Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ugye kötelező a kesztyű...

Ugye kötelező a kesztyű viselése a vendéglátóipari egységekben, gyorséttermekben stb?

Figyelt kérdés

Mert nagyon sokan ezt elfelejtik, leszarják, és pl a Pizza Kingnél rendszeresen megfogják, v hozzáérnek csupasz kézzel az ételhez, ami szerintem nem helyes és emiatt velem vitatkoznak, ha szóvá merem tenni.

Na és ha előtte az orrában túrkált v a seggét vakarta akkor mi van? Soha nem tudhatod.

A kasszánál meg a pénzt is fogdossa ami alapból baktériumforrás. Utána kiszolgálás előtt sztem illene kezet mosni.

Már nem az első eset h ilyesmit látok és ha nagyon szemét lennék, szólhatnék a NÉBIH-nek vagy akár a médiahatóságoknak is.

Tegnap ezzel fenyegetőztem és erre azt felelték h csak nekem lenne rossz. Miért is?


2019. szept. 20. 11:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező.
2019. szept. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező, de nem is jelentene semmit. Ha kesztyű nélkül vakarhatná a hátsóját, akkor kesztyűben is megtehetné, ugyanott vagyunk.

Ami kötelező, az a kézmosás. Erre szokott ilyen szabály lenni, hogy pl ha tevékenységet vált, vagy tūsszentés után, vagy takarìtást követően, stb, de minimum 20 percenként egyszer.

2019. szept. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Még a Michelin csillagos séfek sem főznek kesztyűben.


Nyilván a megfelelő higiéniára oda kell figyelni, de azért nem ég, steril dobozban készülnek az ételek.

2019. szept. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Kesztyű nem kötelező.

Kézmosásnak megvannak a szabályai.

Egyébként, aki túrja az orrát, az kesztyűben is túrná. Sajnos én is láttam már ilyet, látvány konyhán :D Jobban jártak volna a zárt konyhával.

2019. szept. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
100%

Nem kötelező az élelmiszer készítés során, de a pénzkezelés után kötelező a kézmosás.


"Tegnap ezzel fenyegetőztem és erre azt felelték h csak nekem lenne rossz. Miért is?"


Mert megtudják a címed, és a tulaj, aki ott mossa a pénzét szétveret!

2019. szept. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Random pizzásnál láttam olyat, hogy kesztyűben dolgozott a csaj - majd a kesztyűs kezével vette el a pénzt is. Sokra mentél vele akkor, hogy nem puszta kézzel áll ott. :D
2019. szept. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
inkább az a szomorú hogy a kasszázós készíti el a kaját is.
2019. szept. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Kézmosás szabályairól meg annyit, hogy dohányzás után még nem láttam kezet mosni egy kebabost, vagy "kézműves" hamburger készítőt.
2019. szept. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

En kiskereskedelmi cegnel dolgoztam ott ugy oldottak meg hogy egyik kezen kesztyu amivel pl a hust fogja meg masik az csupasz es azzal a penzt fogjak meg.

Nyilvan jobb lenne a kesztyu de nincs eloirva sajnos.. undorito a pizza king ne egyetek ott😨

2019. szept. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem kötelező.
2019. szept. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!