Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Az éttermekben rákérdeznek...

Az éttermekben rákérdeznek arra, hogy a vendégnek van-e allergiája vagy ez csak nyugati országokban szokás?

Figyelt kérdés
2021. aug. 19. 16:06
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
93%

"Itt az oldalon minden harmadik kérdésben valami gluténmentes, laktózmentes helyet keresnek."


Egyrészt ez marhaság, másrészt azért lehet ez a benyomásod, mert olyan kevés gm étterem van még Budapesten is, hogy még az allergiásoknak is nehéz megtalálniuk őket. Nem azért van róla egypár (nagyon nem minden 3.) kérdés, mert olyan őrületesen elterjedt lenne a diéta és tömegek vágya, hogy így ehessenek. Szerintem egy kezemen meg tudnám számolni a budapesti gm helyeket. Akkor főleg, ha a street food büféket nem számoljuk bele.


A gm diétát követők (tehát nem csak az allergiásokat, hanem a divatból úgy étkezőket is ide értve) aránya a teljes lakosságon belül 2% alatti, de még a felsőfokú végzettségűeknél is csak 3,8.


[link]


Az étlapokon pedig mindenhol kötelező feltüntetni a 14 allergéncsoportot, ez EU előírás és minden tagországban (és Angliában is) érvényben van.


Ezen felül milyen tájékoztatást hiányolsz, amit a mesés nyugaton megadtok?

2021. aug. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

"egy csomó helyen azt látom, hogy az emberek arra panaszkodnak, hogy az étterem, kávézó nem tajékoztat eléggé, hogy milyen allergéneket használnak."

Ha a vendég rákérdez hogy ebben meg ebben milyen allergének vannak akkor az étteremnek (még akár egy gyorsétteremnek is) tudnia kell a választ (vagy adnia egy tájékoztatót hogy rákeress melyik ételt eheted és melyiket nem). Ez jogszabály.

2021. aug. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Mi kérlek, a mesés nyugaton rákérdezünk, van-e allergiája vagy van-e valami, amit nem eszik, ha a válasz igen elővesszük a "Nagykönyvet", amiben minden étel minden problémás összetevője benne van. Ennyi.

Nem értem, miért kell egyből támadni meg lehülyézni.

2021. aug. 19. 19:49
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de te HOL élsz Nyugaton, mert ugyan én is Nyugaton élek, de itt még véletlen sem kérdeznek ilyet a vendékegtöl, még több csillagos helyeken sem.
2021. aug. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
12-es vagyok, meglepő de én is nyugaton élek és voltam műszakvezető gyorsétteremben. Ha (HA!) rákérdez a vendég hogy "erre és erre allergiás vagyok, mit ehetek és mit nem?" arra egyértelműen választ kell kapnia (akár a reklámplakátról, akár allergén-tájékoztatóból aminek elérhetőnek kell lennie az étteremben) különben úgy bezárhatják a helyet mint a huzat. De nem kérdezik mindegyik vendéget hogy allergiás e valamire. Azt az illető vendégnek kell mondania.
2021. aug. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
86%
Az étterem az nem kórház, hogy kérdezgessék van-e valami allergiája.Nyilván aki allergiás az szól, azalapján adhat a pincér további tájékoztatást az ételekről.
2021. aug. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
87%
15 Hát vicces is lenne, ha egy gyorsétteremben mindenkinek kikérdeznék a kórtörténetét.
2021. aug. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
76%

#17

Nekünk minden lett volna csak vicces nem :D (12-es és 15-ös vagyok)

2021. aug. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
47%
18 Jóhogy...Ki menne így gyorsétterembe?:D
2021. aug. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem írtam, hogy gyorsétterem.
2021. aug. 20. 00:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!