Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Milyen árak lesznek a vendéglá...

Milyen árak lesznek a vendéglátóhelyek újranyitásakor?

Figyelt kérdés
A vendéglátósok napokon belül akarják pótolni a kiesett forgalmat, horror árakkal, vagy vendégbarát, kedvezményes akciókat kínálnak, természetesen a hely jellegétől függően? Én kereskedőként a 2. változatot választanám. Ugyanakkor tegnap a Római parton a néhány nyitva lévő büfében az elsőt tapasztaltam. Igaz, forgalmuk is alig volt.

#árak #újranitás
2021. ápr. 13. 09:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyik sem. A megszokott áraikon fognak továbbra is működni. Egyiknek általad felsorolt opciónak sem lenne értelme. Ha felverik az árakat, akkor elpártolnak a vendégek, ha akcióznak, az nekik nem éri meg.
2021. ápr. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyik*
2021. ápr. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kereslet - kínálat. Ha sok vendég lesz, akkor nem fogják tudni tartani az alacsony árakat, ha elmarad a várt turistaroham akkor lentebb viszik az árakat.
2021. ápr. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A nyitás után nem valószínű hogy árat emelnek mert meg akarják tartani a vendégeket.

Viszont később elképzelhető mert az élelmiszer árak erősen emelkednek.

A Balaton viszont bedurvul mint minden évben.

2021. ápr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Emelés tuti lesz, hiszen az élelmiszer ára minimum 20 %-ot emelkedett.
2021. ápr. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

"Ugyanakkor tegnap a Római parton a néhány nyitva lévő büfében az elsőt tapasztaltam"


Vagy csak rég nem jártál a Rómain és nem tudod milyen árak vannak?:D


Meg persze annak is igaza van, aki az élelmiszerek drágulását említi, 2019-es árakat várni 2 évvel később butaság lenne.

2021. ápr. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

#6 Elhiszed, hogy még így is lesznek elégedetlenkedők? Akik egyszerűen nem értik, hogy 2019-hez képest volt már 2 minimálbéremelés, rezsiemelés, alapanyagköltség emelés. A hab a tortán, hogy kimaradt szinte egy teljes év.

Nem beszélve arról, hogy az étterem tulajdonosok honnan fognak szakajtani hirtelen munkaerőt? Mert nyilván nem otthon várták az állás nélkül maradt pincérek, hogy mikor lesz nyitás, tuti, hogy mind dolgozik már valahol egész más területen. (a cég, ahol dolgozom, 100 fős, tavaly márciusban legalább 10 szakács és pincér jött hozzánk dolgozni)


Talán aki át tudott váltani teljesen kiszállításra, menüztetésre, de biztos nem teljes létszámon, és a pincérre abszolút nem volt szükség, hacsak nem nyergelt át futárkodásra. De 1000 %, hogy létszámcsökkenés volt, vagy éppen teljes bezárás.


Szóval igén sokrétű, hogyan fognak nyitni a vendéglátó helyek, kinyit-e mind egyáltalán, és milyen árakkal fognak dolgozni.

2021. ápr. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#6 Viszonylag gyakran járok a Rómain, a közelben lakom. Szerintem az árak a válsághoz és a forgalomhoz mérten magasak voltak. Egy büfénél vásároltak csak, kb. 30 perc alatt.
2021. ápr. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is lesz egy kis áremelés, persze még annyi, amennyitől nem pártolnak el az emberek.
2021. ápr. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lesz egy kis növekedés az árakban, főleg olyan területeken, ahol a versenytársak tönkrementek, így 1-1 ilyen hely kvázi egyeduralmat gyakorolhat, tehát növelheti az árait. Ezen felül nem hiszem, hogy sokkal másabb lesz. Ami érdekes lesz, hogy az alapanyagok árai is nőnek, így emiatt is lehet egy növekedés.
2021. ápr. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!