Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ha a kedvenc kocsmatok adomany...

Ha a kedvenc kocsmatok adomany gyujtesbe kezdene adnatok neki?

Figyelt kérdés

Arra, hogy megtartsak az alkalmazotat es hogy legyen penz az unra nyitashoz( sort rendelni...)

Melyik varos melyik kocsmajat mentenetek meg



2020. ápr. 8. 12:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Nem.

Vendéglátásban dolgozom, nem kevés ideje, és pontosan tudom, hogy nem megoldás.

Lehet, hogy lesz ilyen próbálkozás, azt meg tudjuk, hogy "veréb" mindig akad, (nem megsérteni akarok egy törzsvendéget se!)

de ezzel együtt én meg pontosan tudom, hogy ez nem megoldás.

2020. ápr. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Miert?

Pl minden penteken egy 5 fos tarsasag munka utan beul az xy kocsmaba. Megisznak egy parat es haza mennek. Joban vannak a csapossal...

Ezt csinaljak 10 eve. Es mondjuk jarjanak sokan abba a kocsmaba.

Legyen egy 500 fos tarsasag.

Ha mindenki csak 500 ft ad mar az 250 amibol kifozetheti a tulaj a pultost es meg valamennyi marad is hogy arut.rendeljen

2020. ápr. 8. 12:56
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

Ha beülök egy étterembe/kocsmába, ott a saját társaságom a lényeg, nem pedig maga a hely. (Ha netán megszünik, van még kismillió másik).

Ha a személyzettel és a szolgáltatással meg vagyok elégedve, akkor adok borravalót.

De az nem az én dolgom, hogy egy rosszul müködö valamit pluszban finanszirozzak, és egy olyan helyre, ahol bárkinek is eszébe jutna a vendégeket ilyennel zaklatni, soha többé nem tenném be a lábam, söt mindenkit eltanácsolnék onnan. Ez olyan fokú szemtelenség, ami nem tolerálható!

2020. ápr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

"Ezt csinaljak 10 eve."


Ha egy tulajdonos felelősséggel bánik a boltjával, ami 10 éve megy, annak meg se kottyan egy ideiglenes bezárás.

Azt meg nem értem, milyen árukészletet kéne feltölteni, mikor nincs fogyás...

Az az 1-2 rövidebb szavidős áru amit pótolni kell, az nem tétel!

A dolgozó meg kitermelte a bérét!

Ha nem termelte ki, tehát úgy kellett munkába járnia, és ott töltenie a munkaidejét, hogy a tulaj pontosan tudta, hogy nem lesz pénz a bérére, annak a tulajnak szarok a pofájába.

Ha egy vállalkozás az utolsó fillérig feléli minden bevételét, napról napra él, és ezután ki se tud nyitni, annak a koronavírus nem ok a bezárásra, hanem kegyelemdöfés, mert ott előtte is volt baj.

2020. ápr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

"Legyen egy 500 fos"


Legyen.

Ha egy kocsmában tudsz mutatni 500 embert, aki hajlandó adni 500 ft-ot, az egy olyan jó forgalmú egység, elkötelezett törzsvendégekkel, hogy ha az 10 éven keresztül hozzáértő módon volt vezetve, annak ez a vírus helyzet annyi mint egy muslica!


Beszed a tulaj 250.000-et.

Oké... Tehát van 500 ember, aki a példában szereplő módon legalább heti 1-szer ott tölt egy estét.

Nem hiszem, hogy sokat mondok, ha azt mondom, fejenként elköltenek 2000 ft-ot.

(Ha ennyit nem költ el, akkor eleve esélytelen, hogy a "semmire " fizessen 500-at, szóval fogadjuk el a 2000-et.)

Ez havi szinten 4.000.000 ft, azaz 4 millió ft!

Ez éves szinten nagyságrendileg 50 millió ft bevétel.

Ez realizálhatóan évi 15 milliós nettó nyereség.

Ami 10 év alatt 150 millió forint!!!


(Ne vegyük számításba az inflációt, hiszen a példában a nyereség mindenkori vásárlóértéke számít!!!)


Tehát termelt az egység a tulajnak fennállása óta 150 milliót, és egy 2 hónapos leállás miatt elkezd kalapolni 250.000 ft-ért.

Hát, ha egy egység ilyen számok mellett ilyen helyzetben van, ott a fejétől bűzlik a hal!

2020. ápr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Gyerekek...

Olvasas szovegertes

a barati/kollegak jarnak 10neve pentekente az adott helyre.

Es most mondjuk valami adomany felajanlast csinalnanak facebookon

2020. ápr. 8. 13:44
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Csak úgy szinte biztos nem adományoznék, esetleg ha személyesen nagyon jóban vagyok a tulajjal/dolgozókkal. Esetleg ami jó ötlet szerintem azok a kuponok/ajándékutalványok, amiket meg lehet venni és később lefogyasztani. Kocsmánál kicsit furcsa, de sok étterem például csinálja már ezt. Ezzel kisegítjük az ideiglenes pénzhiányban, de mégsem a semmire adunk pénzt.
2020. ápr. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%
te akkarod megmenteni a kedvenc kocsmåd ? vagy te kocsma tulaja vagy ?
2020. ápr. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem, ö az a dolgozó, aki már hetek óta azon siránkozik, hoyg éhen fog halni, mert bezárják a kucsmát, mivel nincs forgalom!
2020. ápr. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Egyik sem vagyok

En az a kezdemenyezo az a katalizator ember vagyok akik ra akarjak dobbenteni az embereket, hogy igenis fontosak a kozossegek es ha van ra mod akkor mentsuk meg azokat.

Nekem ez a hotvallasom ez az ars poeticam

2020. ápr. 8. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!