Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mennyi borravalót szokás/illik...

Mennyi borravalót szokás/illik adni étteremben történő családi étkezés (5 fő) után?

Figyelt kérdés

Akkor is szokás adni, ha a számla végén fel van tüntetve a szerviz szolgáltatás díja is?


(Több, mint húsz éve nem étkeztem étteremben. Akkor még diákként, nem igazán foglalkoztunk ezzel a kérdéssel. Ha volt miből, adtunk, ha nem voltunk eleresztve, akkor nem adtunk.)


Mi a helyzet ma?



#borravaló #étteremben étkezés #borravaló aránya a számla értékéhez #öt fős étkezés
2019. febr. 21. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
A borravalót a pincérnek adod, elismerve a munkáját. Ha az a számlán szerepel, de kevesled, kiegészítheted minden további nélkül, de akkor értelemszerűen beleszámítod a számlán lévő összeget és az általad gondoltból kivonod, a különbséget adod. Ha nincs a számlán, akkor te döntöd el, hogy adsz-e vagy nem, és mennyit. Ha maradéktalanul elégedett vagy, 10%-ot illik adni.
2019. febr. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van külön szervìzdìj, akkor én nem adnék, legfeljebb felkerekìtenék mondjuk egy 15200 forintos számlànàl adnék 16-ot. De szerintem ilyenkor nem kell túlzásba vinni, hiszen benne van az árban már.

Egyébként ilyen 10% borravaló szerintem reális. De teljesen rád van bízva.

Attól is függ mennyire leszel elégedett vele. Nekünk volt már szerencsének bunkó, gúnyos pincerrel is, nem kapott borravalót a beszolasai miatt.

2019. febr. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van szervízdíj, akkor nem kell adni. Az a borravaló.

Ha nincs szervízdíj, akkor a végösszeg kb. 10%-át illik.

2019. febr. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. febr. 21. 10:42
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom ki találta ki ezt a szervíz díjat de múltkor párommal ebédeltünk leesett az állunk hogy plusz 1700 ft-tal többet fizettünk én nem adtam volna ennyi borravalót.

Az étlapra is látható helyre kellene kirakni nem az utolsó lapra kiírni a lekisebb betűvel.

Túlzásnak tartom ezt a kötelező borravalót.

Én is mindig úgy hagyok hogy kerek legyen a vége.

Ha pl. 4600 ft akkor is 5 ezret hagyok de ha pl. 4900 ft skkor is.

2019. febr. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 klopusz ***** válasza:
100%

Én is úgy vagyok vele, hogy ha szervízdíj van, akkor nem adok egy fillér borravalót sem, amúgy általában 10 %-ot.


Mondjuk olyan is volt már, hogy nagyon nem voltam megelégedve sem az étellel, sem a kiszolgálással, így egy fillért sem adtam pluszban.

2019. febr. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Szervízdíj esetében én sem adok egy fillért sem.

Amellett ezt a szervízdíj dolgot maximálisan felháborítónak találom és rendszerint a pincérek járnak vele rosszul, de ez legyen az ő problémájuk!

Egyébként a számla 10%-át adom, ha meg vagyok elégedve a kiszolgálással és általában meg vagyok elégedve.

Ha a kaja nem ízlik, az nem a pincér sara és oda legközelebb nem megyek.

2019. febr. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:49

Ahol a pincérnek adsz borravalót, az sem biztos, hogy az övé is marad. Rengeteg helyen le kell adni közösbe a borravalót és aki meg van bízva ezzel, az szétosztja a dolgozók között. Pl kap belőle a szakács is, akinek úgy általában senki nem ad borravalót, mert nem találkozik vele.

2019. febr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Én így vagyok a pizzafutároknál is, adok valamennyit 100-300 Ft között. De amúgy ha rendes a pincér és a vendég elégedett volt adhat borravalót. De ha tuskó , tahó a pincér és nem vagy elégedett nem adsz borravalót, miért is adnál akkor. ;)
2023. júl. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!