Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Szerintetek ebben az esetben...

Szerintetek ebben az esetben mi lenne a korrekt eljárás?

Figyelt kérdés

A hétvégén egy étteremben vacsoráztunk, és a szomszéd asztalnál érdekes jelenet zajlott. Négy tagú család, szülők és két gyerek, bőségesen fogyasztottak. A kaja végeztével kérték a számlát, és a férfi mondta, hogy akkor ahogy korábban jelezte, SZÉP kártyával kíván fizetni. Pincér hozza is a terminált, ami viszont többszöri próbálkozásra sem fogadja el a kártyát. Mondja a pincér, hogy ez sajnos nem fog menni, kp-ban kellene fizetni. Családfő mondja, hogy sajnos az gond, mert nincs náluk ennyi készpénz, direkt ezért kerestek SZÉP kártyás helyet.

A pincér erre már emeltebb hangon, igencsak bunkó stílusban közölte, hogy ez nem az ő baja, a számla itt van, addig nem távozhatnak, amíg nem fizetnek. Némi hatásszünet, majd a férfi is hasonló hangnemben közli, hogy álljon meg a menet, ő már a rendelés felvételekor is jelezte a fizetési szándékát, amivel mindeddig nem volt semmi gond. A kártyán bőven van egyenleg, arról meg nem ő tehet, hogy a terminál nem működik. Nincs náluk elég készpénz.

Mindeközben azonban mi is fizettünk, és távoztunk az étteremből, ezért nem tudom, hogy végül hogyan oldották meg a helyzetet, de azért érdekelne, hogy ilyenkor mi a helyes eljárás? Hogyan kell kezelnie egy ilyen szituációt egy vendéglátóhelynek?

Szerencsére én még nem kerültem ilyen helyzetbe, de ha előfordulna, akkor mire lehet számítani?



2020. aug. 24. 21:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen trükkről már hallottam, hogy "igen van rajta elég pénz" aztán kiderült, hogy mégsem. Egyébként igen van ilyen veszélye az elektronikus fizetésnek. De van rá még pár módszer (pl. amit fent írtak a mobilapplikáción keresztül).
2020. aug. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
93%

Bunkónak tűnik a pincér, valóban. Helyes hozzáállás lett volna nyugodt hangnemben megoldást keresni a problémára. Ha rossz a terminál, arról tehet esetleg a vendéglátóhely, de van mikor ők sem tehetnek erről. Fizetni akkor is kell.

Ha egy boltban hibásodik meg a terminál akkor sem adják oda az árut, csak itt ugye fizetés előtt el is fogyasztják.

2020. aug. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
80%

Ha mukodik a terminal akkor ha nincs elegendo penz a szep kartya megfelelo zseben (vendeglatas) akkor jelzi es ki lehet nyomtatni hogy oontosna mennyi van rajta. Szoval ezzel nem igazan lehet trukkozni! (En szanos alkalommal amikor nem volt rajta eleg penz kertem nyomtassa mar ki a penztaros (pl kfc) a bizonylatomat es ott rajta volt hogy hu hat csak 896 forint maradt en meg 1100 ert akartam volna vmit venni)


Na de a masik okoskak nem egy sima ATMnel nem vehetsz le a szep kartyadrol! A SZEP kartya nem bankkartya!!! Azzal lehet fizetni le lehet huzni rola a penzt etteremben, allatkertben, szallason, strandon tehat ami szep karyta elfogado hely, de ami 2 ev utan vagy ki ek hogy van de pl 2020.12.31. hoig nem koltod el az elveszik. Nem kapod meg kapeban. Es nem is vehet3d ki kapeban. Nem velezlenul talaltak ki ezt. Ennyi erovel a munkaltatod odadna a fizetesed reszekent es arra koltod amire akarod abban az etteremben amiben akarod, tehat ezert tud bosszanto lenni, hogy amit amugy nem engedhetnel meg magadnak vagy sajnalnal a sajat bankszanladrol kifizetni etteremben a fogyasztas vegen kiderul ja a SZEP kartyae megse fogadjak el.


Ilyenkor egyebkent a vendeglatohelynek kell megoldast talalnia ugyanis ha nem kozoltek elore bar kerdezte is a vendeg hogy tud e fizetni szep kartyaval, akkor nem a vendeggel kell bunkoskodni mert nem az o hibaja. Ha halozati hiba akkor az elobb utobb megoldodik. Es ha nem is a pincer de a cegvezeto tisztaban kell legyen azzal hogyan lehet iylenkor mas modon de a szep kartyarol rendezni a szamlat (utalas mar ha tenyleg van ilyen mert ezmeg nekem eleg uj). A pincer valoszinu azert lett ideges, mert legtobbszor ha a vendeg nem fizet es azaz o hibaja (nem figyelt es meglogott, elszamolta magat, nem ellenorizte idoben valoban tud e fizetni szep kartyaval, bankkartyaval valaki es nem volt nala keszpenz...) akkor az o fizetesebol fogjak levonni...

2020. aug. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
88%

"Na de a masik okoskak nem egy sima ATMnel nem vehetsz le a szep kartyadrol! A SZEP kartya nem bankkartya!!!"


Hol olvastál ilyet okoska? Senki nem írta hogy a szép kártyáról vegyen fel pénzt az ATM - bol. Hanem csak azt, hogy vegyen fel kp-t az ATM - bol.

2020. aug. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem valakinek az a feladata, hogy ilyeneket írjon...

https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__nemzetek-etele..

2020. aug. 25. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
31%
Ja, van pár ilyen gyanús kérdés.
2020. aug. 25. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Én szabadidős helyen fizettem szépkártyával honlapon keresztül, mert nem volt jó a terminál. Csak van valakinek a családban okostelefonja mobil ettél, vagy az étteremben számítógép internet eléréssel. Igaz kicsit macerásabb, de kivitelezhető.
2020. aug. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
91%
A család védelmében felhozom hogy szerintem nem mindenki hallotta még hogy neten keresztül is szépkártyázni én is mist hallom először pedig régóta van szépkártyánk.
2020. aug. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
91%

#18

Valóban nem reklámozzák, hogy szépkártyával lehet utalni neten.

Viszont a vendéglátó helynek illene képben lennie...

2020. aug. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!