Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan lehetek vegán, hogyan...

Hogyan lehetek vegán, hogyan kezdjem el? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szeretnék lemondani a húsról és egyéb állati eredetű dolgokról. Eddig sem ettem szívesen, csak mivel apám hentes a családom ált. húst hússal eszik. Egy jó ideje kerülöm az állati eredetű ételeket de a szüleim reakciója csak egy megvető stílusú vicc és nevetés. Hogyan mondjam el hogy én komolyan vegán szeretnék lenni? Vagy először csak vegetáriánus legyek és sorjában elhanyagolom a többi állati er. ételt? Állatkertekbe stb. amúgy sem járok, állatbarát termékeket veszem, használom és viselek szóval már csak az étkezés a kérdéses. Tanácstalan vagyok.

2019. jún. 20. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Azt ajánlom, meg mindenki mondja hogy elsōnek vegetáriánus legyél aztán szépen lassan, mert vegetáriánusnak sokkal könyebb lenni, mint vegánnak
2019. jún. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Anyu, apu, én nem szeretnék többé húst enni, és idővel szeretnék elhagyni mindenféle állati eredetű terméket, mert..." És elmondod, hogy miért. Ha viccelődnek vagy gúnyolódnak, ne foglalkozz vele, mondd meg, hogy hiába röhögnek, te ezt komolyan gondolod és kész. Ennyi.

Első körben szerintem is csak a húst hagyd el, a többit majd utána.

2019. jún. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hány éves vagy, meddig tervezed még, hogy otthon laksz. Addig nehéz lesz. Egyébként, ha elhatároztad, olvass róla, hogy legyenek érveid és csináld. Talán jobb először csak a húst kihagyni, aztán a többit. Colin Campbell is fatmon nőtt fel és az állatokból éltek. És sok más vegán aktivista is.
2019. jún. 21. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A leírásodból arra következtettem, hogy a szüleiddel élsz. Először is mindenképpen olvass utána, hogyan pótolhatod a vasat, b12 vitamint, miben van sok fehérje, nem árt ha tudod azt sem, hogy miben van sok kálcium. Ha felkészült vagy, mondd el a szüleidnek, és meg tudod őket nyugtatni, hogy semmiből nem lesz hiányod. A vegán táplálkozásnak sokkal tudatosabbnak kell lennie, és ez nagyon fontos kiindulópont. Ennek ismeretében nézegess recepteket, menj el vásárolni, és főzz magadnak, az a legbiztosabb. Figyelmedbe ajánlom az indiai recepteket, curryket, dahl-t. Ezek annyira finom laktató, egészséges, fűszeres ételek, hogy a legtöbb húsevő is simán elégedett velük. Elkészíteni sem egy nagy tudomány.


Sokan ajánlják, hogy először legyél vegetáriánus, de én pl. minden gond nélkül lettem egyik napról a másikra vegán, az igaz, hogy nem kellett megosztanom a hűtőmet egy húsevővel sem, nem kísértettek meg ezek a dolgok. De ha átmegyek a szüleimhez, és benézek a hűtőjükbe, bizony összefut a nyál a számban, ha megpillantom a karaván sajtot. Ilyenkor eszembe jut Gary Yourofsky vegán aktivista, aki azt mondta az egyik beszédében, hogy a vegánok is szeretik a hasukat, és nem hazudik, ő is szereti a hús ízét, azonban ezek csupán gasztronómiai élvezetek. Ha engem zavar, hogy édesanyám sajtos kiflit eszik, kimegyek a szobából. Semmiképpen ne ess kétségbe, ha valami nem jön össze, vagy nem megy simán, bátran kérjél tanácsokat, hiszen mindenkinek megvan a maga útja a vegánsághoz!

2019. jún. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azóta mi történt,kérdező ?
2020. nov. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!