Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Szerintetek ebben az esetben...

Szerintetek ebben az esetben mi lenne a korrekt eljárás?

Figyelt kérdés

A hétvégén egy étteremben vacsoráztunk, és a szomszéd asztalnál érdekes jelenet zajlott. Négy tagú család, szülők és két gyerek, bőségesen fogyasztottak. A kaja végeztével kérték a számlát, és a férfi mondta, hogy akkor ahogy korábban jelezte, SZÉP kártyával kíván fizetni. Pincér hozza is a terminált, ami viszont többszöri próbálkozásra sem fogadja el a kártyát. Mondja a pincér, hogy ez sajnos nem fog menni, kp-ban kellene fizetni. Családfő mondja, hogy sajnos az gond, mert nincs náluk ennyi készpénz, direkt ezért kerestek SZÉP kártyás helyet.

A pincér erre már emeltebb hangon, igencsak bunkó stílusban közölte, hogy ez nem az ő baja, a számla itt van, addig nem távozhatnak, amíg nem fizetnek. Némi hatásszünet, majd a férfi is hasonló hangnemben közli, hogy álljon meg a menet, ő már a rendelés felvételekor is jelezte a fizetési szándékát, amivel mindeddig nem volt semmi gond. A kártyán bőven van egyenleg, arról meg nem ő tehet, hogy a terminál nem működik. Nincs náluk elég készpénz.

Mindeközben azonban mi is fizettünk, és távoztunk az étteremből, ezért nem tudom, hogy végül hogyan oldották meg a helyzetet, de azért érdekelne, hogy ilyenkor mi a helyes eljárás? Hogyan kell kezelnie egy ilyen szituációt egy vendéglátóhelynek?

Szerencsére én még nem kerültem ilyen helyzetbe, de ha előfordulna, akkor mire lehet számítani?



2020. aug. 24. 21:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Bármikor megeshet bárkivel, hogy hiába próbálja a kártyát lehúzni, sikertelen lesz a fizetés akkor is, ha van rajta pénz.

Baromi kínos szitu lehetett mindkét félnek, és mindketten szarul reagálták le.

2020. aug. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ, mi miatt nem működött a terminál. Pld hálózati hiba, vagy a kártyán nincs egyenleg. Mert nem mindegy.


Amúgy ilyenkor az egyik felnőtt elmegy egy automatahoz es vesz fel róla pénzt, vagy simán bankkártyaval fizet.

2020. aug. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Hát a vendég szerint a kártyán volt egyenleg, de persze ki tudja, hogy így van-e.... ha viszont a terminállal magával van a baj, akkor tényleg nem a vendég hibája, hogy nem készült kp-val.


Az ATM-es megoldás nekem is eszembe jutott, de mi van akkor ha pl a felnőttek már ittak és nincs a közelben automata? meg ha a terminál a rossz, akkor vszeg a sima bankkártyát ugyanúgy nem fogadja el.

2020. aug. 24. 22:38
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Tehát előre jelezte, volt rajta elegendő pénz. A pincér kretén volt, ahelyett, hogy kis türelmet kért volna majd ujraprobalkozik addig meg hoz vmi ingyen inni. Google értékelésben nem mutatnak jól az ilyen történetek..
2020. aug. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

"Az ATM-es megoldás nekem is eszembe jutott, de mi van akkor ha pl a felnőttek már ittak és nincs a közelben automata? meg ha a terminál a rossz, akkor vszeg a sima bankkártyát ugyanúgy nem fogadja el."


Szép kártyához másik terminált használnak. Normális üzletben nem csak egyfajta terminál van, be is dogolhet bármikor bármelyik.


Ha ittak, akkor felhivnak valakit, hogy hozzon készpénzt nekik oda az étterembe.

2020. aug. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

4 vagyok


Lehet szep kartya holapjarol utalni... Vagy akár azonnali atutalassal mobilbankkal.

2020. aug. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
41%
Azóta is ott mosogatnak
2020. aug. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%
Van olyan hely ahol alkoholos italt nem engednek szép kártyával fizetni. Lehet hogy ez volt a baj.
2020. aug. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Utolsó komolyan van ilyen? Erről még nem is hallottam... ebben egyébként mi a logika?


Mondjuk ha így van, akkor elképzelhető, hogy ez okozta a problémát, viszont akkor ezt a pincérnek is tudnia kellene, és közölnie a vendéggel.

2020. aug. 24. 23:06
 10/19 anonim ***** válasza:
92%
Van ilyen, de nem biztos hogy a pincér tisztában van vele.
2020. aug. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!