Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Szerintetek lesz ősztől...

Szerintetek lesz ősztől teljes bezárás, étterem, szálloda területén?

Figyelt kérdés
Most szeretnék Pestre felköltözni albérletbe és dolgozni a szakmámban, viszont van egy kis félsz bennem hogy mivan ha lesz teljes bezárás.
2021. júl. 31. 23:09
1 2
 1/11 anonim válasza:
87%
Hát ha nem is teljes de mindenképpen lesznek szigorítások lehet hogy a szállodákat éttermeket is bezárják
2021. júl. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Októbertől.
2021. aug. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem októbertől lesznek szigorítások de én úgy gondolom hogy az éttermek nem zárnak be,az oltottak ehetnek bent, legfeljebb az oltatlanokat nem fogadják de majd kiderül
2021. aug. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Bezárásra nem számítok. Nem húzzák meg még egyszer, mert tényleg tönkremegy minden.

Szerintem csak szigorítások lesznek, visszahozzák a védettségit és csak oltva mehetsz étterembe, fürdőbe, moziba, szállodába. Én erre számítok.

2021. aug. 1. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
Ki kell még osztani az oltásokat, ami a nyakukon maradt, ezért elkezdik majd reklámozni a harmadik oltás fontosságát (ami amúgy öngól, mert ezzel el is ismerik, hogy gyakorlatilag egy kalap kaka, amit eddig csináltak oltás címén). Az oltatlanokat meg indokolatlanul és logikátlanul megalkotott rendeletekkel szopórollerre ültetik, ami tovább fogja szítani a társadalmi ellentéteket.
2021. aug. 1. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nem.

Nehezen tudnák akkor megindokolni, hogy akkor mi a lóf@sznak is kellett az egész oltási program, ha ugyanúgy bezár minden...

Így is sokan tönkre mentek , még egy bezárás az teljes kivéreztetés lenne.


(az is igaz, olyat is hallottam, hogy a kivéreztetés a cél.)

Hát az biztos, hogy ha most van munkád, és más szempontból élhető az életed, akkor én a helyedben elodáznám ezt a költözést.

A fővárosi vendéglátás jelentős része a turizmusra épül, tehát nem csak a hazai szigorítások végzik ki őket, hanem a nemzetközi szigorítások is, plusz a nemzetközi helyzet, mert a külföldiek nagy része, szigorítások nélkül se utazik, mert fél.

Vidéken, ahol alapból olyan a vendéglátós élet, úgy vannak kalibrálva az éttermek, hogy pl. 90%-ban helyi a vendégkör, ott, ha pl. ismét csak kiszállítás lesz, akkor mondjuk felére esik vissza a forgalom, és talán megmarad a munkád.

Budapesten sok helyen 0-ra csökkent a forgalom, meg 90%-kal esett vissza...


Nyilván ott is vannak olyan éttermek, városrészek, ahol inkább a helyiekre számítanak, vagy alapból kiszállításra rendezkedtek be, így nem érinti őket annyira valami szigorítás.

De összességében ha 100 szakácsból 60 munkanélküli lesz, akkor kevesebb esélyed van ilyen helyre bekerülni.


A másik, hogy egy ilyen döntés, költözés, albi, stb, gondolom kaució fizetés, kezdeti nagyobb beruházások, stb, ez gondolom egy hosszútávú terv eleje lenne.

Mondjuk minimum egy 5 éves terv része.

Most ha belegondolsz, 1 hónap van hátra a nyárból, pár hét múlva sulikezdés.

Ha a D variáns belendül , az se sokkal több idő.

2-3 hónap?


Egy 5 éves tervet nem éri meg 2-3 hónapnyi elhamarkodott döntéssel kockáztatni.


De én csak a magam egyszerűségével okoskodom...

Minden esetre ha mész, minél hamarabb!

Most még könnyebben találhatsz olyan munkahelyet, ahonnan a 4. hullám (vagy hanyadik jön most?) alatt se küldenek el.


De a te kérdésedre a vállalkozók se tudják a választ, a munkaadók is bizonytalanok, szóval ilyen szeptember október környékén szerintem ők is kivárásra fognak játszani, nem lesz olyan nagy munkaerő felvétel dömping.

Persze valahova mindig kell szakács, csak nem mindegy, hogy a város másik végébe kell érte menned, és annyit fizet, hogy kb. az albira elég.

2021. aug. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Szerintem mindenki annyit tud erről mint te, azaz semmit!

Én biztos, hogy most nem indulnék útnak, ha helyben van valamilyen munkahelyem és lakhatásom.

Még a külföldet sem mondom mint lehetőséget, mert ugyanazok a szabályzók és szigorítások vannak mindig mint nálunk - ha nem szigorúbbak! - talán az egy Svédországot leszámítva.

2021. aug. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szakmában dolgozol? Hogyan érinti egy esetleges lezárás?

Beolttattad magad?

Gondolom, nem nyugdíjközeli az életkorod, és nincs alapbetegséged :-).

Ha a legrosszabb forgatókönyv valósul meg, mekkora veszteséggel tudsz visszamenni?

Az indiai variáns már ott van minden magyarok által kedvelt turisztikai célponton, biztosan kapunk belőle. Korlátozásokat szeptember végétől várok.

2021. aug. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem, maximum ha az eddiginél is sokkal durvább lesz a delta variáns. De szerintem csak az oltási igazolvány ellenőrzését hozzák vissza, az oltatlanokat tiltva. De azok csak a vásárlóképes lakosság harmadát képviselik.
2021. aug. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

Semmi nem lesz a védettségi igazolvány visszavezetésén kívül.


Kérdés, hogy Budapesten jelenleg is konganak a szállodák és éttermek, pedig bárki mehet...

2021. aug. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!