Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Az éttermekben rákérdeznek...

Az éttermekben rákérdeznek arra, hogy a vendégnek van-e allergiája vagy ez csak nyugati országokban szokás?

Figyelt kérdés
2021. aug. 19. 16:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%
Ez a nyugati országokban sem szokás. A vendég mondja, ha van neki, egyébként a semmiből nem szoktak rákérdezni mindenkinél.
2021. aug. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%
Minek? A vendég szóljon.
2021. aug. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Az etlapokon jobb helyeken rajta vannak az etelekben talalhato lehetseges allergenek. Akinek etelallergiaja van, az egyebkent is kenytelen nagyon odafigyelni es sajat erdekeben rakerdezni az etelek osszetetelere, ha valami nem egyertelmu.
2021. aug. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem tapasztaltam még ilyet.
2021. aug. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
89%

Ezt SEHOL nem kérdezik meg, Nyugaton SEM!

Ha valami bajod van, vagy extra igényeid, azt neked kell jelezni!

2021. aug. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Én egy nyugati országbeli vendéglőben dolgozom, nálunk meg kell kérdezni. Viszont otthon nem voltam étteremben több, mint tíz éve.
2021. aug. 19. 17:00
 7/28 anonim ***** válasza:
88%
#3 nem jobb helyeken, hanem mindenhol rajta van, mivel jogszabályi kötelezettség!! Ha nincs, akkor mehet a bejelebtés. Nébih, vagy franc tudja hova
2021. aug. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
90%

40 éve járom a világot a munkámból kifolyólag és még SOHA sehol nem kérdezték, hogy van e valami allergiám, vagy egyéb étkezési gondom.

Részben, mert ha kérek egy salátát, akkor semmi közük hozzá, hogy egyébként cukorbeteg vagyok, vagy gluténérzékeny.

Nézzék már annyira felnőttnek a vendéget, hogyha valami gondja van, arra rákérdez!...minden egyéb a belügyeibe való beleavatkozás.

2021. aug. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Engem ezek a válaszok megdöbbentettek, mert egy csomó helyen azt látom, hogy az emberek arra panaszkodnak, hogy az étterem, kávézó nem tajékoztat eléggé, hogy milyen allergéneket használnak. Itt az oldalon minden harmadik kérdésben valami gluténmentes, laktózmentes helyet keresnek.
2021. aug. 19. 17:29
 10/28 anonim ***** válasza:
51%
Tajekoztatni tajekoztatnak, csak nem nyalnak azonnal korbe hogy jaj a kedvesvendegnek hogy' szolgal az egeszsege, nincs tul sok epeje ma mert akkor kevesbe zsirosan fozne a sef... Aki allergias, legyen annyira maganal hogy megnezi az etlapot es ha nincs rajta amit keres, rakerdez. Nem lehet minden toredek-ezreleknyi erintett miatt vegigkerdezni a teljes spektrumot, mert fel oraig tartana egy rendeles-felvetel.
2021. aug. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!