Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Van olyan ország ahol lehet...

Van olyan ország ahol lehet még legálisan mocsári, vagy más teknőst fogyasztani? Magyarország törvényei tiltják? Mert rám külföldön is azok vonatkoznak.

Figyelt kérdés

Csak akkor érdekel, ha szabályozott vadászatból/halászatból származik az állat, tehát nem veszélyeztett és nem orvadászok szállítják mint egyes helyeken a cápát és bálnát.


Előre is köszi a válaszokat.


Ha esetleg van magyar étterem is ahol lehet enni bármilyen teknőst, akkor az is érdekel, bár úgy sejtem, hogy ilyen nincs.



2019. okt. 16. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Külföldön az adott ország törvényei vonatkoznak rád.
2019. okt. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát nem éppen...
2019. okt. 16. 22:46
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
hát de
2019. okt. 17. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem.Te magyar állampolgárként például nem szívhatsz marihuánás cigarettát ott sem ahol ez legális, mondjuk Kanadában, vagy Hollandiában sem... De még a világürben sem.

És ez minden másra is igaz, amit Magyarországon törvénytelen, azt nem neked mindenhol az az egész világon, mert bárhol is vagy az ottani és a magyar törvények is vonatkoznak rád egyszerre...

Míg egy amerikai nem prostizhat az Egyesült Államokban, mert börtön jár érte, ha eljön Magyarországra és prostizik, annak nem lesz semmi kővetkezménye és elméletben sem lehetne, mert itt legális.

És elég ha annak az országnak betartja a törvényeit, ahol éppen tartózkodik.


Viszont a teknősök fogyasztását nem tudom, hogy törvény tiltja e, annyit tudok hogy védett állat a mocsári teknős, de hogy ez pontosan mit jelent azt nem tudom, nincs sok közöm a joghoz...


Például ennek van egy területi meghatározása, például hogy Magyarország jóvóltából az egész országban védett, vagy akár az egész világon?

Illetve mi van a többi ehető teknős fajjal?

2019. okt. 17. 09:45
 5/6 A kérdező kommentje:

Huh, bocsi! Így utólag magam sem tudom, hogy néhány helyen mit akartam írni...


Ami nem tiszta, hogy Magyarországon, csak az ország határain belül védett e...

Az lenne a logikus, mert valahol akár inváziós állat is lehet.


Viszont gondolom kékbálnának a megölését Magyarországon is büntetik, akkor is ha azt (nyílván) nem itthon követem el.

Ebből kiindúlva bármilyen más állat legyilkolása, vagy fogyasztása lehet bűncselekmény, akárhol követem el...


Egyes fajok védettségéért pedig eleve nem is magyar, hanem valamilyen uniós, vagy globális szerv felelős.


Ha az állatvédelmi törvényeket elolvassuk, akkor egyértelművé válik, hogy kutyát nem lehet fogyasztani. És ez törvény... Vagyis az teljesen egyértelmű, hogy kutyát egy magyar (sajnos) kínában sem kostolhat meg legálisan.

2019. okt. 17. 09:56
 6/6 anonim ***** válasza:
61%
Ez egyszerűen nem így van. Több energiát nem fektetek ebbe.
2019. okt. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!