Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Az étterem megteheti, hogy a...

Az étterem megteheti, hogy a bankkártyás fizetésnél legombol valamennyi borravalót?

Figyelt kérdés

Néha feltűnik, hogy a menü ára (990,-) helyett egy-kétszáz forinttal drágább, hol ekkor, hol akkor...


Ételhordót magam szoktam vinni, tehát doboz sem kell.


Ma pl. 1190,- volt úgy, hogy a három fogás helyett csak két fogás van, süti nincs. Direkt rákérdeztem. És erre azt mondta: 1190,-.


Még félhangosan el is mormogtam magam, hogy "A rothadt életbe, de megdrágult!"



#borravaló #menü #rapszodikus
2021. szept. 2. 12:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi állt a blokkon?
2021. szept. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%

Tudomásom szerint az elvitelre szánt ételek ÁFA tartalma augusztus elejétől 5%-ról visszaállt a Covid előtti 27%-ra.

Nem lehet, hogy emiatt?

2021. szept. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
31%
Nem teheti meg, a blokkon/számlán lévő összeget kell beütnie a terminálba. Ha úgy gondolod, hogy a bankkártyás fizetés drágább, mint a készpénzes, akkor jelentsd a terminált üzemeltető banknak (rajta van a cetlin amit kinyom a terminál).
2021. szept. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%

Nem abba futottál bele, hogy visszaemelték az elviteles ételek ÁFÁját 27%-ra?

Ha helyben fogyasztod, még 5% (covid intézkedés)

2021. szept. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
25%
#4 ez akkor lett volna valid, ha az áfacsökkentés hatására csökkentek volna a bruttó árak, de nem csökkentek. Így gyakorlatilag nincs mire fel emelniük.
2021. szept. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%
#5: nem csökkentek, viszont egy darabig nem emelkedtek, de a hiperinflációt gondolom mindenhol látod...
2021. szept. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
3%
Nem, a fizum nem emelkedett, úgyhogy nem inflálódhatott a pénz, akkor arányosan nőtt volna az is.
2021. szept. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%
#7: a te fizud nem emelkedett, az építőiparban viszont hihetetlen mértékben igen. Oda mentek az inflációgeneráló hitelek. Meg a vissza nem térítendő "támogatás", ami szintén instant infláció, ugyanis hozzáadott érték nem áll mögötte.
2021. szept. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mi állt a blokkon, mert ahogy jött ki a papír, már ki is mentem mérgemben!
2021. szept. 3. 08:10
 10/23 A kérdező kommentje:
Kettes: aug 20 körül még 990,- volt.
2021. szept. 3. 08:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!