Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért nem szeretik a pincérek,...

Miért nem szeretik a pincérek, ha egy többfős társaság tagjai külön fizetnek?

Figyelt kérdés
Valamikor kifejezetten a külön fizetést szerették, mert több volt a borravaló. Ne azt válaszoljátok, hogy ez nekik kényelmetlen, mert ez nem érdekel!

#vendéglátóhelyen történő fizetés
2021. jan. 8. 11:41
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
80%
Pedig azért. De ha ez nem érdekel akkor minek írod ide ezt a kerdést? Egyébként normálisabb réteg úgy szokta pl 10 fős társaság, hogy mindenki tudja milyen értékben fogyasztott (mivel ott van az étlapon) és amikor a végén hozza a pincér a számlát mindenki oda adja az ő részét és ennyi. Főleg hogy ha egyszerre rendeltek aztán meg külön akartok fizetni, a pincér nem tudja ki mit evett és kinek mit számlázzon, azt még egyesével újra kibogozni, hogy akkor kinek mi volt.... Húzza vele az időt közben a többi vendég meg várakozik.
2021. jan. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

#1 Szerintem nem a vendég dolga gondoskodni a pincér kényelméről. A kérdésnek ez az oldala változatlanul nem érdekel.

A "főleg, hogyha egyszerre..." rész utáni válaszod köszönöm.

2021. jan. 8. 12:06
 3/28 anonim ***** válasza:
72%
Nem a vendég dolga, viszont a pincér se rabszolga, ezen kívül vannak bizonyos íratlan etikett szabályok amik a vendégre vonatkoznak. Ilyen pl, hogy a saját "kényelmünk" érdekében, nem tartjuk fel a pincért fölöslegesen, nem akadályozzuk az étterem zavartalan működését. Csak az a baj, hogy sok ember ha elmegy egy étterembe azt hiszi csak ő van ott egyedül. Se az ott dolgozókra se a többi vendégre nincs tekintettel.
2021. jan. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
15%
#4 shhhh... Ez titok. 😂
2021. jan. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
89%

Mivel már mindenhol számítógépen vannak a rendelések, ezért nem gond. Simán kiválasztják az egész rendelésből az adott tételeket és lehet is fizetni.

Nagy társaságnál, főleg, ha csak piálás van, akkor viszont célszerű azonnal fizetni az adott kört, mert ilyenkor előfordul, hogy akik legtovább maradtak a társaságból olyanokat is fizetnek, amit nem is ők ittak meg.

2021. jan. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
82%
Ez a "beleköpök a kajába" annyira kamu urban legend, hogy csak na. Mibe köpsz bele pubi? A maradékos tányérba fizetés után? Agyhalott népség.
2021. jan. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
95%

Részemről nem a többfelé fizetéssel van a gond, valóban ez a munkám ez a része nem érdekel. Mondom mi zavar:

A rendelésfelvételkor, ha látom, hogy nagy létszámú az asztal megszoktam kérdezni, hogy külön szeretnének-e fizetni. A válasz igen. Rendben, akkor az úr családja az 1-es asztal, a fiatalemberé a 2-es. Lemegy a vacsora, a fizetésre kerül a sor. Felolvasom a számlákat akkor az úrnak számolhatok egy...és egy... és a fiatalembernek egy...és egy..Rendben van? Igen? Szuper. Kihozom a számlát és a következők szoktak történni. (Tisztelet a kivételnek):

-Elkezdődik a kölcsönös udvariaskodás és össze vissza fizetnek keresztbe egymásnak, én a számológéppel követem, pipálgatom a tételeket a számlán, majd a végén közlik, hogy bár a végösszeg stimmel amit fizettek, nem átlátható a számla..tényleg? Vajon miért?

-Kifizeti mindkét család amit ettek, az egyik elmegy, a másik még beszélget. Majd odahívnak, hogy ők nem ettek gulyáslevest adjam vissza a pénzt. Ja, hogy a sógor evett (a távozó család tagja), csak a sokszori egyeztetés után sem tűnt fel nekik, hogy mégis ez a család fizette? Akkor miért tőlem kéri a pénzét, miért nem a sógortól? (Megtörtént esemény alapján.Sajnos.).

-Van egy meghatározott szervízdíj(legyen mondjuk 10%), szépen nagy betűkkel feltüntetve, amivel az adott családnak sincs baja, majd jön a fizetés és háborog, hogy 2x számoltuk fel a szervízdíjat, mindkét számlán szerepel így neki 20% százalékot kell fizetnie. És a pincérnek vissza kell mennie alsós tanítónénibe és elmondani, hogy az 500ft +10% + 500ft +10% =1100ft ami megegyezik 1000ft +10%kal ami szintén 1100ft.

-Vannak nálunk kedvezménykuponok, amik sorszámmal vannak ellátva, így elszoktam mondani, ha bontott fizetést kérnek csak egy asztalnak tudom felszámolni az egy db. kupont mivel ezzel nekem is el kell számolnom a főnököm fele. Ha azt szeretnék, hogy mindkét család részesüljön az 1db kupon kedvezményéből akkor fizessenek egybe és utána osztozkodjanak. Ők akkor is külön fizetnek. Oké. Kinek számolhatom a kedvezményt? Az 1.-es azstalnak. Kiviszem a számlát, hát nem háborog 2-es asztal, hogy ő nem kapott kedvezményt pedig együtt jöttek?

2021. jan. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
69%

Ha egy asztalhoz ultetek es egyben adtatok le a rendelest, akkor illik egyben fizetni a szamlat is.


A felszolgalo dolga az udvarias viselkedes, de nem a vendeg csicskaja!

2021. jan. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
64%
6. Nem tudom te hol élsz, de pl ahol én, ott nem mindenhol vannak számítógépen a rendelések. Lehet a nagyvárosokban igen, de nagyon sok kisváros van ahol még ma is jegyzettömbe és indigós könyvben vezetik a rendeléseket. Ott nem olyan egyszerű kibogozni, hogy ki mit rendelt, sokszor még a vendég se tudja.... Aki meg a 3ast lepontozta, biztos olyan paraszt mint akiről szó volt és magára ismert. De nyugodjatok meg, attól mert azt hiszitek ti vendég ként mindent megtehettek attól még rátok is vonatkoznak bizonyos szabályok és etikett protokolok csak ezt már elfeljtitek mert hát "mi vendégek vagyunk". Ilyen például, a hangos szólóngatás, csettintgetés is meg hasonlók.
2021. jan. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
29%
Borravalo duma meg mar senkit nem erdekel, ha nem vetted volna eszre idaig, hozza van irva a szamlahoz ... ugy hivjak szerviz-dij :)
2021. jan. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!