Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért ilyen irrelásian magas...

Miért ilyen irrelásian magas a Ragazzi Pizza-nál az összeglimit FoodPanda-s rendelésnél?

Figyelt kérdés

Múltkor egyik kolegámmal biatorbágyra (a munkahelyünkre) akartunk rendelni kaját FoodPanda-n. Már azt is elterveztük, hogy ő pizzát én meg gyros tálat rendelünk, találtunk is egy ígéretes éttermet, a Ragazzi Pizza-t. Összeállítjuk a rendelést, kb 3000-3500 ft-t kellett volna fizetnünk mindennel együtt, erre azt írja a fizetésnél, hogy minimum !30 000! ft-ért kell rendelni hogy kiszállítsák.

Miért ilyen magas a rendelési összeg limit? Megéri ez nekik? Így senki nem fog tőlük rendelni, mert ilyen összeg eléréséhez, vagy 8-10 személyre kell rendelni!



2021. nov. 30. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Hát nem tudom, talán nem 50 km-ről kéne rendelni a pizzát és akkor olcsóbb lenne, de ez csak egy kósza ötlet.
2021. nov. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Biatorbágyra ugyan mi a péknek a f.száért akartok egy esztergomi pizzériából rendelni?
2021. nov. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Azért ilyen magas a minimális összeg, mert a szállítási költséget is ki kell belöle fizetniük.


Ha ott helyben akarsz rendelni, akkor jóval alacsonyabb a keret, de ezt azért te is kitalálhattad volna.

2021. dec. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Egyáltalán nem irreális. 30 ezernél éri meg nekik az útiköltséget és időt. Ugyanis te ~50 km-ről, amire 50 percet ír a maps, rendeltél.


Te sem gondolod komolyan, hogy egy 3500 ft-os rendelést majd ingyér kiszállítanak ekkora távolságban.


Te mennyiért vinnél el Esztergomba valamit? Üzemanyaggal, mindennel együtt?

2021. dec. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1,2,4-es válaszolók. Azt elfelejtettem mondani a kérdésben, hogy ott Biatorbágyon... ezek szerint is... van Ragazzi Pizza. És onnan a biatorbágyi Ragazziból akartunk rendelni. Egyébként szerintem elég nyilván való, hogy tekintve, hogy a FoodPanda, csak úgy mint gondolom minden más hasonló applikáció, automatikusan az általad megadott címhez legközelebbi éttermeket adja be találatnak. Nyilván, ha rendelési címneki megadom a Biatorbágyi munkahelyem címét, akkor nem fog esztergomi éttermeket kihozni. De ha még is ilyen távoli étteremre keresek rá, mert mondjuk ismerem és szeretem és arra gondolok, hogy "nem baj, hogy messze van, onnan rendelek, mert annál nincs jobb, majd türelmesen várom a kiérkezték", akkor sem tudnék ilyen távoli étteremből rendelni, mert egyszerűen azt írná a FoodPanda, hogy arról a címről, ahová rendelni szereték, az általam válaszott étterem nem elérhető. És ha Esztergomból akartam volna Biára rendelni, tuti nem engedte volna az app.


3-mas. Az rendben van, hogy a szállítási költséget is ki kell fizetni, de azt az applikáció autómatikusan hozzáadja a rendelés összegéhez, amikor a fizetésre kattintok. És amikor pl a XII. kerületi Cinege utcába akartam rendelni a Száll Kálmán téri mekiből, akkor a te logikád szerint oda is ilyen magasnak kellett volna lennie a rendelési összeg limitnek, mert az is kicsit messzebb van és sokszor nem is volt elérhető onnan.

2021. dec. 1. 19:26
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Biatorbágyon nincs netpincér go, tehát saját futárral kell megoldaniuk. Esetükben valószínűleg ez az egyik pincér, akit nem nélkülözhetnek hosszabb időre aprópénzért. (A foodpandás jutalék miatt kevesebb marad ugye)
2021. dec. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ebben lehet valami, bár az is igaz, hogy rendeltem már ugyanide a budaörsi KFC-ből is, ami még messzebb van onnan, mint a Ragazzi és ott pl még sem magasabb a rendelési összeglimit, mint amúgy, pedig biztos, hogy ott is saját futárral küldik ki a kaját, most, hogy mondod, mert KFC-s kocsival jött.
2021. dec. 2. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!