Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért viszi el a pincér az...

Miért viszi el a pincér az étlapot rendelés után?

Figyelt kérdés
Eddig mindenkivel egyetértettünk abban, hogy ez egy rém bosszantó dolog. Mi van ha még menet közben rendelnék? Mi van, ha a kajára várakozást az étlap nézegetésével szeretném kitölteni? Mi van, ha elfogy az italom és újat választanék? Én már rendszeresen előre szólok, hogy hagyjon egyet ott. Mi az oka, hogy akkor is összegyűjtik, ha tornyokban áll az étlap náluk?

2019. aug. 4. 01:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Eddig minden helyen otthagytak minimum 1 dbot az asztalunknal, de amugy tok igazad van!!!
2019. aug. 4. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk ha sok a vendég nincs elég étlap mindenkinek meg alapból meg van mondva, hogy el kell vennünk.

Másrészt ha viszem ki a kaját eleve a telefon kocsikulcs az asztalon van hagyva plusz ha még ott hagyom az étlapot az asztalon esélyem nincs normálisan letenni a kaját. De van olyan aki szól, hogy egyet hagyjak ott akkor nyilván ott hagyom.

2019. aug. 4. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Szóljál banyek, hogy hagyja ott. Ott fogja hagyni.
2019. aug. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

1. Az étlap nem olvasni van ott, hanem hogy lehessen belöle rendelni.

2. A másik asztaloknak is kell étlap a rendeléshez.

3. Az asztalon nincs akármennyi hely.

4. A legtöbb ember rendel és utána nem kell neki.

5. Ha neked szükséged van még rá, akkor egyszerüen sz´lsz és megkéred, hogy ne vigye el!

2019. aug. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A kérdésem tehát nem arról szól, hogy HOGYAN akadályozhatnám meg, hogy elvigyék, hanem az észérvről, hogy MIÉRT viszik el. Köszönöm, hogy vannak értő válaszok, így azt sem volt fölösleges kiírnom, hogy mindig külön kérem, hogy hagyjanak ott egyet, illetve hogy akkor is elviszik, ha amúgy dögivel van használaton kívüli étlap az egységben.
2019. aug. 4. 10:40
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Én tőlem idáig mindig megkérdezték hogy elvihetik-e, vagy hagyjanak legalább 1-et. Nyílván, ha megkéred hagyja ott,mert később még lehet ennél desszertet is, akkor ottfogja hagyni.
2019. aug. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan helyen jársz, ahol van dögivel, akkor azért szedik be, mert kevés a hely az asztalon. Normál helyen van az asztal közepén egy direkt erre odatett tartó, amiben egy mindig van. Amikor leszedik a tányérokat, általában a pincérek mindig megkérdezik, hozhatnak-e még valamit. Ha elfogy az italod például, azt is figyelik a pincérek és odamennek az asztalotokhoz, hogy kérsz-e még italt. Nekem ez a tapasztalatom. Normális helyen ez szinte alap.

Amikor ültök mondjuk négyen-öten egy asztalnál, és mindenki kezébe ad egy étlapot, azért szedik össze, mert egyszerűen nincs annyi hely, hogy mind ottmaradjon. Én nem venném zokon. Nem is hiányzik 5 db étlap, elég, ha egy marad. Mint írtam, általában középre állítva, egy tartóban mindig van legalább egy étlap asztalonként.

2019. aug. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%

Ezen én is gondolkoztam már. Szerintem egyszerűen azért, mert szükség van rá a többi asztalnál is. (valszeg nincs annyi étlap, ahány férőhelyes az étterem).

Engem amúgy olyankor bosszant, ha még desszertet választanánk a végén, de olyankor kérünk egy étlapot.

2019. aug. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
12%

Nálunk nincs is étlap.

Igaz , én egy csirkeneveldében vagyok egyik a sok közül. csip-csip.

:)

2019. aug. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Azért, mert a 20 asztalhoz le tud ülni ideális esetben 80 vendég, de csak 40 étlap van. Így aki már rendelt, attól beszedik, hogy a frissen érkezetteknek legyen mit odaadni. Természetesen ha kéred, hogy négyőtöknek 1-2 étlapot hagyjon már ott a pincér, nem fogja leharapni a fejedet, és hagy nálatok 1-2 étlapot desszertet választani.
2019. aug. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!