Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Milyen íze van a Sushi-nak?...

Milyen íze van a Sushi-nak? Lehetek beteg, ha megkóstolom?

Figyelt kérdés
Sose ettem még sushi-t, és borzasztóan tartok tőle, attól hogy bármilyen nyers húst egyek: valamiért az van a fejemben hogy bélférgeket meg ételmérgezést lehet kapni ilyesmiktől

2019. aug. 14. 21:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Lehetsz beteg ha megkostolod, de nem ettöl!
2019. aug. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egyél zöldséges sushit, vagy sültrákosat!
2019. aug. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
És normális frisset, ne előrevsomagolt boltit
2019. aug. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg ha igényes helyen eszed csak friss halból készülhet ami teljesen biztonságos.

Nincs igazán nyers hús állaga, én legalábbis nem érzem, főleg mert extrább sushikban van zöldség, krémsajt, szezámmag ami mind más-más textúra.

Akkor lehetsz beteg ha olyan helyen eszed ahol az alapanyagok egész nap ki vannak rakva a melegbe, hűtőben simán eláll a hal.

De egyébként nem kell nyers halat enned ha sushizni akarsz, vannak zöldséges vagy krémsajtos sushik, az én kedvencem pl sült rákkal készül.

2019. aug. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
a másik felére még nem válaszoltatok neki hogy milyen íze van összességében? savanykás attól a cucctól amit a rizsbe kevernek?
2019. aug. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
5. Rizsecettől picit savanykás. De nem mint az ételecet.
2019. aug. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
22%
Én egész életemben egyszer ettem sushit a Wasabiban (mert nagyon kíváncsi voltam, hogy vajon milyen lehet.., akárcsak te). Én előre csomagolt 4000 Ft-os sushit vettem... (KINEK MI!!), de nekem borzalmas volt. Volt benne zöldséges, lazacos, rákos.., minden (, még olyan rizsre rakott rák is (vagy mi)). A rizs nagyon fullasztó volt (ragadt, gyurma állagú), a hal ízetlen (pedig én azt gondoltam, hogy a lazac finom, sós lesz).., valójában nekem egy íztelen masszának tűnt.., megöklendeztetett az állaga...Kaptam hozzá valami ecetes növényt is, ami hihetetlenül keserű volt, illetve azt a "barna szósz", ami savanykás, sós volt...Összességében az enyém egy sós gyurma volt (Ne vegyél előre csomagoltat a Washabiban)... Amúgy én csak egy egyszerű parasztlányka vagyok, lehet azért nem ízlett, de ha egyszer megyek a Trófeába, ott adok még neki esélyt (hátha jobb lesz). Nem azt mondom, hogy rossz.., ízlés válogatja.
2019. aug. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

akkor tatár bifszteket se szoktál enni? az is nyers hús


amúgy megbízható, igényes helyen kell enni, és nem lesz semmi probléma. amúgy ahogy már előttem írták, nem csak halas sushi van: létezik tofus, spárgás, tojásos, uborkás, gombás, sült húsos, kaviáros, sajtkrémes, és még sorolhatnám

2019. aug. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
#7 szójaszószba (az volt a barna szósz) szokás mártani, amibe ha akarsz, keverhetsz wasabit is (az a zöld golyócska). minden falat után szokás enni egy kis pácolt gyömbért (ami vagy sárga, vagy rózsaszín), hogy kitisztítsa a szádat, és a következő falat ízébe ne zavarjon bele az előző. a rizs szándékosan "gyurmás', máshogy nem állna össze (a pergős rizs nyugati mánia, Ázsiában pálcikával esznek, így valamilyen szinten muszáj tapadnia)
2019. aug. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%
#7 és ennyire amúgy nem kell eljátszani hogy paraszt vagy, nyugodtan utána lehet nézni, hogy mit eszel, úgy lenne valami ötleted arról, hogy mi micsoda, és hogyan kell (szokás, ajánlott) enni. a wasabis házhozszállítással nekem amúgy sose volt semmi problémám.
2019. aug. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!