Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Sátorozásra "kényszerülni"...

Sátorozásra "kényszerülni" lehet emiatt? Fénykép lent! Vannak így, voltak így már akár külföldiek, akár magyarok, hogy különböző országok egyes területein (szálloda nem lévén) sátorozniuk kellett? Persze előtte érdeklődtek, hogy lehet-e ott.

Figyelt kérdés

Nekem, sőt kettőnknek nagyon szimpatikus az ilyen félreeső, eldugott, természetközeli helyeken a sátorozás gondolata (nyilvánvalóan előtte a terület tulajdonosától alapos érdeklődés, engedélykérés mellett), azaz ha nincs hotel, vagy vendégház a közelben, nekünk nagyon tetszetős ötlet, hogy néhány napra ilyen és hasonló helyeken sátorozzunk, ahol engedik.

Majd továbbmenni, ott is és sátorban aludni, majd ha távolabb (ha lesz ismét szálloda) ott már hotelszobában megszállni.


[link]


Voltak már így mások is, hogy településektől távol, a természetben egy-két napig úgymond kényszerből sátoroztak, azt viszont nagyon élvezték? :)



2021. jún. 16. 11:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor csináltam, de sose kényszerből, pl mikor az OKT-t jártuk. Arra nemigen van mód, hogy felkutatgasd engedélyért a terület tulaját-kezelőjét, pláne ha azt se tudod hol ér az este, de ha csak ott alszol és reggel mész tovább nincs gond.
2021. jún. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 D. Brasco ***** válasza:
100%
Magyarul vadkempingezni akarsz.Az erdőtörvényben le van irva minden ezzel kapcsolatos dolog.
2021. jún. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Es pisi, kaki, eldobott zsebkendo?
2021. jún. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen részben igazad van, részben nem. Vadkempingnek hívják, de egyikünk sem kifejezetten direkt ezt választaná, hanem csak ott tennénk ahol muszáj. Ott viszont olyan szép lenne - lásd a fényképhez hasonló gyönyörű helyszíneket!


[link]


Illetve nincs, mert a fényképen jól látható terület(ek)hez hasonló vidék(ek)en nem is lehetne megoldani máshogy, mivel sok helyen a távolban sincs szálloda, vagy vendégház, szóval nem nincs is más lehetőség, mint ezen formát választani. Így nem beszélhetünk másról, konkrétan megnevezve vadkempingezésről sem, mivel mást nem tudsz, ha akarsz sem választani, csak ez van.


Nekünk ez viszont annyira tetszik mostanság! :)


De mindketten elsővel értünk egyet: "pláne ha azt se tudod hol ér az este, csak ott alszol." Így valóban engedélyt nemigen lehet kérni, mivel ilyen részeken lehet 50-100 km-ekre lenne csak a legközelebbi farm, vagy viskó.

2021. jún. 16. 14:07
 5/14 A kérdező kommentje:
Hármas, ha te ezt magadról nem tudod, hogy kell környezetet egyáltalán nem károsító módon ezektől megszabadulni, akkor innentől ide ne írj.
2021. jún. 16. 14:07
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
#4: 50-100km?! Akkor te melyik országról beszélsz?
2021. jún. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 D. Brasco ***** válasza:
93%

Nem tudom mit kell itt ilyen okostojás módjára a lehető legkörmönfontabb dumával szépíteni ezt a vadkemping dolgot....hogy jajj ez nem is az,meg ezt csak "muszájból" stb......miért nem lehet vállalni és beleállni,hogy vadkempingezni akarsz?!Nincs abban semmi,hidd el nem te lennél az első,de az utolsó sem a történelemben aki ilyet csinal.Raadasul magyarországon ez legális,bizonyos helyeken es bizonyos feltételek mellett.

BÁr nem tudom hogy hol akarod ezt csinálni,hogy 50-100km belül ne legyen semmi meg senki?!?

2021. jún. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Akkor neked is, meg főleg előtted négyesnek küldöm:


Nem magyar. :) Ahogy a fényképen sem véletlenül annak a szigetnek egy csodálatos részlete látható, ami. :)


De ezek a lakatlan(abb... valamivel legalábbis) tájak úgyszintén vonzanak minket, hogy el lehessen képzelni, amiről a kiírás szól:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2021. jún. 16. 14:45
 9/14 A kérdező kommentje:

Vagyis hatosnak, pontosabban.


"Nincs abban semmi, hidd el, nem te lennél az első, de az utolsó sem a történelemben aki ilyet csinál."


Persze, hogy nincs ebben semmi rossz, nem is azért mondtam! :) Csak van olyan helyzet, ahol semmi más nem megoldható, csak a sátorozás. Erre céloztam, így nem kell meg sem nevezni, mert felesleges.


De örülünk mindketten, ha ilyen helyeken ez nem okoz problémát, mert...


...Nézzétek csak ezeket a meseszép helyszíneket! Egyszerűen MUSZÁJ néhány napot ilyen helyeken (szállodáktól, fényszennyezéstől mentesen) eltölteni! :)

2021. jún. 16. 14:49
 10/14 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Az Alföldön volt részem ilyenben, egy elhagyott tanya udvarán sátraztunk, olyan égboltot még életemben nem láttam. 360 fokban csak csillag csillag hátán. Semmi fényszennyezés a környéken. Mondtam is, hogy simán megéri itt venni egy sátorhelynyi földet... :)
2021. jún. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!