Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » A koronavírus miatt a cukrászd...

A koronavírus miatt a cukrászdákat is be kell zárni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Hoztak egy rendeletet a multkor, hogy a vendéglátóhelyek és kávézók is csak 15ig lehetnek nyitva, ez stim.

Most már kijárási korlátozás van, ami azt jelentette hogy az emberek CSAK élelmiszerboltba, drogériába, ügyet intézni vagy a munkahelyre mehetnek. Illetve azt is mondták hogy a munkahelyeken csak az ott dolgozók tartózkodhatnak, mert elvileg a kaját ki adhatják továbbra is, csak elvitelre stb.

De vegyünk egy cukrászdát (ráadásul egy kis vállalkozást), ott ugyan úgy megengedett az elviteles dolog? De hát ha az emberek nem mehetnek sehova csak oda ahova muszáj, akkor magyaránszólva nem mehet be a cukiba se, tehát nem tud elvinni sütit, és mivel az emberek nem mennek be ezért nincs mit termelni, ezáltal az alkalmazott is feleslegesen van bent mert nincs munka (ezt tapasztalatbol írom.)

De itt most az a kérdés hogy akkor a cukászdának kötelező bezárni vagy eldöntheti hogy bezár e?

Elvégre minek lenne nyitva ha nem mehetnek be az emberek? Elvitelre hogy visz sütit? Majd az ajtóbol megmondja mit kér vagy mi a csuda? Mindegy a fő kérdés az lenne hogy kötelező bezárnia vagy eldöntheti hogy bezár e vagy sem?


2020. márc. 28. 08:07
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Nyitva lehet, csak nem mehet be vendég. Kiviheti neki a sütit az utcára.
2020. márc. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem belehetnek, csak nem ehetik meg ott, hogy ne gyűljön össze sok ember. Ezért lehet csak elvitelre odaadni.

Általában úgy szokták megoldani, hogy ahány kiszolgáló pultos van, annyi vendég lehet bent egyszerre.

2020. márc. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem a cukrászda nem alapvető fontosságú, ezért nincs a felsoroltak között. Bár én nem értem a körmös - fodrász vonalat, ha a szolgáltató és a vendég is betartaná a biztonsági előírásokat, nem fertőződne meg egyik fél sem.
2020. márc. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó, mégis hogyan vágja le a hajadat a fodrász másfél méterről? :D
2020. márc. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
#4: Úgy mennyire fontos, hogy milyen a hajad egy 1-10-es skálán? Pláne ha úgyse nagyon mész sehová? Vagy a körmöd?
2020. márc. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Nyitva lehetnek, csak nem fogadhatnak vendégeket, tehát elvitelre adhatnak el süteményeket. Egyébként sokaknak nem éri meg így nyitva lenni ezért ki sem nyitottak. Nálunk a városban is csak egy cukrászda van nyitva, és csak előrendeléssel visznek házhoz bármit is, tehát úgy hogy csak úgy odamész sütit venni az nem működik.
2020. márc. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk bezárt.
2020. márc. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%

3-as vagyok. Úgy, hogy tisztában vagyok a vírus terjedésének módjával, a másfél - két méteres távolság csak egy szám. Van, ami 4-5 méterre is eltüsszent!

Ha valaki megfelelő maszkot húz, és nem köhögi tüsszögi le a másikat, nem jut át a másik emberre a váladék, amiben a vírus él. Mivel a vírus a nyálka felületén tapad meg! Tehát ha nem köhögsz tüsszenesz le senkit, nem is fertőzöl! Mondjuk sajnos a magyarok alapvető higiénés életkörülményeik, illetve a mindennapi tisztálkodás is hiányos, lásd, felnőtt embereknek kell tanítani a helyes kézmosást. Borzasztó!

2020. márc. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!