Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Sok étteremben miért adják el...

Sok étteremben miért adják el a majonézt tartármártásnak?

Figyelt kérdés

Nem egy helyen tapasztaltam már,hogy tartár helyett majonézt hoznak ki.

Nyilván, majonéz olcsóbb,de magára igényes étteremnek nem szabadna ilyesmit megengednie.


2021. nov. 10. 21:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
61%

"magára igényes étteremnek"



...mesélj még! Hol van még olyan?

Persze biztos van, nagyítóval talán még lehet olyat találni, csak ha összevetem mondjuk egy 25 évvel ezelőtti átlag színvonallal a mai vendéglátást, akkor amit mai szemmel színvonalasnak mondanék, az akkor 100 étteremből 80 volt, most meg 5!


Magára igényes étterembe kéne egy elkötelezett tulajdonos, egy hozzáértő üzletvezető, meg néhány szakképzett szakács.

Ez többnyire teljesen, más helyeken meg nagy részt hiányzik.


Hülyebiztosra, igénytelenre, primitívre, moslékgyártásra formálódott a vendéglátás!

És ebben a vendégek is vastagon benne vannak, mert zömében erre van igény!!!

2021. nov. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
61%

""magára igényes étteremnek"


Hogy pontosítsak, ez alatt nem azt értem, hogy ezt mondják magukról, mert az önfényezésben meg a szófosásban általában nincs hiba, csak tettek nincsenek mögötte.

Sőt, továbbmegyek, miután említettem, hogy van az a trend, hogy a primitív suttyó vendég hozzá van szokva a szarhoz, és ragaszkodik is hozzá, mára kinőtte magát egy olyan generáció, aki még csak nem is sejti magáról mennyire dilettáns, és mekkora okádékokat csinál, hanem szentül meg van győződve róla, hogy ez a trend, ezért fizet a vendég, tehát akkor ez a jó.


Ha manapság egy vendég normális tartármártást kap, lehet, hogy visszaküldi a konyhára, hogy ez nem olyan vágható állagú, mint a mekiben, tehát szar.

2021. nov. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!