Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki el tudja mondani...

Valaki el tudja mondani nekem, hogy kell olyan piskótát csinálni, ami sütés közben nem lapul le? A lehető legjobb lenne, ha cukrász segítene benne, de az is jó, ha más is tud segíteni, aki ebben jártasabb.

Figyelt kérdés

2012. aug. 9. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Legjobb friss tojásból készíteni mindenképp. Ha tortát készítek, akkor a torta lapjait én egyenként sütöm meg, mert akkor biztosan szép lesz az összeállított torta, és nem lesz gond a lapokr a vágással sem, nem morzsálódik, és szép magas lesz. A piskóta sütésekor az ajtót nem szabad nyitogatni, mert akkor összeesik a piskóta. Én sütőpapíros tepsiben sütöm a piskótát, és csak a sütőforma alján van sütőpapír (kivágom a kerek formánál is) a sütőforma oldalát vékonyan valamilyen zsíradékkal ki lehet kenni. Amikor kisűl a piskóta, körbevágom késsel a forma szélénél, ráteszek egy sütőlapot vagy tálcát, és együtt fogva a kettőt, átfordítom a formát. Majd az így felülre kerülő formát leveszem a piskótáról, arra ismét ráteszek egy tálcát, és a két tálcát -köztük a piskótával - visszafordítom.Így gyakorlatilag nem kell a piskótát kézzel megfogva visszafordítani, nem nyomom össze, nem marad ott az ujjaim nyoma. Én a piskóta sütésekor a felütött tojásokat nem választom szét fehérjére és sárgájára, egész tojások kerülnek a tálba. Ahhoz annyi kanál cukrot teszek, amennyi tojást ütöttem fel, plusz általában 4 tojásonként még egyet teszek hozá. Robotgéppel addig keverem magas fokozaton, amíg a massza szépen kifehéredik, térfogata jócskán megnő, a cukor is elolvad ekkorára benne, a robotgép kanala rajzolatot hagy maga után, és ha a gépet leállítom már nem lesznek a massza felületén apró buborékok, hanem szép sűrű habos marad az egés. A lisztet 2 részletben szitálom a keverékbe, és nagyfejű FAKANÁLLAL szépen alákeverve dolgozom bele a lisztet. A liszthez én ált.-ban 4-5 tojásonként fél cs. sütőport teszek hozzá. Vigyázni kell a liszt hozzákeverésénél, hogy ugyan jól elkeveredjen a liszt, de feleslegesen ne keverjük sokáig így, mert akkor meg összeesik a hab. Ezért nem egyszerre teszem bele az összes lisztet. Már 25 éve sütögetek piskótát. Remélem valamit tudtam segíteni. Sikeres próbálkozást!
2012. aug. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2012. aug. 9. 17:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Kérlek, majd számolj be az eredményről, ha lesz rá időd....
2012. aug. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem sokára lesz is rá alkalmam mindkettőre.:D
2012. aug. 12. 01:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszönöm.... és várom a fejleményeket.
2012. aug. 12. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!