Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mennyi borravalót illik adni...

Mennyi borravalót illik adni étteremben vagy kávézóban?

Figyelt kérdés

Illik e vagy elvárják e?

Én úgy szoktam hogy felkerekítem pl. 2860 akkor 2900 vagy 1420 akkor 1500. Attol függ szimpatikis e a pincér vagy sem. Jó e a z étel vagy sem.

Nem vagyok hajlando többet adni. Én sem kapok senkitől.



2020. júl. 26. 21:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
10%-ot szoktam adni, általában jó szívvel, mert szinte mindig kedves és körültekintő kiszolgálásban van részem. Nekem megér ennyit, hogy következő alkalommal is motivált legyen a magas színvonalra.
2020. júl. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ, hogy milyen a kiszolgálás, milyen az étel minősége, milyen áron dolgoznak. Ha mondjuk egy helyet drágának találok, akkor nem fogok nagy borravalót adni. Például egy kávézóban 590 helyett 600-at adok. Ha meg vagyok elégedve, akkor felfelé kerekítek, hogy az 1000-es kerek legyen. Ha mondjuk nagyon meg vagyok elégedve, akkor az általad írt 2860 helyett én 3500-at adok. Igazából te döntöd el, ha nem akarsz adni, vagy éppen csak pár száz forintot, akkor ennyi.
2020. júl. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Milyen "nagylelkű" vagy, hogy ott hagysz 40 vagy 80 forintot. Ilyen esetbe inkább ne is adj, magadat járatod le vele. 10% a borravaló mértéke általánosan.
2020. júl. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
10%-ot de csak étteremben és csak akkor ha normális a pincér
2020. júl. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
40 ft borravalo... Hallod, inkabb ne egesd magad ennyivel mert kirohognek.
2020. júl. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

3, 5


Szerintem meg elég kár, hogy a szolgáltatóiparban valakit az motivál, hogy zsíros borravalót kapjon! Ha én nem nézek ki kőgazdagnak, akkor örüljek, ha nem köpnek a kajámba, vagy mi?

2020. júl. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Méghogy adjak több száz esetleg ezer ft borravalót? Persze. Nekem ki a fene ad borravalót akár 5 ft-ot is. Senki. Örüljenek annak a kicsinek is.

Én örülnék.

2020. júl. 26. 22:38
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
Illik adni, ez tény. Nem kötelező persze, de étterembe járni sem az. A legtöbb ember megteszi ezt a figyelmességet, ha már amúgy is kiad pénzt az ételért. Most vitatkozni akarsz, vagy mi? Nem kötelező egy forintot sem adni, azt csinálsz amit akarsz. Legfeljebb bunkónak néznek, ha ez téged nem zavar akkor nem gond.
2020. júl. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem adsz, megkérdezik, hogy nem voltál elégedett? Mert kihozza pár métert a kaját, azért ezreseket adni a fizetésen felül, amikor te mondjuk egy hónapban egyszer sem jutsz el étterembe??

Ha sokat adsz, akkor azt is szóvá teszik egyébként. Volt, hogy közölte a felszolgáló, hogy ők felszámolják a 10%-ot a számlán és ez így sok. Hát az is ciki. Adj, amennyit tudsz és kész, de első esetben odaadtam volna a 3ezret.

A vicc meg, hogy még boltban is van, aki ad borravalót (nem öt Ft-ra gondoltam), az nem éri meg, naponta odajár és ad.

Nekem már elment a kedvem az ilyenek miatt, nyaraláskor megyünk, kap valamennyit és kész.

2020. júl. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%
Akkor te a taxisnak,benzinkutasnak, nővérkének, fodrásznak, postásnak, számlásnak, futárnak, hordárnak stb. sem adsz jattot. Többségük mérsékelt alapfizetés + borravaló. Ebből egészítik ki az alacsonyabb fizetésük. A főnökük meg biztos benne, hogy ezért jól próbálnak dolgozni, mert érdemleges borravalót remélnek. Hidd el így is kiviszik neked a levesed, és biztosan nem köpnek bele, de legközelebb nem is kapsz semmi extrát az tuti!
2020. júl. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!