Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mekkorák a strandon az óriás...

Mekkorák a strandon az óriás palacsinták? Hogy képzeljem el? Még soha nem ettem.

Figyelt kérdés
Tegnap volt egy riport a tévében, hogy a budapesti strandokon milyen árak vannak. Hamburger, hotdog, lángos árai még hagyján, bár az se olcsó, de a lekváros óriáspalacsinta 690 forint, a fahéjas-cukros és nutellás 890 forint. Hát gyerekek, pofám leszakad. Ez valami vicc? Mekkora az az óriás palacsinta? Mint egy családi pizza?:) Tényleg nem tudom elképzelni sem, mi kerül 890 forintba egy sima kakaós, vagy fahéjas palacsintán ennyibe.

2019. júl. 24. 15:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Nem csak Budapesten ennyi, vidéken is. :)


Egyébként a "normál" méretű strandos palacsinta méretre kb. a fele egy rendes házi palacsintának, súlyra meg talán a negyede, olyan papírvékonyra sütik.

Ebből kiindulva az óriás palacsinta lehet kb. akkora, mint amit a nagymamád otthon alapjáraton süt neked. :D

2019. júl. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

[link]


Szerintem ilyesmi

2019. júl. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi! De nem is ez a fő kérdésem, persze az is, hogy mekkora, hanem hogy miért ilyen baromi drága? Nekem ne mondja senki, hogy egy lekváros palacsintáért elkérnek 690 forintot, és senki nem háborodik fel rajta. Elhiszem, hogy a gyerek kéri, néha mennek, vegyük meg, mert épp nyaralunk egy napot, de ennyi pénzt leakasztani egy hüle palacsintáért kész rablás.
2019. júl. 24. 15:51
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
egyszerű akkor nem kell megvenni annyiért akkor majd nem árulják, én pár hete strandon 200 ért láttam normál méretű palacsintát az meg szerintem nem vészes
2019. júl. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Miért kellene felháborodni rajta? Ahogy te is írod nagyon helyesen, néha ezt megengedhetni magának az ember. De ha nem, akkor meg nem kell megvenni. Sokkal jobban kijössz ha viszel magaddal a strandra egy adag palacsintát meg egy üveg lekvárt akkor.
2019. júl. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk az étteremben 40 cm átmérőjű, tehát nagyobb mint a normál pizza (32 cm). De ez változó, olyan 35-40 cm átmérő között van. Töltelék persze több benne mint a kicsiben, de akkor sincs több az előállítása 2-300 Ftnál a banánosnak sem, mivel kb. 1 fél banán megy bele
2019. júl. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
Igen, szerintem is drága. De nemcsak a palacsintát veszed meg, hanem a helyet, a hangulatot és a kiszolgálást is, meg azt, hogy úgysem tudsz hozni otthonról, mert csak frissen jó.
2019. júl. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%
Fesztiválon 1200ft volt, na ott leesett az állam😂😂
2019. júl. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát igen. Erre mondják, hogy "Hurrá, nyaralunk!" :) A feelinget kell megfizetni, mert én otthon tizedennyiért sütök bárkinek.
2019. júl. 24. 18:31
 10/17 A kérdező kommentje:
És még annyit: megmutatták a másik végletet is ugyanebben a riportban, hogy az idős bácsi csíkos szatyrát kipakoltatták, amit otthonról vitt. Tartalma: ásványvíz, műanyag dobozban rántott csirkeszárny, kovászos uborka, még valami, nem emlékszem pontosan. Még gondoltam is, hogy ilyen marha melegben az a rántott csirke megromlik egy óra alatt. Nem nagyon zavarta, pedig a tűző napon üldögélt a fűben.
2019. júl. 24. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!