Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Jelzed az étteremben, ha...

Jelzed az étteremben, ha kevésnek találod a mennyiséget, amit adagként kihoznak?

Figyelt kérdés

Én nem jeleztem, de kíváncsi vagyok, hogy ilyen téren is lehet-e elvileg reklamálni, vagy ennyi az adag és kész.

Nem felsőkategóriás étterem, de nem is az alja. Halfilét kértem petrezselymes krumplival. Egy vékony szelet halfilét hoztak, nagyon kevés krumplival, valami szóssszal a tányér kikenve. Mindezért fizettem majdnem négyezer forintot. (Nem emlékszem, 3600 vagy 3800 volt).

Akivel voltam, mást rendelt, de ő normál adagot kapott, én kb. befejeztem az evést, amikor ő még kb. az ebédje felénél tartott.



#étterem, reklamáció
2020. aug. 1. 23:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem mernék reklamálni de biztosan nem mennék oda már be enni
2020. aug. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
51%
Nem lehet, hogy gyereknek néztek és azért kaptál féladagot?
2020. aug. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
Persze,kérek még egyet,és,ha kérdezi a pincér,hogy ennyire finom,a válaszom:Nem,ennyire kevés!
2020. aug. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%

Nem, csak többet nem mennék oda.

Esetleg ha nem volt annyira drága, rendelnék még egy adagot belőle, hogy vegyék az adást (meg én se maradjak éhes)

2020. aug. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Az árképzés egyéni dolog, igazából megteheti, hogy x áron keveset ad.

Erre az lenne a megoldás, hogy előre megkérdi az ember, hogy hány dekás egy szerel hús, vagy egy hal, stb, csak ez meg nem annyira szokás, mármint előre kérdezgetni.

Utólag fizetéskor azért rákérdeznék, hogy egyébként ebből a halból hány dekával kalkulálnak, majd a válasz után fillérre kiszámolnám az árat, kiapróznám 50 forintosokkal , hogy jól érezze magát.


Illetve ha olyan választ ad, ami nyilvánvalóan nem teljesült, (pl azt mondja 25 deka egy adag, mondjuk halnál nehéz a kész ételt megbecsülni, mennyi lehetett nyersen, mert nagy a sülési veszteség)

szóval ha valami irreális választ mond, ami biztos, hogy nem volt meg, jelezném nekik mekkora óriási mázlijuk van, hogy pont nem a fogyasztóvédelemtől jöttél, mert akkor ez most beugró szinten is egy 50.000 -es megmozdulás lett volna.

Ha meg a köret is kevés volt, és visszamérve nem érte volna el a kalkulációban lévő mennyiséget (aminek kötelezően lennie kell) az már 2 tétel, máris 100.000-es büntinél járunk.

Ha meg nincs kalkuláció, az 300.000. :D


Szóval így utólag max egy kicsit szembesíteni lehet a hibájukkal, és annak lehetséges következményeivel, mást nagyon nem tehetsz.

Még annyi, hogy ha az étlapon sincsenek ott a mennyiségek (régebben előfordult, hogy az étlapon a jellemzőbb anyagok mennyiségét feltüntették, pont az ilyen esetek elkerülése végett)

szóval ha az étlapon sincs ott a mennyiség, és nem is kérdeztél rá előre, akkor rögtön akkor mikor kiviszi a felszolgáló, és látod, hogy pofátlanul kis adag, még mielőtt beleennél, azonnal vitesd vissza. Ezt megteheted, simán megmondhatod, hogy ilyen árért nem ekkora adagra gondoltál.

2020. aug. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Nekem is az utolsó látogatásom volt ott, az tuti. Kíváncsi vagyok, ha az egy normál adag, egy férfi vagy egy kamasz, aki nyilván többet eszik, mint egy felnőtt nő, beérte volna-e vele. Azt nem értem, ha halat annyit ad, oké, de krumpliból miért nem lehetett többet?

Gondolkodtam hogy kérek még desszertet vagy valamit, hogy jól is lakjak, de azt a pénzt inkább elvittem máshová.

2020. aug. 2. 09:47
 7/23 anonim ***** válasza:
71%

Tobbfajta igeny van vendeglatasban ... egyik oldalon van a pleh.csarda, masik oldalon a michein csillagos sznobkodas ... a ketto kozott nagyon sokretu a skala.


Altalaban a kis adagos etterembe nem mennek be a melosok csulkot zabalni ... irodistak szoktak kisebb munkaebedeket elfogyasztani :)

2020. aug. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
69%

7+


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy valoszinuleg rossz ettermet valasztottal az igenyeidnek, de ez nem az etterem hibaja.

2020. aug. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
51%

7/8 a pléhcsárdának is van vaj a füle mögött, azokat a nagy rántott húsokat dekára mérik, szép pénzt fizet aki azt választja. meg hát ott a minőség elég hullámzó a többi ételnél is, nem ettem még személyesen de időről-időre olvasgatom google mapson az értékeléseket. nem tudom mernék-e ott enni.


én sem reklamálnék magamtól a halért, de ha kérdezné a pincér a végén a hogy ízlettet, szóvá tenném hogy kevésnek éreztem az adagot, és ráerősítenék egy továbbvitt kérdéssel hogy más nem jelezte esetleg még?

2020. aug. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyakran járok oda és a megszokotthoz képest kicsi az adag, akkor szólnék. Ha csak bemegyek egyszer, akkor nem szólok, de valószínűleg nem megyek többet.
2020. aug. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!