Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mit jelent az, hogy "a feltünt...

Mit jelent az, hogy "a feltüntetett árak tájékoztató jellegűek"?

Figyelt kérdés

Egy étterem honlapján az étlapot néztem, ott találtam ezt a mondatot. Mire utalhat ez?

Hogy ne csodálkozzak, ha a számla végén +10% szervizdíjat is felszámolnak?

Vagy általában véve, hogy ne csodálkozzak, ha valójában egyik-másik étel-ital nem annyiba kerül, mint amennyi ki van írva (hanem természetesen többe)?

Egyáltalán szabályos ez így? Az étterem bejáratánál úgy tudom kötelező kirakni az étlapot, és nem a választék megtekintése miatt, hanem az árak miatt. Hogy az embernek legyen fogalma, mennyibe kerül, ha beül oda enni-inni.


Vendéglátásban dolgozók, vagy ebben járatosak véleményét kérdezném, mire számítson az ember, ha ilyet olvas?



2019. okt. 16. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Azért van odaírva, hogy ha véletlenül rossz ár van kiírva, akkor ne pereld be őket. Ugyanaz, mint amikor a szórólapokra ráírják, hogy nyomdai hibáért nem vállalnak felelősséget.
2019. okt. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen étterem? Ha az adott étel egy adagra szóló súlya változhat, akkor az ára is fog. Pl egesz fogas - ez lehet 200gr, de akár 500is, nem ugyanannyiba fog kerülni.
2019. okt. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, azóta drágult picit (alapanyag drágulása miatt), de nem volt még frissítve a honlap, ne lepődj meg.
2019. okt. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb magyar kkv, és ide tartoznak az éttermek is, szükséges rossznak fogja fel a weblapot, egyszer megcsináltatja, hogy azért megtalálható legyen az interneten, azután meg évekig nem foglalkozik vele, nem frissíti. Így ami a honlapon van ár, az lehet akár 2-3 éves is, elsősorban ezért csak tájékoztató jellegűek az árak.
2019. okt. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors reagálásokat!


A nyomdahibákért természetes, hogy nem hibáztatnám őket, habár szerintem ez annyira ritka, hogy nem is értem, miért van mindenütt ez a felelősségelhárítás.

Azon meglepődtem, amit 4-es írt. Azt gondoltam, annyira "élő" egy étterem honlapja, hogy ha árváltozás van, akkor először a honlapra beírják, majd ezt nyomtatják ki (mert teljesen ugyanolyan formátumú, mint egy nyomtatott étlap), és ezt rakják bele az étteremben levő étlapokba. Úgy látszik, sok étterem (ill. kkv) vezetőjének más a logikája, mint az enyém. :-)

2019. okt. 16. 13:35
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Többször futottam már bele, csak Facebook-on létező, de már rég bezárt vendéglátó egységbe.
2019. okt. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!