Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért van az, hogy aki vegán/v...

Miért van az, hogy aki vegán/vegetáriánus, azt lenézik azok akik nem azok?

Figyelt kérdés
Sokszor tapasztalom, hogy megszólnak azért mert vegán vagyok és ufónak néznek. Pedig szerintem ez lenne a természetes, nem pedig halott állatokat enni. Ez olyan abnormális? Nem gondolnak bele ebbe az emberek?
2019. júl. 7. 14:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Elöször is attól, hogy begán/vegetáriánus vagy, nem néz le senki.


DE! ha ilyen provokatív kijelelentéseket teszel "Pedig szerintem ez lenne a természetes, nem pedig halott állatokat enni.", akkor igen, mégpedig jogosan. Ugyanis TERMÉSZETES az, ha az ember is - mint minden más mindenevö élölény - ESZIK húst, méghozzá nem élö állapotban.

Más kérdés, ha etikai - vagy egyéb - okokból valaki erröl lemond, ez magánügye, de nem természetesebb, mint a mindenevés.

Szóval ebbe tényleg nem gondolnak bele az emberek, mert ebben nincs igazad.


A lenézés meg nem az értendednek szól, hanem az agressív nézeteidnek, illetve ezek másokra való ráeröltetésének.

2019. júl. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem provokatív jelleggel írtam azt, hogy ez lenne a természetes, hanem teljesen így gondolom. Az a baj, hogy a mai emberek nem néznek a dolgok mélyére. Ott a hús a tányérjukon és nem gondolnak bele, hogy az honnan jött... Nem látják, hogy az korábban egy élő valami volt, aminek ugyanúgy voltak szervei, mint nekünk, és azt a valamit leölték és azt eszik, egy tetemet... Ezt csak olyan érthetetlen és természetellenes számomra...
2019. júl. 7. 14:24
 3/11 hollófernyiges ***** válasza:
80%
Látod, te is máris a propagandát nyomod, hát ezért utálják a fajtádat.
2019. júl. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Nekem semmi problémám a vegánokkal, mindaddig, amíg ők is tiszteletben tartják, hogy én meg nem vagyok az.

Nekem azokkal a vegánokkal van bajom, akik felsőbbrendűnek érzik magukat (mert bizony ez a gyakoribb), és elvárják, hogy mindig, minden körülmények között az Ö elvei legyenek tiszteletben tartva, miközben ő meg nem foglalkozik mások elveivel.

2019. júl. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

"Nem látják, hogy az korábban egy élő valami volt, aminek ugyanúgy voltak szervei, mint nekünk"

Dehogynem látjuk... Ezek a legjobbak. Egy jó pirított máj, vagy hagymás vér, egy kis rántott velő. Nyami.

2019. júl. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Pont fordítva tapasztalom. Ti győzködtök mindenkit, hogy csak az a jó, ahogyan éltek. Látod, itt is kérdezel, aztán már a kérdésben ott van, hogy az a jó, amit te csinálsz...
2019. júl. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

Olvasd el amit írtál. Az összes vérvegán ezt tolja, hülyének néznek mindenkit. Már hogy ne tudnánk, hogy honnan jön a hús? Ha tetszik, ha nem, az ember azért háziasította az állatok nagy részét, hogy megegye őket. Ez van, fogadd el mert változtatni nem tudsz rajta. Legyél vegán, senkit nem érdekel, de ne akard osztani az ész amíg nincs egy önnáló gondolatod sem. Meg úgy alapból se, mindenki el tudja dönteni, hogy mit akar enni.

(Amúgy ezt a halott állat evést sosem értem. Talán élő állapotukban kéne őket enni?)

2019. júl. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Látod, a kérdésed meg válaszaid alapján érthetö, ha TÉGED lenéznek, mert agresszív vagy, emellett fogalmad sincs arról, mi természetes és mi nem.

Ezt annak ELLENÉRE írom, hogy én személy szerint semmilyen állati terméket nem eszem, mert megbetegít, de ez az én egyéni problémám.

Soha nem próbáltam senkit megtéríteni erre az étrendre, és általában nem is hangoztatom, hogy én így élek, kivéve, ha valami indolkolja (pl hosszabb vendégeskedés vagy hasonló)

Szerintem mindenkinek joga van eldönteni, ö mit akar enni, és mindenki, aki másra akarja kényszeríteni a SAJÁT elképzelését, annak nincs igaza.

Ami viszont MINDENKITÖL elvárható, hogy tiszteletben tartsa más véleményét és ne provokálja az illetöt: pl te azzal, hogy természetellenesnek minösíted a mindenevö étrendet, illetve az egyik válaszoló, aki a sült vérrel provokál.

A legnagyobb gond az ilyen intoleráns emberek miatt van, akikben vagy egy kis értelem, ott nincs probléma abból, hogy ha valaki másként eszik, mint ö maga.

2019. júl. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Te nézel ufónak minket, egyébként meg senkit nem érdekel, hogy mit eszel. Ez neked a magánügyed, úgy ahogy mindenki másnak is.
2019. júl. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
66%
,,Nem látják, hogy az korábban egy élő valami volt, aminek ugyanúgy voltak szervei, mint nekünk, és azt a valamit leölték és azt eszik, egy tetemet...'' - Ó, dehogynem. Most ettetem meg mind a 3 tehenet, s mind a 12 csirkét. Mindenki nem városi, s látott élőben már haszonállatot.
2019. júl. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!