Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A másik vegetáriánus jogosan...

A másik vegetáriánus jogosan kapta fel a vizet? (többi lent)

Figyelt kérdés
Egy vega ismerősöm 3 év után először egy összejövetelen evett egy pár falat steak-et (rendes húsból, csak mert mielőtt vega lett az volt az egyik kedvenc étele) erre egy szintén vegetáriánus ismerőse ráförmedt hogy komolyan csak ennyit ér neki a vegaság satöbbi satöbbi. Szegény utána egész este le volt hangolva. Nem vagyok és nem is voltam vega, ezért gondoltam megkérdezem ilyen nagy bűn lenne megenni pár falatt húst egy svédasztalról? :D Mert szerintem kicsit túlreagálta az aki ráförmedt, bár mint már említettem nem vagyok vega nem értek hozzá.

2019. jún. 19. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha valaki vega, akkor nem eszik húst. Egy falatot se. Semennyit. Úgyhogy annyiban igaza volt, hogy nem sokat érhet neki a vegán életmód. A másik oldal meg, bárki bármikor dönthet úgy, hoyg megvaltoztatja az életmódját és mégiscsak eszik húst.
2019. jún. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
91%
Nem volt jogos, semmi köze hozzá.
2019. jún. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Semmi joga nem volt hozzá. Szerintem ő is a vegàk és vegánok hangos kisebbségének ékes példája. Csak megjegyzem nem mindenki ugyanabból az okból vega. Van olyan ismerősöm aki rosszúl emészti a húst ezért nem eszi.
2019. jún. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Az ilyen ISIS vegák miatt veti meg a vegánokat, vegetáriánusokat az emberek jó része. Senkit ne szóljon bele más étrendjébe, és egy fokkal közelebb kerültünk a világbékéhez.
2019. jún. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem értem, hogy képzeli egyáltalán.

Mindenkinek saját joga eldönteni, hogy mikor és mit eszik, ezenkívül, ha nem a saját szervezete miatt csinálja, nem oszt és nem szoroz az a hús, mivel nem fog több állat meghalni emiatt, hogy ő belekóstolt(bárki bármit mond), szóval, még ha lenne is beleszólása, akkor se lenne jogos szerintem.

Tipikusan azok reagálnak így, akik 'vallásként' kezelik az életmódjukat, nem pedig ésszerű szempontból (az állatok szempontjából mindegy, hogy ki ette meg azt a húst, ami már úgyis el volt készítve, elfogyott volna)

A kis ugrabugrának meg ezt az olvasnivalót küldeném:

[link] (a 'párizsi kivételről' szóló részt)

2019. jún. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem,mi köze van hozzá eleve..

Amúgy is baromság,egy falat 3 év után nem oszt nem szoroz semmiféle szempontból,csak józan paraszti ésszel átgondolva . Mellesleg én tisztelem ha valakinek vannak elvei,kell is,de vágyai is ,ezért senkit nem lehet elítélni ,mert eszik .

2019. jún. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem annyiban jogos a düh hogyha valaki húsimádó akkor nem érthetö hogy miért erölteti a vegánságot az ilyenek pár éven belül úgyis feladják, egyébként ez rendkivül gyakori jelenség hogy Vega falni kezdi a húst Youtobon is fél tucat video van hogy 3-5 év vegaság után jön egy sirós video "miért nem vagyok Vega többé" "újra eszem lazacot és steaket" "igaz a hír tényleg lazacot ettem étteremben" etc etc. Nekem csak olyan ismeröseim tudtak vegetáriánusok maradni akik gyerekkoruk óta undorodtak vagy sosem szerették a hús ízét a vegánság meg olyan extrém hogy tényleg keveseknek megy hosszutávon.
2019. jún. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%
Nos, mindenkinek a saját dolga, hogy mit eszik. Ha eszik húst az is, ha nem eszik, az is, ebbe másnak nem igazán van joga beleszólni. Viszont az is igaz, hogy az ismerősöd nem vega, mivel aki vega, nem eszik húst. Ritkán sem.
2019. jún. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 hollófernyiges ***** válasza:
92%
És akkor mi van? Elveszik tőle a vega-kitűzőt vagy nem engedik be a Vega Társaság közgyűlésére?
2019. jún. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
18%

Én 14 éve vagyok vegetáriánus, előtte CSAK húst ettem (na jó nyilván nem csak, de nagyrészt igen, köretet nem ettem semmihez, sőt, utáltam a zöldségeket). Szerettem a húst, mégis képes voltam lemondani róla, mert az állatokat jobban szeretem mint az étvágyamat. Eszembe nem jutna húst enni, SOHA, egy falatot sem! Azóta szerencsére megszerettem a zöldségeket, tudok nagyon finom vega kajákat főzni és nem hiányzik a hús.

Az ilyenek miatt mint aki beleeszik néha egy kis húsba gondolják az emberek azt hogy minden vega ilyen és előszeretettel vágják a fejünkhöz. Én szerintem kinevettem volna hogy aha, te nevezed magad vegának, hagyjuk már és ennyi. Ne hangoztassa akkor hogyha nem az. Lehet ő is hasonlóan gondolta ezt mint én, hogy úgymond "rossz hírnevet" hoz a vegákra. Ez így még nekem is hülyén hangzik, de hasonló dolog járhatott a fejében szerintem.

2019. jún. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!