvelyesek mint otthon sokszor. Tehát otthon ennél jóval olcsóbban is kijönne ugyanez az étrend.


Konkrét napi "menü" nincs, általában ezeket esszük:


reggeli házi műzliszelet (4-5 féle magból, aszalványból) / gyümölcs - smoothie, stb. / zabpehely - olajos magvakkal vagy gyümölcsökkel / műzli növényi tejjel (ált. házi mandulatej) /knäckebröd vagy teljes kiőrlésű zsemle zöldségekkel, hummusszal vagy kesukrémmel, mandulakrémmel, babkrémmel, stb.


ebéd általában a munkában saláta szintén tk. zsemlével - a salátában sokszor vannak fehérjedús magvak vagy hüvelyesek pl. - lencsesaláta, babsaláta, kuszkusz, quinoa, köles, hajdina, tönköly, néha tésztasaláta stb. Néha wrap vagy burrito.


a vacsora a főtt étel, amit közösen fogyasztunk el. Ez nagyon változó. Az elmúlt héten volt pl. lasagne, hajdinás- tejszínes egytálétel brokkolival és paprikával, gombapaprikás nokedlivel, szejtán szelet sütőben sült zöldségekkel és burgonyával, ázsiai zöldségek tofuval és rizzsel, valamelyik nap szép idő volt és grilleztünk, volt még egy cseh lencsés gombás tejfölös étel is.


Nasi étcsokoládé 90%, gyümölcsök, ilyesmi. Eleve nagyon sok gyümölcsöt eszünk, tízórai és uzsonna is az minden nap. Néha növényi joghurtot eszünk hozzá, abba keverjük bele :)


Különleges dolgokat nem nagyon tartok itthon, már ha a búzasikér (amiből a szejtán készül) nem minősül annak; viszont annál több babfélét, gabonafélét és olajos magvat.

2019. máj. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

Pontos számot nem tudok mondani, mert külföldön élünk.

Ami segíthet neked, hogy a korábbi vegyes étkezéshez képest kb 60%-os a kajaköltségünk, amióta vegán élünk.

Mi azonban nem veszünk semmi "kész vegán" cuccokat, mindent friss, nyers alapanyagokból készítünk.

2019. máj. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Mi is kb. annyit koltunk,mint az elso valaszolo két kicsi gyerekkel. Masodik jol ertem,hogy 60ezer forintbol megoldod a kettotok etkezeset,ugy hogy ott minden drágább? Nagyon ugyes vagy,van hova fejlődnöm.
2019. máj. 22. 06:05
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

2-es: erre nagyom kíváncsi lennék, hogy ez hogy sikerül neked.

Én is Németországban élek, és ezt elég irreálisnak érzem.

Ez az összeg ugyanis fejenként kb. 100 Eurót jelent, napi 3,5 Euro (kicsit felkerekítve). Ez annyira kevés, hogy elképzelhetetlen, itt ugyanis a munkanélkülieknek havi 150 Euro a havi kajakeret a hivatalok részéröl és ez is borzasztó alacsony.

Mi sem veszünk drága élelmiszereket, nem járunk vendéglöbe, mindent itthon fözök nyers alapanyagokból, ennek ellenére ennek minimum a duplája két ember étkezése.


Ha azt akarod, hogy hihetö legyen, írd le egy havi bevásárlásodat mennyiségekkel meg árakkal. Így ugyanis csak jól hangzó túlzásnak vehetö. (És ismerem az itteni árakat, szóval nem tudsz ezzel sem trükközni!)

2019. máj. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
15%
Na megint itt van a 75%-os kötekedő aki minden vegán kérdésnél csak belekötni tud az emberekbe de normális választ adni nem képes.
2019. máj. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem normális válasz, ha visszakérdezek arra, ami nem reális. Mivel én is Németországban élek, ezért tisztában vagyok az árakkal és és nem szeretem, ha átveri valaki a kérdezöt!
2019. máj. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
31%
Ahogy látom te nem írtál árakat a másik meg igen... nem tudom de ha te is azt írod hogy 60%al olcsóbb akkor a 200 eur szerintem reális lehet mert akkor a normal étrend ugye majdnem 400 eur lenne.
2019. máj. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 e-ditta ***** válasza:
59%

63%-os: Itt csak te kötekedsz, a 75%-os csak feltett egy jogos kérdést.

Attól, hogy valaki kritikusan olvassa a vérvegán válaszolók által írt kommenteket, még nem nevezném az kötekedésnek. Viszont aki másokat csak azért piszkál, mert gondolkodik és kérdez, azt igen.


AZ nekem is nagyon gyanus, amit a 70%-os valaki írt.

Havi 60ezer Ft-ból még Magyarországon sem lehet két ember étkezését megoldani, pedig itt olcsóbbak az alapanyagok még a 70%-os válaszoló szerint is, úgy meg, hogy ott saját bevallása szerint drágábbak, teljesen kizárt.


Az egyetlen eset, amit el tudnék képzelni, ha ez csak a kajaköltségek egy része és a nagyobb részt megtermelik valahol, amit aztán nem vesz figyelembe, mint kiadást.

2019. máj. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
41%

Én nem írtam árakat, én visszakérdeztem arra, amit a 70%-os valaki írt, mert nem tartom reálisnak.


A 60%-kal olcsóbb választ valaki más írta, ugyanis nem csak egy valakinek lehet ugyanannyi a százaléka.

2019. máj. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!